Dni Ateizmu 2019 koniec za 72 dni ID: c94jyr

Dni Ateizmu 2019

Zebrano 170 zł
z kwoty 12 000 zł

1 %

WPŁAĆ

Pomóż udostępniając zrzutkę!

72
udostępnień

Krótki opis zrzutki (tylko tekst)


Uwolnijmy świat od religijnej opresji.
Zbieramy na Dni Ateizmu 2019. A konkretnie na tłumaczenia, oprawę graficzną, materiały, banery i wszystko inne co się łączy z takim organizacja naszego ateistycznego święta. Mimo wysokich kosztów nie chcemy aby uczestnictwo w wydarzeniu było odpłatne , dlatego prosimy o solidarność.


Zbieramy na Dni Ateizmu 2019. A konkretnie na tłumaczenia, oprawę graficzną, materiały, banery i wszystko inne co się łączy z takim organizacja naszego ateistycznego święta. Mimo wysokich kosztów nie chcemy aby uczestnictwo w wydarzeniu było odpłatne , dlatego prosimy o solidarność.

Opis zrzutki (tutaj oprócz tekstu dodasz też zdjęcia - użyj edytora po lewej stronie)

Cele i misja.

W 2019 r. Fundacja im. Kazimierza Łyszczyńskiego będzie jak zwykle organizatorem  szóstej już  edycji Dni Ateizmu. Będą to wyjątkowe DNI ATEIZMU - 330 rocznica śmierci patrona naszej Fundacji i polskich ateistów! Chcemy oddać historyczną sprawiedliwość autorowi traktatu "O nieistnieniu Boga" i należne mu miejsce pośród wybitnych polskich i światowych filozofów. Pragniemy także potwierdzić prawo ateistów do wolności od religii dziś. Celem wydarzenia jest omówienie miedzynarodowej stratgii w walce z odbywająca się obecnie ofensywą  religijną, wypracowanie skutecznego sposobu pomocy ateistom ( i nie tylko) zagrożonym śmircią ze względu na swiatopogląd, stworzenie „ szybkiej ścieżki” dla takiej pomocy, wzmocnienie więzi pomiedzy organizacjami ateistycznymi i pokrewnymi w europie i na świecie oraz ogólna obrona praw ateistów i innych mniejszości prześladowanych ze względów religijnych poprzez wspólne działnie zarówno w poszczególnych krajach jak i poprzez Parlament Europejski jak i agendy ONZ.Już dziś wiadomo, że będzie to wyjątkowe międzynarodowe wydarzenie, najwieksze jak dotychczas spotkanie ateistów w Europie: Kilka dni wypełnionych bogatym programem, na który składają się wykłady, debaty panelowe i dyskusje z udziałem wybitnych polskich i zagranicznych panelistów, którzy przyjadą do nas z różnych krajów i różnych kontynentów.Jak dotąd swój udział potwierdzili (kolejność alfabetyczna):Nacer Amari (Tunezja) - bloger i współzałożyciel Prometeusz Europa, Dan Barker (USA) -współprezes Freedom From Religion Foundation, Jarred Dunn (Canada) - pianista i wolnomyśliciel, Sanal Edamaruku (Indie) - prezes Rationalist International, Annie Laurie Gaylor (USA) - Współzałożycielka i współprezeska Fundacji Wolność od Religii ( Freedom From Religion Foundation), Mark W. Gura (USA) - prezes Atheist Alliance of America, Prof. Paweł Golik - Dyrektor Instytutu Genetyki i Biotechnologi UW, Heidi Meinzolt (Niemcy) - członkini Zarządu Międzynarodowej Ligi Kobiet na rzecz Pokoju i Wolności (WILPF), Waleed Al Husseini (France) writer, Ex-Muslims France, Maryam Namazie (GB) - współzałożycielka Rady Byłych Muzułmanów w Wielkiej Brytanii (CEMB), Judit Morwa - naczelna Le Monde Diplo (Węgry),Michael Nugent - przewodniczący Atheist Ireland, Prof. David Orenstein - Amerykańskie Stowarzyszenie Humanistyczne, Jean Luc Romero (Francja) -przewodniczący Francuskiego ADMD, prof. Joanna Senyszyn polityczka, feministka, ateistka i wielu innych. Dniom Ateizmu towarzyszyć będzie druga międzynarodowa konferencja "100 lat głosu kobiet: świętowanie czy mobilizacja?" z debatą nt. "Kobiety i religia" jako wydarzenie towarzyszące "DNIOM ATEIZMU 2019", jednocześnie będąc  częścią większego, ogólnoeuropejskiego projektu.Rozpocznie się  ono panelem nt. historycznego kontekstu uzyskania praw wyborczych przez kobiety, a zakończy debatą o aktualnej sytuacji praw kobiet i równouprawnienia oraz strategii walki o jej dalszą poprawę.

Organizator nie dodał jeszcze żadnych aktualności

Aby dodać komentarz lub

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

AP
50 zł
Anna Puślednik
AD
50 zł
Angelika Domańska
RP
50 zł
Rafał Prokuski
Dane ukryte
20 zł
Dane ukryte

Pierwsza wpłata

AD
50 zł
Angelika Domańska

Najwyższa wpłata

AP
50 zł
Anna Puślednik
Nasi użytkownicy założyli

240 817 zrzutek

Pomóż zebrać 12 000 zł dokonując wpłaty przez płatności on-line lub przelewem tradycyjnym.

Pomóż udostępniając zrzutkę!

72
udostępnień

NAGRODY

Roczna prenumerata kwartalnika "Przegląd Ateistyczny"

50 zł i więcej

Przegląd Ateistyczny to pierwsze i jedyne pismo poświęcone sprawom ateistów w europie. Bądź na bieżąco.

Proszę o mail z podaniem adresu do wysyłki na adres: [email protected]

wybrano 3 razy

Zorganizuj własną zrzutkę na dowolny cel:

Google Play
App Store

Zrzutka.pl używa plików cookies niezbędnych do działania strony, a także takich służących do analizy ruchu oraz pozwalających nam na optymalizację działania serwisu. Używamy także cookies niezbędnych do skutecznego marketingu usług własnych. Czytaj więcej: polityka prywatności.

Uwaga - zmianie uległa nasza polityka prywatności.