Dziadek i babcia XXI wieku razem z dziećmi odkrywają świat technologii dzięki klockom LEGO® koniec za 68 dni ID: vkb634

Dziadek i babcia XXI wieku razem z dziećmi odkrywają świat technologii dzięki klockom LEGO®

Zebrano 551 zł
z kwoty 20 000 zł

2 %

WPŁAĆ

Pomóż udostępniając zrzutkę!

1 120
udostępnień

Masz wrażenie, że świat seniorów i juniorów dzieli przepaść pokoleniowa i że coraz trudniej nawiązać im relację i komunikować się? Czy uważasz, że osoby starsze mogą uczyć się od dzieci, a seniorzy dzielić się swoim doświadczeniem z młodszym pokoleniem? Czy babcia i dziadek mogą budować roboty? Zgadzasz się, że świat finansów jest trudny i nie zawsze zrozumiały dla seniora i juniora? Jeśli chociaż jedna odpowiedź to "TAK" - wesprzyj naszą zrzutkę!SENIOR TO NIE

DINOZAUR


Historia naszego pomysłu - poznaj nas!

Wszystko zaczęło się od zaproszenia Pani Krystyny, która prowadzi Kluby Seniora w GOK Sokół. Krysia szukała czegoś nowego, niekonwencjonalnego i przełamującego bariery. Zaprosiła nas na warsztaty - to była niespodzianka dla seniorów. Pamiętam przerażone miny uczestników, gdy dowiedzieli się, że będą budować roboty. Żeby przełamać barierę strachu zrzuciliśmy naszego robota i pokazaliśmy, że nic mu się nie stało. Po tym odważnym eksperymencie zauważyliśmy, że wszystkie bariery zostały złamane.

Seniorzy w ciągu 60 minut zbudowali i ZAPROGRAMOWALI swoje pierwsze roboty w życiu! Na koniec jeden z uczestników powiedział, że dzięki tym warsztatom poczuł się, że nie jest dinozaurem i może uczyć się nowych rzeczy - nawet budowania robotów. To był impuls do dalszych działań, zgłosiliśmy się do projektu związanym z innowacjami społecznymi i nasz projekt zwyciężył w konkursie. Co pozwoliło stworzyć cykl 8 warsztatów dla seniorów.

Jaki problem społeczny chcemy rozwiązać?


Widzimy, że w dużej mierze Seniorzy mają problem z dostosowaniem się i używaniem nowych technologii. Coraz trudniej jest im zrozumieć świat młodych ludzi, dla których smartfon, tablet czy komputer to codzienność. Chcemy im pomóc przełamać barierę strachu i udowodnić, że niezależnie od wieku i posiadanej wiedzy, są w stanie robić nowe rzeczy. Zależy nam na integracji międzypokoleniowej, eliminowaniu bariery technologicznej i bezpieczeństwa korzystania z nich m.in. w zakresie finansów, a nic tak nie łączy jak wspólna zabawa! :)

"Nie spodziewałam się, że będę w stanie samodzielnie zbudować prawdziwego robota, a na dodatek zaprogramować go na komputerze, którego wcześniej unikałam jak ognia! Dzięki warsztatom poczułam, że teraz wszystko jest możliwe. - Pani Basia.

Co chcemy zrobić?

Chcemy wykorzystać potencjał tkwiący w różnorodności pokoleń, ich wiedzy i umiejętności. Z tego powodu zależy nam na przeprowadzeniu na początek 10 warsztatów w 5 różnych miejscowościach, w których wezmą udział seniorzy wraz z uczniami lokalnych szkół. Skupiamy się na mniejszych miejscowościach, w których seniorzy nie mają pełnych możliwości rozwoju.

5 różnych miejscowości w Polsce, 10 warsztatów i 20 godzin twórczej zabawy.

Projekt zakłada wzajemne oddziaływanie, uczenie się, wspólną aktywność kulturalną dzieci i seniorów.

Oswojenie z obsługą komputera i zaprzyjaźnienie z tematyką finansów. Przekazanie zestawu klocków dla placówki, aby mogła sama realizować takie zajęcia.

Lista MIEJSCOWOŚCI


  • Dom Senior - Wigor w Jarocinie
  • Klub Seniora w Szamotułach
  • Stowarzyszenie "Ewa" w Wałczu
  • Wybór należy do Ciebie!
  • Wybór należy do Ciebie!

Jeśli chciałbyś, żebyśmy przyjechali do Twojej miejscowości - udostępnij nas!

Wierzymy, że mając wsparcie z Waszej strony, wspólnie uda nam się osiągnąć zamierzony cel. Jeśli zależy Wam, żebyśmy przeprowadzili warsztaty w wybranym przez Was klubie seniora - udostępnijcie naszą zrzutkę! Osoba, której udostępnienie zbierze największą ilość pieniędzy w zrzutce, wybierze dwa ostatnie miejsca realizacji warsztatów. Powodzenia!

Dlaczego jest to dla nas ważne?

Wymyśliliśmy sposób, na pokazanie Seniorom, że nie tylko nie należy bać się używania komputera, ale też aktywnie korzystać z jego zalet i możliwości! Udowadniamy, jakim ułatwieniem w codziennym życiu może być nowa technologia i że nie warto się jej bać. Komputer może być naszym sprzymierzeńcem, a nie wrogiem.

Kim jesteśmy, czyli kilka słów o nas :)

Jesteśmy firmą GO4Robot i zajmujemy się organizacją warsztatów z programowania i robotyki w oparciu o klocki LEGO®. Naszym głównym celem jest oswajanie z najnowszymi technologiami poprzez zabawę.

Jarek Kałasz i Marek Maj, bo to od nich wszystko się zaczęło, to pełni energii i pasji absolwenci Automatyki i Robotyki. Doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą zdobywają już od 2015 roku, a obecnie pod swoją pieczą mają prawie 1500 dzieci w Poznaniu i okolicach.

Zaufali nam najlepsi

Projekt jest wspierany przez firmę Santander Bank Polska, której wolontariusze poprowadzą cześć zajęć z edukacji finansowej i zasad bezpieczeństwa oraz wyposaży każdą placówkę w zestaw do budowania robotów LEGO®, dzięki któremu wiedza będzie mogła być na bieżąco utrwalana.

Bądźmy w kontakcie

783 467 892 [email protected]

GO4Robot sp. z o.o.

ul. Winogrady 89

61-659, Poznań

Organizator nie dodał jeszcze żadnych aktualności

Aby dodać komentarz lub

Sławomir Pacholarz

Proszę o pomoc. Chociaż udostępnianie

pomóżcie

htahtv pomóżcie proszę ????????????????

Pomóż biednym zwierzaką id. deywe2

F
120 zł

flynerd

powodzenia ????

Dane ukryte
200 zł
Dane ukryte
F
120 zł
flynerd
M
100 zł
Maj
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
MK
10 zł
Magdalena Kruszyńska
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
MP
10 zł
Mari Pavl
Dane ukryte
5 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
5 zł
Dane ukryte
Użytkownik niezarejestrowany
1 zł
Użytkownik niezarejestrowany
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte

Pierwsza wpłata

Użytkownik niezarejestrowany
1 zł
Użytkownik niezarejestrowany

Najwyższa wpłata

F
120 zł
flynerd
Nasi użytkownicy założyli

292 487 zrzutek

Pomóż zebrać 20 000 zł dokonując wpłaty przez płatności on-line lub przelewem tradycyjnym.

Pomóż udostępniając zrzutkę!

1 120
udostępnień

Zorganizuj własną zrzutkę na dowolny cel:

Google Play
App Store

Zrzutka.pl używa plików cookies niezbędnych do działania strony, a także takich służących do analizy ruchu oraz pozwalających nam na optymalizację działania serwisu. Używamy także cookies niezbędnych do skutecznego marketingu usług własnych. Czytaj więcej: polityka prywatności.

Uwaga - zmianie uległa nasza polityka prywatności.