id: dsdecb

OPERACJA ENDOMETRIOZY GŁĘBOKO NACIEKAJĄCEJ

OPERACJA ENDOMETRIOZY GŁĘBOKO NACIEKAJĄCEJ

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
9 500 zł 
z 45 000 zł
21%
34 dni do końca
69 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Witajcie, opowiem Wam swoją historię…


Mam 37 lat, od 12 lat mam zdiagnozowaną endometriozę, jednak silne dolegliwości bólowe mam już od 16 roku życia. Ból, który doprowadza do utraty przytomności, do wymiotów, który unieruchamia całe ciało, był wiele lat bagatelizowany przez lekarzy.

 

Na diagnozę czekałam 9 lat. Nikt nie potrafił pomóc, każdy zbywał, no cóż na zewnątrz nie widać to pewnie udaje. Z miesiąca na miesiąc jednak ból był coraz silniejszy, traciłam przytomność, tabletki nie pomagały, silne zastrzyki tylko na 2 godz. Z pracy zaczęło zabierać mnie pogotowie… raz, drugi, trzeci… Nic nie wykryli. W końcu poszłam do prywatnego ginekologa który zrobił USG i okazało się, że noszę tykającą bombę. Dwie torbiele o wielkości 8x9 cm, które w każdej chwili mogły pęknąć. Skierowanie na operację i diagnoza: ENDOMETRIOZA*. Niestety samo usunięcie torbieli w niczym nie pomogło. W ciągu kolejnych 5 m-cy odrosły one do takiej samej wielkości. Dostałam kolejne skierowanie na operację, jednak w ostatniej chwili lekarz zaproponował leczenie hormonalne. Torbiele zaczęły maleć, ale problem bólowy pozostał.

 

„Proszę zajść w ciążę – ciąża leczy”. Te słowa słyszałam na każdej wizycie lekarskiej. Jednak lata upływały, ciąży nie było, pomocy lekarskiej również… Dwa podejścia do in vitro zakończyły się niepowodzeniem, ciąża naturalna również.


Endometrioza przybrała na sile, zaczęły pojawiać się inne dolegliwości bólowe, nie tylko w obrębie jamy brzusznej. Ból zaczął promieniować do ramienia, do lędźwi, do jelit, do pęcherza. Coraz większy nieustający ból, ciągłe osłabienie, brak sił, podejrzenie endometriozy głęboko naciekającej i podwyższony marker nowotworowy zmusił mnie do szukania innej pomocy, niż tylko zażywanie hormonów. W ten sposób znalazłam się w Centrum Leczenia Endometriozy w Medicus Clinic we Wrocławiu.


Tam po badaniu usłyszałam: „Jest pani poważnie chora. Jedynym wyjściem w pani przypadku jest usunięcie zrostów, nacieków, guza z jelita oraz usunięcie macicy. W tak zaawansowanym stadium to jedyna możliwość, aby poprawił się pani komfort życia”.


Wykonany rezonans magnetyczny miednicy mniejszej pokazał, jak endometrioza zniszczyła mi zdrowie, a tym samym marzenia o dziecku. Zrosty i nacieki otrzewnowe o charakterze głęboko naciekającym, guz na jelicie, zniszczone jajniki w zrostach z omaciczem… Ujmując to bardziej obrazowo – wszystko się posklejało, zaczęło naciekać na unerwienie, powodując coraz większą dysfunkcję narządów. Od ponad 4 lat walczę m. in. z przeszywającym bólem ramienia, który jest konsekwencją nacieku na unerwienie spowodowane endometriozą. Każdy wdech powietrza – to ból przebijający na wylot. Nie ma pozycji, która przynosi ulgę. Na ten moment funkcjonowanie bez środków przeciwbólowych jest niemożliwe.


Zostałam zakwalifikowana do operacji laparoskopowego usunięcia ognisk endometriozy miednicy mniejszej, zaszyjkowo - odbytniczej oraz przymacicza wraz z usunięciem macicy TLH i resekcją odcinkową jelita. 


Termin operacji – 11 styczeń 2022r.

Koszt: 60 000 zł**


Przegrałam walkę o bycie mamą, ale chcę podjąć walkę o wyzdrowienie i życie bez ciągłego, wykańczającego fizycznie i psychicznie bólu.


Sama pomagałam wpłacając na zrzutki, fundacje, kupując niezbędne rzeczy dla niepełnosprawnych dzieci lub będących w Domu Dziecka. Jestem gotowa zostać dawcą szpiku, jeśli tylko zadzwoni telefon z DKMS.


Teraz sama potrzebuję pomocy i wsparcia. Wierzę, że dobro wraca.

 

WYJAŚNIENIE:

* ENDOMETRIOZA – to hormonalno-immunologiczna choroba polegająca na pojawieniu się i rozroście tkanki podobnej do endometrium w miejscach innych niż fizjologiczne jej ulokowanie (macica).


Powoduje ból i tworzenie się zrostów na skutek stanu zapalnego, odkładania się składników morfotycznych krwi w ogniskach endometriozy i naciekaniem na włókna nerwowe, co jest przyczyną największych dolegliwości.


Histopatologicznie nie jest nowotworem, ale klinicznie jest złośliwa. Niszczy organy, powoduje perforację jelit, obumarcie nerek, zniszczenie moczowodów czy dysfunkcję pęcherza moczowego. Zlepia, nacieka, zmienia anatomię narządów powodując stan zapalny, który zaburza funkcjonowanie układu immunologicznego.


Im dłużej nie leczona, tym większe wywołuje szkody.

 

** operacja nie jest refundowana przez NFZ. Operacje wykonywane w państwowych szpitalach polegają na usunięciu torbieli i ewentualnie powierzchownych zmian, co powoduje bardzo szybki nawrót choroby do stanu sprzed operacji. Tak wykonana operacja przyczynia się do zwiększenia ilości zrostów i nacieków, które jeszcze szybciej powodują dysfunkcję zajętych narządów, czego jestem przykładem. Tylko całkowite usunięcie zmian daje 90% szans na powrót do zdrowia.

 


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 69

 
Dane ukryte
1 001 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
400 zł
 
Dane ukryte
300 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
KG
Kasia G.
200 zł
KS
Kasia Sz.
200 zł
Zobacz więcej

Komentarze 2

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

774 631 zrzutek

i zebrali

574 395 889 zł

A ty na co dziś zbierasz?