id: btpv5t

SZACH MAT Zabrze działalność statutowa + rozbudowa Muzeum Szachowego

SZACH MAT Zabrze działalność statutowa + rozbudowa Muzeum Szachowego

Zrzutka została wyłączona przez organizatora
3 881 zł 
z 50 000
7%
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 959 511 zrzutek i zebrali 967 574 350 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

W trzecim kwartale 2019 roku prosiliśmy o wsparcie dotyczące remontu lokalu, odzew był znikomy, w rozmowach nikt nie wierzył w ideę, którą stworzyła Prezes Klubu. Pojedyncze osoby wsparły działalność klubu... za co z ogromną wdzięcznością dziękujemy! ... Brak możliwości starania się o wsparcie na remont z rządowych instytucji, nie przestraszył Nas. Prezes Klubu, wraz z koleżanką z zarządu, przez trzy miesiące własnymi siłami wyremontowały pierwszą część lokalu - ok 60 m2 z 120m2! TAK, trzy miesiące, dwie kobiety, nie mające pojęcia o remontach, inwestując swoje własne oszczędności, jednocześnie wychowując swoje dwuletnie dzieci oraz uczęszczając do prac zawodowych DA SIĘ ? !! UDOWODNIŁY ŻE TAK! ... 23.10.2019 nastąpiło oficjalne otwarcie klubu, nikt nie krył zdziwienia, powstało nowe miejsce, dość nietypowe, pojawiła się gazeta, telewizja, szachy w Zabrzu odżyły ! ... W między czasie, gdy dwie Panie z zarządu remontowały lokal, reprezentanci klubu uczestniczyli w zawodach, zdobywając pierwsze, a następnie kolejne sukcesy. Już na otwarciu oficjalnym klubu, mogliśmy szczycić się wychowankiem z tegorocznym tytułem Mistrza Polski Szkół Podstawowych Klas Pierwszych! oraz wysokimi miejscami pozostałych młodych zawodników! Klub w centrum miasta stał się strzałem w 10tkę! Rozpoczęła się fala młodych zawodników, na domiar bardzo uzdolnionych. Nikt nie spodziewał się takiego zainteresowania...

Po miesiącu po oficjalnym otwarciu pierwszej części lokalu, w/w dziewczyny mają następny twardy orzech do zgryzienia ?!... Remontować dalszą część ? Inwestować w wyjazdy zawodników ? Rozwijać część muzealną klubu? ... Niestety wraz z błyskawicznym tempem , nie pojawiają się błyskawicznie fundusze. Klub na dzień dzisiejszy nie jest w stanie umożliwić zawodnikom następnych wyjazdów. Po analizie zarządu dotyczących możliwych startów Naszych zawodników w "ważniejszych" turniejach w 2020 rok, biorąc pod uwagę najważniejsze możliwe wyjazdy Naszych uzdolnionych zawodników potrzebujemy ok 50 tyś zł na wyjazdy + według kosztorysu 22 tyś na remont drugiej części lokalu, . z czego z dotacji UM możemy liczyć na ok 10-20% tej sumy!?! Nie licząc rozwoju części muzealnej lokalu oraz utrzymania klubu ( czynsz, prąd , ogrzewanie 120 m2 ! ), a nawet o wynagrodzeniach trenerach nie ma tu mowy, zarząd klubu z trenerami od lat udzielają się społecznie, i taką chęć, deklarację otrzymaliśmy na 2020 rok, dla Nas najważniejsze jest by umożliwić rozwój Naszym podopiecznym, to dla nich szukamy funduszy a najlepiej sponsora. Chcielibyśmy się rozwijać w takim tempie, jak przez ostatnie miesiące, możemy to dokonać dzięki wsparciu finansowemu! Liczy się dla Nas każda złotówka! ... my z własnej strony zrobimy wszystko by dalej o Nas było głośno, Nasza kreatywność nie zna granic!


O Nas możecie na bieżąco czytać na stronie - > https://www.facebook.com/szachmatzabrze/?modal=admin_todo_tour


Poniżej linki, filmik i inne informacje o Nas, zostawiamy także poniżej stary opis z zrzutki, dla porównania jaki kawał roboty został wykonany!


Filmik z otwarcia Klubu:
Kosztorys remontu pozostałej części lokalu, jest to wstępny kosztorys, zapewne kwoty będą większe

ea7096cf203d1806.jpegPONIŻEJ POZOSTAWIAMY OPIS POCZĄTKOWY GDY PROSILIŚMY O FINANSE NA REMONT:


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Jesteśmy Uczniowskim Klubem Sportowym SZACH MAT Zabrze, w tym roku klub obchodzi 20 - lecie działalności. Kilka dni temu otrzymaliśmy od miasta odrębny lokal na bardzo preferencyjnych warunkach. Docelowo miały być cztery pomieszczenia, ostatecznie klub otrzymał lokal z dziesięcioma! pomieszczeniami o łącznej powierzchni ponad 130m2. Lokal mieści się w samym centrum miasta Zabrze przy ul. Wolności. Klub utrzymuje się z dotacji miasta oraz składek członkowskich, aby w pełni uruchomić lokal potrzebujemy wsparcia. Zrodził się pomysł stworzenia w lokalu muzeum szachowego, biblioteki szachowej, sal do nauki szachów oraz rozgrywania dużych turniejów szachowych, będzie także punkt do nabycia pamiątek szachowych, pamiątek promujących miasto Zabrze i Śląsk oraz kącik do zabaw dla dzieci - udogodnienie dla rodziców zawodników z młodszym rodzeństwem. To wszystko zapełni ponad połowę lokalu, natomiast pozostała część będzie do dyspozycji Waszej. Dwa odrębne pomieszczenia przeznaczamy na stworzenia miejsca dla dzieci i młodzieży - co tam będzie ? - wybierzecie sami w odrębnej ankiecie - warunek jest osiągnięcie 100% celu zrzutki, gdyż są to pomieszczenia które wymagają największego, gruntownego remontu. Zrzutkę przeznaczymy głównie na remont wszystkich pomieszczeń oraz na wyposażenie, które jest niezbędne do uruchomienia lokalu.

KAŻDA FORMA WSPARCIA W TEJ CHWILI JEST DLA NAS CENNA, przyjmiemy także używane rzeczy .

Poszukujemy wyposażenia, chętnych ludzi do pomocy, narzędzi oraz materiałów remontowo - budowlanych.

... oraz wiele innych rzeczy które wyjdą w trakcie remontu ...

Z góry dziękujemy za okazane wsparcie.

STRONA FB klubu

PONIŻEJ KILKA ZDJĘĆ LOKALU, ZAINTERESOWANYCH ZAPRASZAMY OSOBIŚCIE

btpv5t-d39d1608.png

POMIESZCZENIA DO ODŚWIEŻENIA

btpv5t-fced6078.png


DWA POMIESZCZENIA WYMAGAJĄ GRUNTOWNEGO REMONTU

btpv5t-026e2db3.png

KORYTARZ ŁĄCZĄCY POMIESZCZENIA WYMAGA OSUSZENIA ORAZ NAPRAWY ŚCIAN Z POWODU WILGOCI

btpv5t-780077ca.png

DWA POMIESZCZENIA DO DELIKATNEGO ODMALOWANIA, TU BĘDZIE MUZEUM o tematyce SZACHOWEJ

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 38

nikt jeszcze nie wpłacił, możesz być pierwszy!

Dane wpłacających zostały ukryte przez organizatora

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!