id: cyry6u

Pomoc dla Gucia

Pomoc dla Gucia

Nasi użytkownicy założyli 1 132 005 zrzutek i zebrali 1 191 734 193 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

pca77258e2671b74.jpeg

Gucio jest honorowym dawcą krwi. Od paru lat ratuje życie innym a teraz sam potrzebuje pomocy.

Zostaliśmy zaskoczeni przez chorobę. Pierw podejrzenie zatrucia, następnie diagnozowanie w kierunku ciała obcego ponieważ objawy nie ustępowały.

W bardzo krótkim czasie koszty ratowania życia Gucia wzrosły diametralnie i znacznie już przekroczyły moje możliwości finansowe i wciąż rosną…


Bardzo proszę o wsparcie finansowe.

Liczy się każda złotówka ! ! !


Dziękuję z góry wszystkim za wsparcie ♥


Poniżej zamieszczam historie choroby.


03.10 sobota

W nocy Gucio dostał wymiotów. Do rana wymiotował gęsta białą pianą z kilkadziesiąt razy.

04.10 niedziela

Rano byliśmy w klinice by sprawdzić co się dzieje. Doktor zbadała mu ciśnienie, temperaturę , puls, stan odwodnienia. Parametry życiowe w normie. Stwierdzono bolesny brzuszek. Dostał 3 zastrzyki ( przeciw wymiotny, rozkurczowy oraz przeciwbólowy). Pomogło na krótka chwilę.

We wtorek 06.10 byliśmy znów u weterynarza na konsultacji bo stan się jego nie poprawiał. Ponownie dostał serie zastrzyków oraz zalecenia by przyjmował lek przeciwwymiotny z jedzeniem + probiotyk. Mimo iż jedzenie dostał w maleńkich porcjach wymioty powracały.

W piątek 09.10  godz. 17.30 ponownie pojechaliśmy do weterynarza. Dostał kolejny raz porcje zastrzyków i skierowanie na rtg przewodu pokarmowego w celu wykluczenia ciała obcego.

Godz. 18.00 byliśmy już w klinice i robiliśmy rtg. Już na pierwszym rtg było widać, że coś jest nie tak podejrzenie ciała obcego. Został podany kontrast. Po 30 minutach kolejne rtg . kontrast wypełnił żołądek. Musimy czekać. Kolejne rtg o 23.30. Na trzecim zdjęciu było widoczne że część kontrastu uciekło ale dalej nie można zobaczyć co to za ciało obce. Szybko miał robione USG przez chirurga. Stwierdzenie stan zapalny i ciał obce. Podejrzenie martwicy. Natychmiastowa decyzja by go otwierać liczyła się każda minuta.

Operacja trwała około 2 godzin. Usunięto ciało obce, którym okazało się małym kawałkiem gumowej piłki oraz 15 cm jelita.

Następnego dnia w sobotę wieczorem odebrałam go z kliniki i myślałam że już najgorsze za nami. Niestety w niedzielę 11.10 gorzej się poczuł i pojawiła się krwawa biegunka. Pojechaliśmy do kliniki okazało się że ma płyn w brzuszku. Został na obserwacji.

Poniedziałek 12.10 godz. 8.30 dostałam informację z kliniki że jego stan jest ciężki, ma więcej płynu, że jelita nie podjęły pracy.

Godz. 11 podjęta została decyzja przez chirurga że trzeba ponownie operować Gucia. Nastąpiła perforacja i martwica w miejscu zespojenia jelita.

Stan jego obecnie jest bardzo cieżki ale stabilny. Najbliższe 3 doby są decydujące.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 21

 
Dane ukryte
3 546 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
55 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
25 zł
 
Dane ukryte
25 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
20 zł
Zobacz więcej