Wsparcie osób które utraciły pracę #koronawirus ID: db5n2c

Wsparcie osób które utraciły pracę #koronawirus ID: db5n2c

21 zł z 10 000 zł

0%

21 zł

21 zł

z 10 000 zł

zakończona

zakończona

30.06.2020r

3

3

wspierających
0%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

kf88895fd9056926.png


Moi drodzy,

Setki tysięcy osób, z dnia na dzień straciły możliwość zarabiania pieniędzy. Epidemia koronawirusa i ogłoszony w jej konsekwencji stan zagrożenia epidemicznego uderzył w pracujących na tzw. umowach “śmieciowych” . Za chwilę znajdą się w sytuacji, w której nie będą mogli zapłacić czynszu, kupić leków i jedzenia dla rodziny, uregulować raty kredytu. 


Sam przez jakiś okres pracowałem w ten sposób. Pamiętam doskonale, że zarabiając za godzinę pracy czy za konkretne zadanie nie mogłem sobie pozwolić na przestoje. Nie miałem płatnego urlopu, a jeśli zachorowałem, traciłem wszystkie dochody. To doświadczenie jest codziennością nawet 2,6 mln osób w Polsce. A teraz dotyka ich ze zdwojoną siłą. Miejsca w których pracują: szkoły językowe, muzea, galerie, sklepy czy lokale gastronomiczne, po prostu przestają działać, więc ludzie tracą wynagrodzenie. 

Rząd zapowiedział pakiet antykryzysowy zwany” tarczą antykryzysową”. Niestety, zawarte w nim rozwiązania, są dalece niewystarczające2000 złotych brutto jednorazowej zapomogi (czyli 80% płacy minimalnej) pozwoli może opłacić jeden czynsz lub jedną ratę kredytu, ale nie starczy na wiele więcej. W ile osób, których umowy są odnawiane co miesiąc nie otrzymają nic. Jednorazowość pomocy, w sytuacji, gdy wszystko wskazuje na to, że będziemy długo zmagać się z kryzysem, nie pozwala ludziom ze spokojem spoglądać w przyszłość. 

Dlatego zwracam się do was o pomoc osobom z mojego bliskiego otoczenia, które znalazły się w tak trudnej sytuacji dla nas wszystkich.


Wpłacający3

 
Dane ukryte
10 zł
 
Dane ukryte
10 zł
JG
Jakub G
1 zł

Komentarze1

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

558 135 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?