Pomoc Świąteczna ID: dfsy5z

Zrzutka została zablokowana przez serwis zrzutka.pl

2 661 zł z 19 500 zł

13%

2 661 zł

z 19 500 zł

zakończona

23.12.2019r

38

wspierających
13%

Opis zrzutki

Pokonani przez system...


Większość pewnie słyszała o wydarzeniach z dnia 26 czerwca 2016 rok w Przemyślu. Było o tym napisane wiele ale przypomnę w kilku zdaniach.

Jak co roku przez ulicę miasta przechodził marsz Ukraińców (chociaż przez organizatorów nazywany procesja religijna),

W latach poprzednich na w/w marszu pojawiali się mężczyźni w mundurach zbrodniczej formacji UPA. Pojawiały się też flagi Banderowskie a wszystko to na Polskiej ziemi, na ziemi Przemyskiej, która ma w sobie krew ofiar banderyzmu.

Tym razem ok. 100 osób postanowiło skontrolować przebieg marszu. Gdy policja nie reagowała na prowokacyjne okrzyki i czerwono czarne barwy, dziś wiadomo jak się to skończyło,

20 osób zostało zatrzymanych.

Dziś po ponad 3 latach walki w sądzie zostali skazani.


Niżej opiszę kilka faktów i sytuacji związanych z marszem jak i sama sprawą w sądzie.


MARSZ


- marsz nie mógł być odwołany ponieważ Polskie prawo nie może zabronić marszów religijnych

- na pseudo marszu religijnym przez orkiestrę była grana "czerwona kalina"

- na marszu był okrzyk "Sława Ukrajini! Herojam sława!"

- pewien mężczyzna tuż pod okiem policji krzyczał "Jeszcze Polska nie zginęła ale zginąć musi. Do dziś nie wiadomo kim była ta osoba i do dziś nie poniósł żadnej konsekwencji.

- osoba w czerwono czarnej koszuli nie szła w marszu a chodnikiem (gdzie cała kolumna szła pasem ruchu) do tego ten mężczyzna szedł około 10 metrów przed marszem w sposób bardzo prowokacyjny (co zostało wtedy zgłoszone policji lecz ta nie reagowała)

- w marszu brała udział osoba oznaczona medalami Szuchewycza i tych medali nie ukrywała lecz była z nich dumnaSĄD

- pierwsze wyroki były wysłane do domów, sprawy nie było wyroki zapadły, lecz wszyscy się odwołali

- kolejne sprawy trwały około 1.5 roku, od początku aż do samego końca strona ukraińska próbowała wmówić nawet oskarżonym że działali z nienawiści do kościoła i do Ukraińców. Prawdą jest, że każdy z oskarżonych jasno deklarował że był tam jedynie po to by nie gloryfikować zbrodniarzy na Polskiej Ziemi.

Niżej opiszę tylko kilka hitów z nich oraz rzeczy które nie zostały przez sąd uznane w orzeczeniu wyroku, jak też słowa sędziego do oskarżonych.


* znany mężczyzna z czerwono czarnej koszuli zeznał że to była tradycyjna wyszywanka oraz że każdy region ma swoje kolory na takich koszulkach. Na pytanie z jakiego regionu Ukrainy pochodzi ta wyszywanka nie umiał odpowiedzieć. Za to na pytanie kim dla niego jest Bandera odpowiedział "dla mnie jest bohaterem"

* Osobami poszkodowanymi byli między innymi:

+ świadek który zeznał, że jest ateistą ale i tak postanowił przyjechać z Warszawy na rzekomą procesję religijną. By iść w niej z flagą Ukrainy.

+ autor książki w której dowódca UPA - Burłaka opisany jest jako bohater,

+ kobieta, która uważa, że hasło "Bóg, Honor i Ojczyzna" jest jednym z najgorszych i nawołuje do nienawiści, za to "Czerwona kalina" jest wg niej wspaniałą pieśnią...

* policja potwierdziła że akcja i reakcje 20 zatrzymanych osób nie mogła być zorganizowana a była zwykłym spontanicznym poruszeniem społecznym

* Sąd drugiej instancji dodał swoje trzy grosze na koniec mówiąc "jesteście pseudo patriotami" oraz "dla mnie to jakaś bzdura wyssana z palca że w Polsce lub na Ukrainie rozwija się coś takiego jak banderyzm"

Podtrzymując wyroki oraz dodając kolejne kwoty do zapłaty.


Kilka zdjęć i film:

https://imageshack.com/a/VCvk7/1


https://m.youtube.com/watch?feature=youtu.be&v=H2j31f06NEkDwadzieścia osób walczyło o dobre imię Polski i Polaków, o poczucie bezpieczeństwa, o pamięć ludzi bestialsko zabijanych walczyli o pamięć swoich rodzin bo są wychowani na ziemi, która ma w sobie wypitą krew ofiar banderyzmu. Wycierpieli wiele przez oprawców o znaku Bandery, a teraz my wspomóżmy ich finansowo by po opłaceniu kwoty zasądzonej przez sąd mogli spokojnie i spędzić święta, kupić dzieciom prezenty i nie martwić się co dać na stół w wigilijny wieczór.


Jeśli kwota zebrana przekroczy kwotę potrzeb świątecznych. Cała nadwyżka zostanie wydana na zakupy dla Polskich parafii na Ukrainie.

Wpłacający38

ME
Mateusz Eł
400 zł
 
Dane ukryte
200 zł
DJ
Daniel Jan Bozejko
200 zł
RW
Robert Wróbel
100 zł
M
Mirek
100 zł
KI
Kasia i Adam
100 zł
WB
Wladyslaw Bury V
100 zł
K
Katarzyna Rabiej
100 zł
MK
Maciej Krygowski
100 zł
W
Wilku
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

422 252 zrzutki


A ty na co dziś zbierasz?