id: dyfgyb

Niezależny film fabularny "Radiant"

Niezależny film fabularny "Radiant"

7 487 zł 
z 26 000 zł
28%
zakończona 31.03.2022r
35 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności1

  • Szanowni Państwo, z dniem 16.01 informujemy, że możliwość pokazu (lub alternatywnie otrzymania filmu w wersji fizycznej jeżeli warunki sanitarne nie pozwolą na zorganizowanie przedpremiery) i wpisu na karcie podziękowań będą dotyczyły jedynie wpłat powyżej kwoty 30 zł. Reszta darczyńców otrzyma dostęp do cyfrowej wersji filmu. Zmianę od 6.01 motywujemy ograniczeniem ryzyka sytuacji, w której przyjmowane masowo minimalne wpłaty nie pokryją kosztów organizacji wydarzenia przedpremierowego.

    Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Drodzy czytający!

Ruszyliśmy właśnie ze zdjęciami do niezależnego filmu fabularnego RADIANT, ponieważ chcemy zrealizować projekt nanobudżetowy i pokazać, że da się zrobić ciekawe kino na poziomie poza oficjalnym obiegiem.


Chcemy opowiedzieć historię zaangażowaną, historię w której bohaterkami są kobiety, a przede wszystkim historię w oryginalny sposób balansującą na granicy estetyki realistycznego surowego dokumentu i fabuły. 


W projekt zaangażowani są studenci i absolwenci szkół filmowych (Szkoła Filmowa w Łodzi, Akademia Sztuk Teatralnych we Wrocławiu, Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi).

Pomóż nam zrobić ten film!

bc4b91536c2a9a8e.jpegO CZYM JEST FILM (w skrócie)Sylwia opuszczająca więzienie pragnie powrócić do świata poza kratami i odzyskać swoją pierwszą miłość - Anetę. Życiowe decyzje podjęte przez Anetę (małżeństwo i macierzyństwo) utrudniają kobietom ponowne bycie razem. 

Niepasująca do współczesnego świata Sylwia jeszcze raz spróbuje zawalczyć o swoje miejsce zderzając się z surowymi realiami społeczeństwa odrzucającego osoby z wyrokiem.

Czy miłość przezwycięży rzeczywistość w jakiej żyją obie kobiety?


RADIANT to opowieść o bohaterkach zderzających się ze świadomością, że jedyne prawdziwe uczucie jakie spotkało je w życiu to to, którego nie mogą wspólnie zrealizować


RADIANT to film opowiedziany w dwóch równoległych narracjach. Z jednej strony obserwujemy kilkudniowy wycinek z życia kobiety opuszczającej więzienie. 

Dynamicznie opowiadany, pełny bałaganu świat zewnętrzny, z którym musi zderzać się bohaterka ma w sobie coś z estetyki bliskiej brutalnemu realizmowi i dokumentowi. Z drugiej obserwujemy poetycki świat wewnętrzny Sylwii, naznaczony miłością do Anety, który w oryginalny wizualny sposób staje w kontrze do brutalnej warstwy codzienności. 


Swobodna praca kamery i niezależny charakter produkcji pozwalają na stworzenie unikalnej przestrzeni dla ekspresji aktorskiej i wykorzystanie talentu osób zaangażowanych w projekt. 

x34596d75b9ba70d.jpeg


DO TEJ PORY

zakończyliśmy etap pre produkcyjny i zorganizowaliśmy pierwsze zdjęcia, których wstępne wyniki możecie obserwować Państwo w niniejszej zbiórce. Aktualnie przygotowujemy się do drugiego etapu zdjęciowego realizowanego w 2022 roku.  


FINANSOWANIE

dotychczasowe zdjęcia odbyły się dzięki prywatnemu finansowaniu członków projektu, w chwili obecnej finansowanie reżysera pozwala na pokrycie niezbędnego wynajmu sprzętu filmowego oraz kostiumów i scenografii, dodatkowe środki przeznaczymy min. na wynajem lokacji w kolejnej transzy zdjęciowej, wynajem oświetlenia, catering, ubezpieczenia, wstępne etapy postprodukcyjne. 

W ramach wdzięczności za wspomożenie naszego projektu, każdy z Państwa zostanie wymieniony w ramach podziękowań w filmie oraz zaproszony na pokaz przedpremierowy zorganizowany w jednym z lokalnych kin po ukończeniu całego projektu.

edfbf86cf2558633.jpegREŻYSER/ AUTOR ZDJĘĆ

Konrad Kultys

Student Wydziału Reżyserii oraz niemalże absolwent Wydziału Operatorskiego i Realizacji TV Łódzkiej Szkoły Filmowej.

Doktoryzuje się w dyscyplinie Sztuk pięknych w katedrze fotografii i multimediów na Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi.

Jego prace filmowe były pokazywane na festiwalach w Polsce i za granicą (min. w USA, Wielkiej Brytanii, Meksyku, Brazylii, Filipinach, Grecji, Hiszpanii, Wenezueli, Chorwacji, Armenii, Portugalii), a realizacje fotograficzne i artystyczne min. na Warsaw Photo Days 2018, Edge Art Gallery w Kanadzie, Galerii Kobro w Łodzi, czy też w ramach wystawy towarzyszącej Fotofestiwalu 2021 w Łodzi.


W 2018 otrzymał wyróżnienie (kategoria filmu niezależnego) na 64' Ogólnopolskim Festiwalu Filmów Niezależnych OKFA w Koninie,

w 2019 nagrodę dla najlepszego filmu eksperymentalnego na międzynarodowym festiwalu filmowym Redline w Kanadzie,

w 2020 nagrodę dla najlepszego filmu dokumentalnego na międzynarodowym festiwalu filmowym Ravenheart w Oslo.


ROLA WIODĄCA / SYLWIA

Anita Tomczak

Aktorka, improwizatorka, instruktorka teatralna. Absolwentka Wydziału Aktorskiego PWSFTViT w Łodzi. Grała w spektaklach „Kamień” G. Wiśniewskiego oraz „Cyberiada” W. Kościelniaka w Teatrze Studyjnym, „Zanikam” w reżyserii K. Dąbkowskiej w Teatrze Zamiast, spektaklach dla dzieci i młodzieży w Teatrze Fundacji Form Art i Teatrze Króla. Wzięła udział w czytaniach performatywnych dramatów Magdaleny Drab ("Trup" w Warszawie oraz "Słabi” na finale Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej), a także w słuchowisku "Krótka historia długiej miłości" w Teatrze Polskiego Radia. 

Wystąpiła w kilku epizodach w serialach telewizyjnych i filmach fabularnych. Finalistka konkursu na monolog szekspirowski „Modjeska calling” w Teatrze Polskim w Poznaniu.


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 35

 
Dane ukryte
300 zł
Agata Świerczyńska
20 zł
 
Dane ukryte
20 zł
MO
Michał Opa
50 zł
RS
Ryszard Stolarski
IS
Izabella Siwek
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
100 zł
NR
Natalia
ukryta
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

865 787 zrzutek

i zebrali

768 175 488 zł

A ty na co dziś zbierasz?