1 731 zł z 1 500 000 zł

0%

1 731 zł

z 1 500 000 zł

42 dni

do końca

31

wspierających
0%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

#DominikanaWalczy


Czy kochasz Dominikanę? Czy byłeś kiedyś na wakacjach w tym raju lub planujesz tam pojechać? Czy masz biznes lub planujesz go mieć w Dominikanie? Czy masz dom w Dominikanie lub czy tam mieszkasz? Czy bliskie Ci są takie kwestie jak pomoc, hojność i humanitarność?


Czy na któreś z pytań odpowiedziałeś TAK? 

Ta zbiórka jest dla Ciebie, to czas na Twoją konkretną pomoc!


Dominikana jest także jednym z najważniejszych miejsc dla polskich turystów (ponad 50 tysięcy Polaków odwiedziło Dominikanę w 2019 r.)


Świat walczy z nowym wirusem, który dotarł też do Dominikany i każdego dnia rozprzestrzenia się coraz bardziej. Z powodu tej pandemii Dominikana została zmuszona zamknąć swoje granice i ogłosić krajową godzinę policyjną (https://bit.ly/2UnXNli), co doprowadziło do prawie całkowitego zamknięcia hoteli (tylko 7 hoteli jest obecnie otwartych - https://bit.ly/2WQImnC) i zamknięcia prawie całej działalności gospodarczej w kraju. Dominikana jest zatrzymana jak wiele krajów na świecie.


Dominikana jest jednym z najbardziej znanych miejsc turystycznych na świecie ze względu na piękne plaże, wyjątkowe hotele, miłych ludzi, bezpieczeństwo ludności i odwiedzających ją, bez wątpienia, raj. Nie znaczy to, jednak, że jest to bogaty kraj bogatych ludzi. Dominikana to kraj na Karaibach, w którym duża część jego gospodarki jest utrzymywana dzięki ciągłemu napływowi turystów z całego świata.


Niestety w tym czasie tysiące Dominikańczyków pozostało bez tymczasowego zatrudnienia po masowym zamknięciu hoteli, plaż, firm handlowych i przemysłowych oraz nieformalnych stanowisk firm rodzinnych.


Sytuacja ta spowodowała, że ​​ponad 60 000 rodzin dominikańskich zabrakło podstawowej żywności, aby przetrwać!Obecnie rząd wdrożył bezpośrednią pomoc społeczną jedynie dla 20% populacji Dominikanów, ale to nie wystarczy!


1.     Kraj nie ma wystarczającej rezerwy finansowej, aby walczyć z obecnym kryzysem, co więcej wraz z przyspieszonym rozwojem pandemii na wyspie, w wielu szpitalach nie ma materiałów i sprzętu medycznego do walki z COVID-19. 

2.     Obecnie kraj zarządza sytuacją kryzysową dzięki środkom pożyczkowym otrzymanym z Międzynarodowego Funduszu Walutowego i obciąża zasoby instytucji państwowych z nadwyżkami.

3.     Chiny okazały solidarność z Dominikaną i przekazały testy oraz inne produkty medyczne i sprzęt, jednak potrzeby są dużo większe.


Dlatego Dominikańczycy proszą nas o pomoc

Ile chcielibyśmy zebrać dla Dominikany: 1 500 000 PLN

Liczy się jednak każda kwota wsparcia!WSZYSTKIE ZEBRANE ŚRODKI PRZEZNACZYMY NA:


  1. Szpitale i personel medyczny: niezbędne wyposażenie powstających właśnie nowych oddziałów zakaźnych i wszystkich placówek medycznych zaangażowanych do walki z pandemią (np. maseczki, przyłbice, kombinezony, jednorazowe rękawiczki, respiratory, karetki).
  2.  Pomoc dla ubogich rodzin, tymczasowo bezrobotnych (np. dostarczanie żywności i wody na czas kwarantanny, zakup artykułów higienicznych i czyszczących.
  3. Wsparcie ludzi bezdomnych JESTEŚMY DOBREJ MYŚLI, ALE Z DOŚWIADCZENIA WIEMY, ŻE DOBRE ZAKOŃCZENIA NIE PISZĄ SIĘ SAME. KAŻDY Z NAS MOŻE BYĆ POTRZEBUJĄCYM.


Pandemia koronawirusa wpływa na życie nas wszystkich. Przed nami prawdziwy sprawdzian z człowieczeństwa, empatii i odpowiedzialności.


Jeśli nie możesz pomóc, wspieraj nas udostępniając

tę zbiórkę rodzinie i znajomym oraz wspieraj nas dobrą myślą.

Nikomu nie jest łatwo. Trzymajmy się razem!


Zbiórka jest prowadzona przez Fundację Dominikana w Polsce z siedzibą w Warszawie, przy Al. Jana Pawła II 23, wpisaną do Rejestru stowarzyszeń, innych organizacji społecznych i zawodowych, fundacji oraz samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod nr KRS: 0000696491, NIP 5272823095.Wpłaty mogą być też przekazywane na konto Fundacji Dominikana w Polsce


29 1140 2004 0000 3902 7713 0243

mBank S.A.

z dopiskiem „darowizna na cel walki z COVID-19 w Dominikanie”


Całą zebraną kwotę otrzymają szpitale, ubogie rodziny i ludzie bezdomni na bieżące potrzeby do walki z koronawirusemWpłacający31

RT
Rico Travel
500 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
100 zł
MW
Marcin Wesoły
100 zł
Y
Yasmin
50 zł
E
EDI
50 zł
M
Magdalena
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
PK
Pawel Karwacki
50 zł
JG
Jerzy Gregorowicz
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze2

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

463 696 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?