id: yjswsa

BUDUJMY RAZEM Zespół Budynków Opieki Społecznej przy ul.Słoneczny Stok w Rzeszowie

BUDUJMY RAZEM Zespół Budynków Opieki Społecznej przy ul.Słoneczny Stok w Rzeszowie

Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 082 951 zrzutek i zebrali 1 183 436 271 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Celem naszej inicjatywy jest stworzenie nowoczesnych miejsc wsparcia oraz zapewnienie bezpieczeństwa i jak najlepszych warunków dla wszystkich, którzy nie są w stanie zapewnić sobie samodzielnego życia. Kiedy słabnąca sprawność fizyczna i intelektualna nie pozwala już seniorowi samodzielnie funkcjonować, pojawia się problem z zagwarantowaniem mu komfortowego miejsca na dalsze lata. Pragniemy zatem by taki dom dla seniora mógł powstać i jednocześnie służyć dla dobra społeczności. Chcemy również pomóc dzieciom i młodzieży z niepełnosprawnościami oraz ich rodzicom, gdyż znalezienie dla dziecka dobrego domu opieki to największe zmartwienie rodziców. Placówka, która miałaby powstać to dobre miejsce na efektywne wykorzystanie czasu na rozwój intelektualny, edukację, usprawnienie fizyczne, aktywność i samodzielność, integrację społeczną oraz domową atmosferę. Jest wiele osób, które czekają na taki właśnie ośrodek. Tylko wspólnymi siłami możemy to zrobić. Prosimy Cię o wsparcie tego Dzieła!

LOKALIZACJA

Inwestycja zlokalizowana jest w zachodniej części Rzeszowa przy planowanej rozbudowie ulicy Słoneczny Stok. Teren inwestycji obejmuje działkę numer ewidencyjny 5956/12 obręb 222. Działka o powierzchni 1,4865 ha usytuowana jest na stoku o około 6,5 procentowym spadku w kierunku północnym. Dojazd do działki zlokalizowano od strony zachodniej z ul. Słoneczny Stok i ul. Wołyńskiej w kierunku ul. Wyspiańskiego w Rzeszowie.

Ideą projektu jest stworzenie miejsca przyjaznego dla osób wymagających opieki czasowej jak i stałej niezależnie od ich wieku i rodzaju schorzenia. Powinna to być przestrzeń ułatwiająca ich wzajemną komunikację i zrozumienie. Jednocześnie winny być zapewnione warunki odpowiednie dla każdej z grup korzystających z proponowanego założenia. Budynki usytuowane są w ten sposób by tworzyły zaciszne wnętrze umożliwiające spokojne funkcjonowanie mieszkańców jak i czasowych użytkowników. Przestrzeń tą uzupełniać ma zieleń zaprojektowana w przestrzeniach między zabudową.

yjswsa-aed53eb9.png

yjswsa-2ad03e93.png

Czym jest Zespół Budynków Opieki Społecznej

Całość założenia tworzą cztery budynki – parterowy dom pomocy społecznej, dwukondygnacyjny budynek o funkcji pomocniczej z obsługą administracyjną, trzykondygnacyjny zakład pielęgnacyjno-opiekuńczy oraz czterokondygnacyjny dom seniora zwrócone do siebie i tworzące przyjazne wnętrze. Ich estetykę podkreślają wygodne obudowane balkony z wewnętrznymi ścianami wykończonymi drewnem. Poza drewnem na elewacjach zastosowano również cegłę. Połączenie takich materiałów tworzy ciepłą atmosferę i jest przyjazne dla osób przebywających w tym miejscu. Tłem dla tych wykończeń jest elegancki biały tynk. Całość daje poczucie solidności i nowoczesności.

yjswsa-278cd947.png

Etap I- Dom Seniora

przeznaczony jest do całodobowego przebywania osób starszych, zarówno aktywnych i samodzielnych, jak i osób z niepełnosprawnościami i przewlekle chorych wymagających wsparcia w codziennym funkcjonowaniu. Główną misją Domu seniora jest zapewnienie warunków mieszkalnych. W czterokondygnacyjnym budynku przewidziano mieszkania jedno- lub dwuosobowe z własnym aneksem kuchennym, łazienką i balkonem. Mieszkania zapewniają prywatność i bezpieczeństwo, budynek zostanie wyposażony w system przywoływania w nagłych przypadkach z odbiorem sygnału w dyżurce. Mieszkańcy mają możliwość konsultacji medycznej w sąsiednim zakładzie pielęgnacyjno - opiekuńczym, umówienia wizyt domowych lub zatrudnienia indywidualnego opiekuna. Parter budynku ma charakter przestrzeni półpublicznej, służącej integracji mieszkańców, spotkaniom towarzyskim i podejmowaniu gości. Znajdą się tutaj pomieszczania obsługi, pracownie, kaplica, wspólna jadalnia i pokój dzienny. Dom seniora będzie zapewniał organizację czasu wolnego i rozwój pasji zarówno na terenie ośrodka jak i poza nim. Dom seniora spełnia wymagania

Ustawy o pomocy społecznej

w zakresie przeznaczenia, wyposażenia pokojów mieszkalnych i ich metraży.

yjswsa-cea59621.png

Etap II - Dom Pomocy Społecznej

jest placówką pobytu dziennego dla osób niepełnosprawnych fizycznie i intelektualnie. Placówka ma na celu aktywizację zawodową młodzieży, efektywne wykorzystywanie czasu wolnego, rozwijanie pasji, naukę samodzielności, integrację społeczną, edukowanie i usprawnianie ruchowe. W budynku zaprojektowano pracownie, jadalnię z kuchnią i salę rehabilitacji. Na zewnątrz budynku od strony południowej przewidziano przestrzeń rekreacyjną dla użytkowników domu pomocy.

yjswsa-1131adc8.png

Etap III -Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy

przeznaczony jest dla osób w podeszłym wieku wymagających całodobowych świadczeń zdrowotnych, obejmujących opiekę i rehabilitację osób nie wymagających hospitalizacji. Pobyt w zakładzie ma pomóc choremu w odzyskaniu jak największej sprawności i niezależności. Na podstawie Zaleceń dla Zakładów pielęgnacyjno - opiekuńczych (Minister Zdrowia i Opieki Społecznej) zaprojektowano sale łóżkowe jedno- i dwuosobowe z łazienkami. W parterze znajdują się pomieszczenia i gabinety niezbędne do funkcjonowania zakładu pielęgnacyjno - opiekuńczego.

Ile zbieramy

Szacowany koszt całego zadania to około 35 000 000,00 zł, na które składają się:

Dokumentacja projektowa na całość – 665 000 zł

Etap I – Dom Seniora (2391,60 m2p.u.) 11 625 000 zł

Etap IIDom Pomocy Społecznej (451 m2p.u.) 2 500 000 zł

Etap III – Zakład Pielęgnacyjno - Opiekuńczy (2053,80 m2p.u.) + Budynek o funkcji pomocniczej (506,20 m2p.u.) 12 780 000 zł i Infrastruktura dla zadania7 430 000 zł

Obecnie zbieramy

Kwota: 12 290 000 zł

na dokumentację projektową i realizację Etapu I –Dom Seniora

yjswsa-a70e625a.png

Informacje o organizatorze

Stowarzyszenie działa przy parafii pod wezwaniem Błogosławionej Karoliny Kózki w Rzeszowie i podejmuje działalność pożytku publicznego w zakresie:

- pomocy materialnej dla dzieci, młodzieży i osób potrzebujących, - organizowania i prowadzenia wypoczynku wakacyjnego dzieci i młodzieży szczególnie z rodzin ubogich, - organizowania pomocy i opieki nad dziećmi z rodzin ubogich, rozbitych, wielodzietnych, zagrożonych patologią społeczną, prowadzenie środowiskowych ognisk wychowawczych świetlic, żłobków, przedszkoli i klubów, - ochrony dzieci przed przemocą fizyczną i psychiczną.

Ks. dr. Jan Krynicki

Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Wszechstronnego Rozwoju Dzieci, Młodzieży i Starszych im. Bł. Karoliny Kózki w Rzeszowie

Zastępca Prezesa Andrzej Węgrzyn

Strona internetowa: www.stowarzyszenie.bl-karolina.eu,

e-mail: [email protected]

tel. 517 012 146

Możesz nas wesprzeć również darowizną tradycyjnie:

Bank Pekao S.A. nr konta 95 1240 2614 1111 0010 1783 7241

NIP 813-35-04-123 KRS: 0000275906

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 17

 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
AW
Andrzej Węgrzyn
100 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
10 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!