Postawmy Siwego na nogi - zbiórka na niezbędne operacje ID: du4acd

Postawmy Siwego na nogi - zbiórka na niezbędne operacje ID: du4acd

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki

11 815 zł z 21 000 zł

56%

11 815 zł

11 815 zł

z 21 000 zł

37 dni

37 dni

do końca

158

158

wspierających
56%
Wpłać na zrzutkę

Aktualności 15

 • sf491dee8faaa9a3.jpeg

  Rehabilitacja Siwego przebiega pomyślnie. Nogi za w dobrym stanie i przede wszystkim koń porusza się czysto - bez kulawizny i dyskomfortu. Przed nami jeszcze 5 miesięcy rehabilitacji.


  Czytaj więcej
 • g50f12eaf23f490a.jpegNeapolitano otrzymał od lekarza prowadzącego opinie prognozują opisana na poziomie dobrym. 11 sierpnia zostanie zdjęty ostatni opatrunek, po czym rozpoczęty zostanie proces półrocznej rehabilitacji.

  Czytaj więcej
 • W dniu 16.06 wykonana została operacja drugiej kończyny miednicznej. Po skończonym zabiegu, chirurg prowadzący przekazał mi informację, że operacja wykonana została zgodnie z planem, a jej powodzenie ocenia 10/10. Siwy bez problemu wybudził się po narkozie. Aktualnie jego stan jest bardzo dobry. Ostatnią wiadomością na którą wyczekujemy jest przyjęcie się implantu oraz brak wystąpienia infekcji. t3f7663c7dd9b87f.jpeg

  Czytaj więcej
 • W dniu 13.06 odwiedziłam Siwego w klinice. Jego kondycja zarówno psychiczna jak i fizyczna jest doskonała. Noga goi się również doskonale. Już w najbliższy wtorek kolejna operacja (16.06)a3c1960079bc32cd.jpeg. Trzymajcie kciuki!!

  Czytaj więcej
 • W dniu 3.06 zostały wykonane badania kontrolne Siwego. Lekarz prowadzący ocenił proces rekonwalescencji jako bardzo dobry. Datę kolejnej operacji zaplanowano na 16.06.2020 :)

  Czytaj więcej
 • Dziś ważny dla nas dzień! Neapolitano obchodzi swoje 7 urodziny. Jeszcze większą radością dla mnie jest fakt, że w poniedziałek (18 maja) nasz Siwy bohater wybrał się na swój pierwszy spacer po kilku miesiącach! Opieka w klinice w Poznaniu jest nadal wyśmienita. Trzymajmy nadal kciuki za Siwego! i2d41b5eee8f3c02.jpeg

  Czytaj więcej
 • Operacja drugiej nogi zaplanowana jest na 1 czerwca. Na ten moment Siwy ma się świetnie, nie ma już żadnego usztywnienia na operowanej kończynie.

  Czytaj więcej
 • Kolejne dobre wieści. Noga goi się wspaniale. Docierające do mnie wieści są stale pozytywne, a nasz dzielny Siwek czeka na kolejną operację mając dobry humor oraz samopoczucie.

  Czytaj więcej
 • W dniu 16.04 został zdjęty gips. Mija właśnie tydzień odkąd nasz dzielny Siwy porusza się na czterech nóżkach. Jest wyjątkowo dzielnym koniem.


  Zgodnie z opinią chirurga prowadzącego, po przejściu rehabilitacji będzie można przystąpić do kolejnego zabiegu - operacji drugiej kończyny.

  Czytaj więcej
 • W dniu 31.03 zdjęto Siwemu szwy oraz zmieniono gips na nowy. Stan zdrowia naszego przyjaciela jest bardzo dobry, a noga goi się świetnie.

  Czytaj więcej
 • W dniu dzisiejszym weterynarz prowadzący Siwego przekazał mi informacje o jego aktualnym stanie zdrowia - koń ma się bardzo dobrze. W najbliższy wtorek zdjęte zostaną szwy oraz wymieniony będzie gips.

  Nasz Maluch dzielnie walczy :)
  Czytaj więcej
 • Neapolitano już po pierwszej operacji. Plan operacji zrealizowany w 100%. Wybudzenie konia z narkozy odbyło się również bez żadnego problemu. Aktualnie konik ma gips po zabiegu. Siwek ma się jednak bardzo dobrze :)

  Nadal dziękuję za wsparcie!
  Czytaj więcej
 • Już jutro operacja (tj. 17.03). Około godziny 18 otrzymać mam telefon od chirurga, który opisze mi cały przebieg operacji oraz stan Siwego.
  Czytaj więcej
 • Dojechaliśmy do kliniki. We wtorek Siwy przejdzie pierwszą operację, która wykonana zostanie przez dr n.wet Przewoźnego.
  Wiem że Siwy jest w najlepszych rękach.

  Będzie dobrze :)
  Czytaj więcej
 • Mamy transport do kliniki - termin ustalono na przyszły tydzień. Do kliniki zabierze nas p. Krzysztof Martinczak Horses-Extreme. Dokładny dzień wyjazdy poznam końcem tygodnia.
  Czytaj więcej

Opis zrzutki

"Koń ma pięć serc. Cztery nogi i jedno właściwe". U mojego przyjaciela niestety dwa serca są w stanie krytycznym i wymagają natychmiastowego działania.

Neapolitano, bo o nim tutaj mowa jest koniem o wspaniałym charakterze i niezwykłym sercu. Sześcioletni "Siwy", bo tak potocznie jest przez wszystkich nazywany jest koniem, który wkradł się rok temu w moje serce i rozgościł się w nim na dobre. W kwietniu zeszłego roku, poszukiwałam konia "do kochania", który swoją obecnością wypełni radością moje życie. Takim sposobem znalazłam brzydkie kaczątko, którym był Siwy. Przestraszony i płochliwy koń, który bał się absolutnie wszystkiego. Kierując się zdecydowanie sercem... z pewnością nie rozsądkiem postanowiłam dać mu dom i nowe życie. Neapolitano był koniem bardzo straumatyzowanym. Jego kondycja i stan zdrowia w momencie zakupu również był dość marny - kompletnie nie wypracowane mięśnie, opuchnięte kończyny tylne, źle prowadzone kopyta, zadnie kopyta bardzo źle ustawione względem osi ciała.


Pierwsze kilka miesięcy opierały się głównie na pracy behawioralnej. Siwy chętnie pracował, chociaż praca ta była dla obu stron bardzo trudna. Lęk przed człowiekiem i przed kontaktem z nim był czasem silniejszy niż jego chęć podjęcia współpracy. Jednak krok po kroku koń nabierał coraz to większego zaufania... ten etap w naszym wspólnym życiu nauczył mnie cierpliwości, opanowania i spokoju. Każda drobna poprawa w jego zachowaniu cieszyła jak wielka wygrana. W końcu po kilku miesiącach brzydkie kaczątko zaczęło zmieniać piórka na łabędzie. Koń piękniał z dnia na dzień - zarówno fizycznie jak i psychicznie. Praca z ziemi owocowała bardzo dobrze wypracowanymi mięśniami. Dobra pasza i odpowiednie prowadzenie kopyt konia doprowadziło do dużej poprawy fizycznej zwierzęcia. Każdego dnia byłam wdzięczna losowi za tak wspaniałego przyjaciela. Koń na ten moment jest spragniony kontaktu z człowiekiem.


s595e863e7fe5690.jpeg


Bajka trwała nieprzerwanie do końca stycznia bieżącego roku. Później jednak jak domino zaczęło sypać się wszystko. Siwek końcem stycznia zaczął kuleć. Początkowo jego kulawizna nie wyglądała groźnie. Poprosiłam o diagnozę dwóch weterynarzy - stwierdzili oni że nie jest to nic poważnego. Zostały podane sterydy, które miały rozluźnić napięte mięśnie grzbietu, ponieważ to tam dopatrzono się nieprawidłowości. Nie potrafiłam jednak zgodzić się z diagnozą. Zachowanie konia zmieniało się z dnia na dzień. Błysk w oku i nieskończona energia zamieniły się na apatie i brak chęci do życia. Już wtedy miałam przeczucie, że z moim przyjacielem na prawdę dzieje się coś poważnego.


W dniu 10 marca bieżącego roku Siwy przeszedł pełną i bardzo wnikliwą diagnostykę, która została wykonana przez jednego z krakowskich lekarzy. Po bardzo dokładnym rozpoznaniu postawiona została diagnoza. Osteoarthritis - zapalenie kości stawu koronowego, proliferacja okostnej. Na obrazie radiologicznym, w stawie są widoczne miejscowe przejaśnienia - są to podchrzęstne cysty (znacznie większe w lewym stawie). Chrząstka w stawie nie jest unerwiona, natomiast pod nią mamy ochrzęstną która jest unerwiona bardzo silnie. W cystach w których doszło do wypłukania struktury kostnej dochodzi do naprężeń i nacisku co jest bardzo bardzo bolesne dla zwierzęcia. Zapalenie dotyczy obu stawów koronowych w nogach zadnich - zarówno lewej jak i prawej.

Diagnoza ta została natychmiastowo skonsultowana z dr Przewoźnym z kliniki w Poznaniu. Doktor potwierdził diagnozę i zalecił natychmiastowe działanie. Jedyną możliwą formą pomocy zwierzęciu jest wykonanie artrodezy - jest to chirurgiczne zespojenie stawu, które polega na połączeniu kości koronowej i kości pęcinowej - z usunięciem powierzchni stawowych. Powodzenie wykonania zabiegu jest bardzo duże. Konie po tym zabiegu wracają do pełnej sprawności.

Powyższa diagnoza została skonsultowana z innymi ortopedami, lecz większość z nich potwierdziła konieczność wykonania zabiegu.

na3ee7ec67102847.jpeg

n2430e1f9e7deb8c.jpeg


Koszty wykonania zabiegu są bardzo duże i już wiem, że sama nie dam rady się z nimi zmierzyć.

 • koszt operacji nogi lewej - ok. 7000zł
 • koszt rehabilitacji nogi lewej - ... - koszt ten jest nieznany ponieważ każdy przypadek pooperacyjny jest inny
 • koszt operacji nogi prawej - ok. 7000zł
 • koszt rehabilitacji nogi prawej ... - koszt ten jest nieznany ponieważ każdy przypadek pooperacyjny jest inny
 • koszt utrzymania konia w klinice przez min. 4 miesiąca (60zł/doba) - min. 7200zł


Łączny minimalny koszt przeprowadzenia zabiegu to około 21000zł.

Kwota ta nie zawiera rehabilitacji oraz transportu konia do kliniki na trasie Kraków-Poznań.


Zabieg musi zostać przeprowadzony w trybie natychmiastowym. Na ten moment jestem w trakcie organizowania transportu do kliniki.


Wyprzedzając Państwa pytania... czy zabieg ten "ma sens"? Rokowania pooperacyjne są bardzo dobre. Patrząc na konia, który wpatruje się w człowieka jak w obrazek nie jestem w stanie odmówić mu pomocy. Nie potrafię przyznać się przed nim, że nie dam rady podjąć wszystkich możliwych kroków...

Już dawno temu Mały Książę nauczył mnie, że "jesteśmy odpowiedzialni za to co oswoiliśmy"...

Wszyscy moi bliscy wiedzą i widzą, że miłość którą darzę zwierzęta, a w szczególności tego Siwego potworka jest ogromna. Po cichu mam nadzieję, że on również lubi mnie chociaż tak bardzo jak lubi marchewki :)


Bardzo ciężko jest prosić o pomoc... zawsze myślałam że ze wszystkim dam sobie radę sama, jednak czasem niektóre sytuacje szybko sprowadzają nas na ziemię i pokazują, że jednak dwie ręce do troszkę za mało. Proszę więc o pomoc w imieniu Siwego.


Tym samym bardzo proszę o wstrzymanie się z krytyką... choroba przyjaciela już dostatecznie dała mi w kość. Dlatego też jeśli to możliwe bardzo proszę o nie ocenianie podejmowanych decyzji. Nie życzę nikomu konieczności podejmowania takich decyzji.Z góry dziękuję wszystkim za pomoc. Jest ona nieoceniona. Każdy wkład zdecydowanie pomoże nam postawić Siwego na nogi.

Będę na bieżąco relacjonować Państwu cały proces leczenia i rekonwalescencji zwierzęcia.

Wpłacający158

 
Dane ukryte
1 000 zł
B
Bożena
500 zł
E
Ekipa Gardena
300 zł
KM
Kasia Marcin Lena Bryniarscy
300 zł
 
Dane ukryte
200 zł
J
Jakub Śliwiński
200 zł
MB
Marek Byrski
200 zł
AD
Agnieszka Drozdek
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
MK
Monika Ka
190 zł
Zobacz więcej

Komentarze4

 
2500 znaków
 • DU
  Dominik Ulinski

  Trzymam kciuki

  50 zł
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Nie znamy się ale łączą nas konie. Powodzenia

  25 zł
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Jesteś wspaniałą osobą, która przygarnęła nieidealnego konia ze świadomością, jak wiele wysiłku będzie wymagać przywrócenie go do zdrowia i zdobycie jego zaufania. Zatroszczyłaś się o niego i pokochałaś. Masz ogromne serducho i podziwiam Cię za to, co robisz ;* Mam nadzieję, że uda się postawić Twojego przyjaciela z powrotem, na wszystkie 4 kopyta.

  50 zł
 • Monika J-o

  Kochani przyjaciele zwierząt bardzo proszę o wsparcie zbiórki organizowanej na zrzutka.pl dla konia o tym samym imieniu. SIWY walczy o życie. Dziękuję i powodzenia. DOBRO ZAWSZE POWRACA

Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

588 407 zrzutek

i zebrali

331 143 190 zł


A ty na co dziś zbierasz?