id: cwpyuy

Pompa insulinowa -Normalne życie dla Zuzi

Pompa insulinowa -Normalne życie dla Zuzi

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
8 214 zł 
z 25 000 zł
32%
zakończona 15.03.2022r
180 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Zrzutka założona w celu uzbierania pieniędzy na zakup pompy insulinowej dla 11-letniej Zuzi która choruję na cukrzyce typu 1.


Choroba Zuzi zostanie z nią na całe życie. Trzustka prawie nie produkuje insuliny, przez co trzeba ją podawać z zewnątrz.

Zuzia potrzebuje ciągłej opieki , kontrolujemy poziom cukru i przygotowujemy posiłki. Nasza córka nie może bez naszej obecności iść w odwiedziny do koleżanki, znajomych, przyjaciół, rodziny. Każde wyjście na plac zabaw, rower odbywa się razem z nami.

Gdy jest w szkole jesteśmy cały czas z nią w kontakcie (czasami zachodzi konieczność przebywania z nią w szkole). Najgorsze są noce kiedy budzimy Zuzię, bo cukier ma za niski i musi coś zjeść aby go podnieść- inaczej może zapaść w śpiączkę. Nie jest już jak dawniej , często jest Jej smutno, płacze i pyta czy ta choroba zniknie – niestety nie.Bardzo się martwimy o córkę. Chcielibyśmy kupić nowoczesną pompę insulinową, dzięki której będziemy mogli podglądać poziom cukru za pomocą aplikacji na telefonie i która wie ile i w jakim momencie podać insulinę (lub przestać ją podawać).


Dzięki temu nie będziemy musieli Zuzi tak często wybudzać ze snu, będzie bardziej wypoczęta, a my będziemy mogli złapać oddech wiedząc że gdy córka np. będzie bardziej aktywna (w-f lub inne zajęcia) nie będzie trzeba podejmować decyzji czy dziecko może ćwiczyć i jak długo, bo pompa będzie na bieżąco korygować poziom glikemii.

Pompa ta byłaby bardzo pomocna w kontroli hipoglikemii i hiperglikemii, szczególnie w nocy, gdzie przy aktualnej pompie większość nocy jest bezsennych i pełnych stresów.


Sama pompa kosztuje około 20 000zł, do tego dochodzą miesięczne koszty jej utrzymania (transmiter, sensory, wkłucia i pojemniki).

Pompa minimed 780 G pozwoli nam na stały monitoring i zadbać o dobre wyniki dziecka. Nowa pompa zapewnia wszystko czego potrzebuje cukrzyk :

- mierzy co 5 minut cukier

- koryguje wysokie cukry

- dostosowuje dawkę insuliny bazowej

- można monitorować cukry na telefonie podczas gdy dziecko jest w szkole

  • - nie pozwala na to aby doszło do hipoglikemii.Proszę pomóż nam zebrać pieniążki, by móc kupić nową pompę insulinową.

Marzeniem Zuzi jest normalne funkcjonowanie jak jej rówieśnicy ,ale nie jest to w 100 % możliwe, ale pompa MINI MED 780G pomogła by Zuzi wrócić do normalniejszego i prostszego życia .

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 180

TG
Tomek Gołąb
200 zł
 
Dane ukryte
ukryta
AK
Andrzej Kuźnik
50 zł
BB
Baku Bakuś
10 zł
 
Dane ukryte
ukryta
ED
ELŻBIETA DOMAGAŁA
100 zł
 
Dane ukryte
50 zł
IK
Iza Kowalczyk
ukryta
SZ
Szyszek
5 zł
 
Dane ukryte
15 zł
Zobacz więcej

Komentarze 2

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

865 738 zrzutek

i zebrali

767 927 675 zł

A ty na co dziś zbierasz?