id: btpv5t

SZACH MAT Zabrze działalność statutowa + rozbudowa Muzeum Szachowego

SZACH MAT Zabrze działalność statutowa + rozbudowa Muzeum Szachowego

3 881 zł 
z 50 000 zł
7%
zakończona 30.12.2020r
38 
wspierających
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Opis zrzutki

W trzecim kwartale 2019 roku prosiliśmy o wsparcie dotyczące remontu lokalu, odzew był znikomy, w rozmowach nikt nie wierzył w ideę, którą stworzyła Prezes Klubu. Pojedyncze osoby wsparły działalność klubu... za co z ogromną wdzięcznością dziękujemy! ... Brak możliwości starania się o wsparcie na remont z rządowych instytucji, nie przestraszył Nas. Prezes Klubu, wraz z koleżanką z zarządu, przez trzy miesiące własnymi siłami wyremontowały pierwszą część lokalu - ok 60 m2 z 120m2! TAK, trzy miesiące, dwie kobiety, nie mające pojęcia o remontach, inwestując swoje własne oszczędności, jednocześnie wychowując swoje dwuletnie dzieci oraz uczęszczając do prac zawodowych DA SIĘ ? !! UDOWODNIŁY ŻE TAK! ... 23.10.2019 nastąpiło oficjalne otwarcie klubu, nikt nie krył zdziwienia, powstało nowe miejsce, dość nietypowe, pojawiła się gazeta, telewizja, szachy w Zabrzu odżyły ! ... W między czasie, gdy dwie Panie z zarządu remontowały lokal, reprezentanci klubu uczestniczyli w zawodach, zdobywając pierwsze, a następnie kolejne sukcesy. Już na otwarciu oficjalnym klubu, mogliśmy szczycić się wychowankiem z tegorocznym tytułem Mistrza Polski Szkół Podstawowych Klas Pierwszych! oraz wysokimi miejscami pozostałych młodych zawodników! Klub w centrum miasta stał się strzałem w 10tkę! Rozpoczęła się fala młodych zawodników, na domiar bardzo uzdolnionych. Nikt nie spodziewał się takiego zainteresowania...

Po miesiącu po oficjalnym otwarciu pierwszej części lokalu, w/w dziewczyny mają następny twardy orzech do zgryzienia ?!... Remontować dalszą część ? Inwestować w wyjazdy zawodników ? Rozwijać część muzealną klubu? ... Niestety wraz z błyskawicznym tempem , nie pojawiają się błyskawicznie fundusze. Klub na dzień dzisiejszy nie jest w stanie umożliwić zawodnikom następnych wyjazdów. Po analizie zarządu dotyczących możliwych startów Naszych zawodników w "ważniejszych" turniejach w 2020 rok, biorąc pod uwagę najważniejsze możliwe wyjazdy Naszych uzdolnionych zawodników potrzebujemy ok 50 tyś zł na wyjazdy + według kosztorysu 22 tyś na remont drugiej części lokalu, . z czego z dotacji UM możemy liczyć na ok 10-20% tej sumy!?! Nie licząc rozwoju części muzealnej lokalu oraz utrzymania klubu ( czynsz, prąd , ogrzewanie 120 m2 ! ), a nawet o wynagrodzeniach trenerach nie ma tu mowy, zarząd klubu z trenerami od lat udzielają się społecznie, i taką chęć, deklarację otrzymaliśmy na 2020 rok, dla Nas najważniejsze jest by umożliwić rozwój Naszym podopiecznym, to dla nich szukamy funduszy a najlepiej sponsora. Chcielibyśmy się rozwijać w takim tempie, jak przez ostatnie miesiące, możemy to dokonać dzięki wsparciu finansowemu! Liczy się dla Nas każda złotówka! ... my z własnej strony zrobimy wszystko by dalej o Nas było głośno, Nasza kreatywność nie zna granic!


O Nas możecie na bieżąco czytać na stronie - > https://www.facebook.com/szachmatzabrze/?modal=admin_todo_tour


Poniżej linki, filmik i inne informacje o Nas, zostawiamy także poniżej stary opis z zrzutki, dla porównania jaki kawał roboty został wykonany!


Filmik z otwarcia Klubu:
Kosztorys remontu pozostałej części lokalu, jest to wstępny kosztorys, zapewne kwoty będą większe

ea7096cf203d1806.jpegPONIŻEJ POZOSTAWIAMY OPIS POCZĄTKOWY GDY PROSILIŚMY O FINANSE NA REMONT:


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Jesteśmy Uczniowskim Klubem Sportowym SZACH MAT Zabrze, w tym roku klub obchodzi 20 - lecie działalności. Kilka dni temu otrzymaliśmy od miasta odrębny lokal na bardzo preferencyjnych warunkach. Docelowo miały być cztery pomieszczenia, ostatecznie klub otrzymał lokal z dziesięcioma! pomieszczeniami o łącznej powierzchni ponad 130m2. Lokal mieści się w samym centrum miasta Zabrze przy ul. Wolności. Klub utrzymuje się z dotacji miasta oraz składek członkowskich, aby w pełni uruchomić lokal potrzebujemy wsparcia. Zrodził się pomysł stworzenia w lokalu muzeum szachowego, biblioteki szachowej, sal do nauki szachów oraz rozgrywania dużych turniejów szachowych, będzie także punkt do nabycia pamiątek szachowych, pamiątek promujących miasto Zabrze i Śląsk oraz kącik do zabaw dla dzieci - udogodnienie dla rodziców zawodników z młodszym rodzeństwem. To wszystko zapełni ponad połowę lokalu, natomiast pozostała część będzie do dyspozycji Waszej. Dwa odrębne pomieszczenia przeznaczamy na stworzenia miejsca dla dzieci i młodzieży - co tam będzie ? - wybierzecie sami w odrębnej ankiecie - warunek jest osiągnięcie 100% celu zrzutki, gdyż są to pomieszczenia które wymagają największego, gruntownego remontu. Zrzutkę przeznaczymy głównie na remont wszystkich pomieszczeń oraz na wyposażenie, które jest niezbędne do uruchomienia lokalu.

KAŻDA FORMA WSPARCIA W TEJ CHWILI JEST DLA NAS CENNA, przyjmiemy także używane rzeczy .

Poszukujemy wyposażenia, chętnych ludzi do pomocy, narzędzi oraz materiałów remontowo - budowlanych.

... oraz wiele innych rzeczy które wyjdą w trakcie remontu ...

Z góry dziękujemy za okazane wsparcie.

STRONA FB klubu

PONIŻEJ KILKA ZDJĘĆ LOKALU, ZAINTERESOWANYCH ZAPRASZAMY OSOBIŚCIE

btpv5t-d39d1608.png

POMIESZCZENIA DO ODŚWIEŻENIA

btpv5t-fced6078.png


DWA POMIESZCZENIA WYMAGAJĄ GRUNTOWNEGO REMONTU

btpv5t-026e2db3.png

KORYTARZ ŁĄCZĄCY POMIESZCZENIA WYMAGA OSUSZENIA ORAZ NAPRAWY ŚCIAN Z POWODU WILGOCI

btpv5t-780077ca.png

DWA POMIESZCZENIA DO DELIKATNEGO ODMALOWANIA, TU BĘDZIE MUZEUM o tematyce SZACHOWEJ

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 38

BB
BAAR biuro architektoniczne
2 000 zł
AR
Adam i Kasia
300 zł
Z
Zygmunt
201 zł
BW
Barbara
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
HW
Helena Weber
100 zł
MS
Marta Strzępska
75 zł
MW
Monika Waskin
70 zł
J
Helena
60 zł
IS
Igor Sikora
60 zł
Zobacz więcej

Komentarze 2

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

852 632 zrzutki

i zebrali

738 439 747 zł

A ty na co dziś zbierasz?