id: dvrxrp

Na rehabilitacje

Na rehabilitacje

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
23 720 zł 
z 25 000 zł
94%
zakończona 08.06.2022r
455 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki


Nazywam się Edyta Krzos i jako mama Dominika zwracam się do wszystkich osób o wielkim sercu o pomoc i wsparcie. 

Dominik to 23 - letni zawsze pełen siły i energii chłopak, pochodzący z Ostrowca Świętokrzyskiego. Od niedawna rozpoczął swoje życie w Warszawie, gdzie postanowił kontynuować swoją dotychczasową naukę, jednocześnie rozwijając się i pracując. Niestety niefortunny wypadek z dnia na dzień pokrzyżował mu plany i nadzieje na dalszy samodzielny rozwój. W dniu 22.04.2022 r. Dominik podczas swojej codziennej pracy uległ tragicznemu wypadkowi z wysokości 5 metrów. Natychmiast został przetransportowany do Kliniki Traumatologii i Ortopedii przy Wojskowym Instytucie Medycznym, gdzie do ostatniej chwili nie było wiadomo, czy Dominik będzie mógł kiedykolwiek stanąć na nogi. 

Po interwencji lekarzy okazało się, że doszło do złamania kręgosłupa w odcinku piersiowym i lędźwiowym, a dokładniej złamania dwukolumnowego kompresyjnego w odcinku Th12, złamania trójkolumnowego, niestabilnego w odcinku L1, kompresyjnego złamania trzonu kręgu L1 z przemieszczeniem odłamu do kanału kręgowego na ok. 10mm. Doszło również do złamania wyrostka poprzecznego L1 oraz złamania tylnej nasady łuku kręgu L1.

Dzięki szybkiej interwencji lekarzy okazało się, ze zaledwie milimetry dzieliły go od uszkodzenia rdzenia kręgowego, co skutkowałoby porażeniem układu nerwowego. Po kilku nieprzespanych nocach Dominik został zakwalifikowany do leczenia operacyjnego. 27 kwietnia przeszedł zabieg przezskórnej stabilizacji kręgosłupa, jednak sama operacja to dopiero początek walki, z którą musi się zmierzyć. Niestety w wyniku doznanych obrażeń Dominik potrzebuje długotrwałej, kosztownej rehabilitacji, która umożliwi mu bycie samodzielnym. Mimo codziennych postępów i coraz większych kroków, Dominik wciąż potrzebuje stałej opieki, ponieważ nie jest w stanie samodzielnie funkcjonować, a bez rehabilitacji w przyszłości byłoby to niemożliwe. 

Niestety Dominik potrzebuje natychmiastowej pomocy, co uniemożliwia refundację NFZ, której najbliższy termin jest możliwy za minimum 6 miesięcy. 

W tej sytuacji jesteśmy zmuszeni podjąć się prywatnej rehabilitacji, której koszty zostały wycenione na około 1500 zł tygodniowo, która może trwać nawet latami. Zdajemy sobie sprawę, ze są to ogromne koszta, które bez wsparcia dobrych ludzi na ten moment są nieosiągalne. Wierzymy, że Dominik z każdym dniem rehabilitacji będzie czuł się coraz lepiej i w przyszłości będzie mógł zrealizować wszystkie swoje wysoko postawione cele i marzenia. 

Jeszcze raz zwracamy się z prośbą o wsparcie, jesteśmy pewni, że dobro, które Dominik przez lata niósł innym, jeszcze do niego

imageimage

image


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 455

AK
Marcin Karwacki
150 zł
SP
Sandra
100 zł
AC
Damian Cwiklinski
500 zł
AK
Aneta
100 zł
JP
Aśka M.
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
RC
Robert Chodorek
100 zł
EW
Ela Winiarska
100 zł
KT
Karolina Tofil
100 zł
RK
Renata Kudełko
ukryta
Zobacz więcej

Komentarze 3

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

863 100 zrzutek

i zebrali

759 053 535 zł

A ty na co dziś zbierasz?