Rozpoczęliśmy wyścig z autyzmem ID: ckuy42

Rozpoczęliśmy wyścig z autyzmem ID: ckuy42

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki

4 900 zł z 5 200 zł

94%

4 900 zł

4 900 zł

z 5 200 zł

71 dni

71 dni

do końca

136

136

wspierających
94%
Wpłać na zrzutkę

Aktualności 3

 • Rozpoczęliśmy hipoterapię:)


  Odnośnie wizyt lekarskich - doszły nam wizyty u genetyka dziecięcego związane z podejrzeniem choroby nerwowo-mięśniowej , wskazana elektromiografia uda , badanie WES oraz standardowo kinaza kreatynowa, kwas mlekowy, dehydrogenaza mleczanowa, próby wątrobowe.

  u9bd2ed05b31ee43.jpeg

  kc303e44ad77b38d.jpeg

  Czytaj więcej
 • Syn ma podejrzenie choroby nerwowo-mięśniowej, jest po badaniach genetycznych, które nie dały jednoznacznego wyniku, konieczna dalsza diagnostyka genetyczna oraz regularnie wykonywane badania.

  ya1cbcb59ec80d5f.jpeg

  Czytaj więcej
 • Od września Piotruś uczęszcza do prywatnego przedszkola do grupy integracyjnej. Piotrek w przedszkolu jest objęty terapią psychologiczną, pedagogiczną, logopedyczną, SI, fizjoterapeutyczną, grupową terapią ręki oraz grupową terapią integracyjną.


  Poza zajęciami w przedszkolu nadal uczęszczamy do


  * Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Chorzowie - terapia psychologiczna, logopedyczna, rehabilitacyjna i pedagogiczna


  * Prywatne zajęcia SI w Gliwicach


  * Prywatne zajęcia dogoterapeutyczno-psychologiczne w Będzinie


  * Aquaterapia prywatnie


  *TUS prywatnie


  Piotruś jest objęty terapią neurorozwojową NDT-Bobath oraz Trójpłaszczyznową terapią manualną stóp wg Zukunft-Huber włącznie z bandażowaniem oraz Kinesiotapingiem.


  Terapia Piotrka nie ogranicza się tylko do zajęć poza domem, w domu również dużo ćwiczymy i intensywnie pracujemy zgodnie z zaleceniami terapeutycznymi oraz lekarskimi.


  Piotruś nadal jest pod opieką lekarza rehabilitacji medycznej, lekarza neurologa dziecięcego oraz lekarza specjalista psychiatra dzieci i młodzieży. Dodatkowo doszły nam wizyty u dziecięcego gastroenterologa, regularnie chodzimy do wyżej wymienionych specjalistów z uzasadnionych powodów i problemów. Na wszystko, każdą wizytę lekarską mamy dokumentację.

  Czytaj więcej

Opis zrzutki

Twoje wsparcie i pomoc spowodują, że nasze możliwości wzrosną w niewyobrażalny sposób, każdy dzień w tygodniu uczęszczamy na specjalistyczne zajęcia, każdy dzień zwiększa szanse na samodzielne życie Piotrusia.

Ta mała istotka potrzebuje Waszego wsparcia.

W naszym przypadku nie ma drogi na skróty, cudownego rozwiązania bądź genialnego lekarstwa. Tylko systematyczna terapia poza domem i w domu daje szansę Piotrusiowi na samodzielność. Każdego dnia Piotruś wkłada ogromny wysiłek w to, aby dopasować się do otaczającego społeczeństwa. Pomóżmy mu w tym.

ckuy42-08f60027.png

Piotruś ma 3 latka, w styczniu 2018 roku zapadła diagnoza AUTYZM.

Ze względu na stan zdrowia konieczny jest stały współudział drugiej osoby w procesie jego leczenia, rehabilitacji i edukacji. Piotruś ma znacznie ograniczoną możliwość samodzielnej egzystencji.

Problemy z przetwarzaniem bodźców sensorycznych, zaburzenie zdolności komunikowania się, trudności z interakcjami międzyludzkimi to tylko część barier nad którymi intensywnie pracujemy. Zwykły dźwięk lub dotyk na który Ty nie zwrócisz uwagi Piotrusiowi może sprawić nieprzyjemność. Każdego dnia zmagamy się ze schematami wg których Piotrkowi jest łatwiej funkcjonować. Powtarzane wzorce zachowania, działania to nasza codzienność.

Piotruś potrzebuje kompleksowej terapii na co składa się między innymi terapia integracji sensorycznej, terapia behawioralna, trening umiejętności społecznych, zajęcia z logopedą oraz psychologiem, rehabilitacja - jest objęty terapią NDT-Bobath oraz terapią SI z powodu zaburzeń regulacji napięcia mięśniowego i zaburzeń przetwarzania sensorycznego, dogoterapia, aquaterapia. Zajęcia są drogie a czas w autyzmie jest kluczowy.

Piotruś jest wesołym, inteligentnym, bystrym chłopczykiem. Przyszłość kryje dla niego wspaniałe rzeczy. Wiemy, że nasz cudowny syn przezwycięży wszystkie trudności i będzie wiódł szczęśliwe, aktywne życie. Rozpoczęliśmy wyścig z autyzmem. Każdego z osobna, bardzo prosimy o pomoc.

Obecnie uczęszczamy do Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Chorzowie, jesteśmy objęci wczesną interwencją oraz do Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Progress w Katowicach. Piotruś uczęszcza również na terapię integracji sensorycznej, trening umiejętności społecznych, dogoterapia odbywa się w naszym domu. Dni wolne od zajęć terapeutycznych spędzamy na basenie. Piotruś jest pod opieką lekarza rehabilitacji medycznej, lekarza neurologa dziecięcego oraz lekarza specjalista psychiatra dzieci i młodzieży.

Ze wszystkich sił walczymy aby nasz mały chodzący cud odnalazł swoje miejsce na ziemi. Strach o własne dziecko jest nieporównywalny do czegokolwiek.

Piotruś obecnie nie potrafi podziękować, za wszelką pomoc z całego serca dziękuje Jego rodzina.

ckuy42-df91b01d.png

ckuy42-8cfc2e75.png

ckuy42-d1ed80b2.png

ckuy42-dce8a162.png

ckuy42-2cdcf798.png

ckuy42-3bdf0a76.png

ckuy42-9d7a9bef.png

ckuy42-e6164ffa.png

ckuy42-6e6da2fe.png

ckuy42-492de009.png

Wpłacający136

 
Dane ukryte
9 zł
 
Dane ukryte
25 zł
 
Dane ukryte
25 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
5 zł
 
Dane ukryte
10 zł
 
Dane ukryte
25 zł
 
Dane ukryte
10 zł
 
Dane ukryte
5 zł
 
Dane ukryte
10 zł
Zobacz więcej

Komentarze12

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

570 058 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?