id: ebn2we

Fundacja Szkoła 2.0 - rozwój innowacyjnej edukacji

Fundacja Szkoła 2.0 - rozwój innowacyjnej edukacji

0
miesięcznie
0%
0 zł 
łącznie
wspierających
Wspieram
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

g6dad5432122ef7a.png


👥 O nas 👥


Szkoła 2.0 powstała w styczniu 2021 roku. Założyła ją dwójka licealistów — Maja Reda i ja — Julian Wąsek. Przez całą naszą ścieżkę edukacji obserwowaliśmy, na jak wielu płaszczyznach obecne szkolnictwo nie jest przystosowane do dzisiejszych czasów. Nie poprzestaliśmy jednak na narzekaniu, pomyśleliśmy, że kto rozpocznie zmiany, jeśli nie my?🔥 Nasz debiut 🔥Pierwszą naszą inicjatywą było przeprowadzenie badania dot. stanu zdrowia psychicznego wśród uczniów i uczennic na zdalnym nauczaniu. Zakładałem, że gdy uda nam się otrzymać 300 odpowiedzi w ankiecie, to będzie można uznać to za sukces. Jakież było moje zdziwienie, gdy raptem po tygodniu udało nam się zebrać ponad 20 000 odpowiedzi. Nie sama liczba jest jednak imponująca. Osiągnęliśmy to za równe 0 zł.


🎥 Zainteresowanie mediów 🎥


Krótko po tym, gdy wspólnie z trójką psychologów opracowaliśmy wyniki badania w formie raportu (https://www.szkola20.com/raportzrzutka), naszą działalnością zainteresowały się ogólnopolskie media. Poniżej wklejamy linki do kilku największych:


Onet

https://kobieta.onet.pl/wiadomosci/raport-o-stanie-zdrowia-psychicznego-uczniow-podczas-nauki-zdalnej/lxlne2x

Wyborcza

https://wyborcza.pl/7,75398,26944993,uczniowie-zrobili-sondaz-o-swojej-kondycji-psychicznej-nie.html

TVN24

https://tvn24.pl/polska/szkola-w-dobie-pandemii-raport-o-stanie-zdrowia-psychicznego-uczennic-i-uczniow-wspolzalozyciele-szkoly-20-komentuja-wyniki-badan-5073728


Wszystkie media znajdują się na naszej stronie internetowej!

www.szkola20.com


😐 Zderzenie z rzeczywistością 😐


Niestety jakiś czas temu zderzyliśmy się twardo z rzeczywistością. W naszych głowach jest bardzo dużo pomysłów na przyszłe działania, ale dużej części nie jesteśmy w stanie zrealizować bezkosztowo. Od czerwca czekamy, aż sąd wyda decyzję o rejestracji fundacji Szkoła 2.0, więc tym bardziej ciężko nam zbierać fundusze.


Chcemy być możliwie jak najmniej zależni od Ministerstwa Edukacji ✅


Jest to szczególnie ważne przy naszych kluczowych projektach. Tych, które są najbliżej ucznia. Nie chcemy, aby jakikolwiek polityk z jakiejkolwiek strony wprowadzał na nas naciski co do tego, jakie treści powinniśmy przekazywać oraz w jaki sposób. Chcemy, aby edukacja, którą promujemy, była wolna od politycznej indoktrynacji. Niech uczniowie sami nabywają własne poglądy, zamiast przejmować te, które są odgórnie wciskane.


💥 Przyszłe projekty 💥


W naszych głowach codziennie pojawiają się kolejne pomysły. Niektórymi wolimy się jeszcze nie dzielić, ze względu na to, że wszędzie czyha wiele firm, które chciałyby odpłatnie prowadzić tego typu inicjatywy, jednak jest jedna, szczególnie dla nas ważna, którą chcemy ogłosić. Całkowicie bezpłatna platforma elearningowa dla każdego ucznia i uczennicy w Polsce. Ale nie poznają oni tam prądów morskich Afryki ani budowy pantofelka. Nauczą się za to tego, czego powinna uczyć szkoła — zarządzanie czasem, radzenie sobie ze stresem, budowanie zespołów, prowadzenie budżetów domowych, zakładanie firmy i wiele innych, PRAKTYCZNYCH rzeczy.


💰 Wszystko kosztuje 💰


Niestety, ale właśnie — wszystko kosztuje. Przy platformie opieramy się na mojej wiedzy dot. tworzenia stron internetowych oraz tworzenia wideo, jednak potrzebujemy płatnych wtyczek, które umożliwią nam stworzenie funkcjonalnego i łatwego w obsłudze rozwiązania. Nie chcąc pobierać od użytkowników żadnej opłaty za korzystanie, jedynym wyjściem są dobrowolne datki.


🙏 Prosimy o dobrowolne wsparcie 🙏


Dlatego jeżeli temat szkolnictwa w Polsce nie jest ci obojętny, to prosimy, wesprzyj nas. Każdy ze szkołą się kiedyś zderzył, a wiele osób zderzyło się, lub zderzy drugi raz — jako rodzic. Dlatego też, jeśli chcesz, aby szkoła w Polsce w końcu wyglądała inaczej, pozwól nam realizować nasze cele.


💲 Skarbonki 💲


Jeżeli chcesz nas wesprzeć i dołączyć do pewnej rywalizacji, możesz w zakładce "skarbonki" otworzyć swoją własną wirtualną skarbonkę i zbierać fundusze na naszą działalność wśród swoich znajomych! Dla osób, które będą miały najwięcej pieniędzy w swoich skarbonkach nagrodzimy, nie będziecie zawiedzeni. Jeżeli znajdziecie się w topce, dajcie nam znać na adres - [email protected]!Korzyści płynące ze wsparcia cyklicznego:
Organizator otrzymuje 100% Twoich środków - nie pobieramy prowizji
Zachowujesz pełną kontrolę - w każdej chwili możesz bez zobowiązań przerwać wsparcie
Organizator może w pełni skupić się na swojej twórczości/działalności
Otrzymujesz stały dostęp do postów oraz specjalne wyróżnienie
Nie musisz pamiętać o kolejnych wpłatach
To prostsze niż Ci się wydaje :)
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający

nikt jeszcze nie wpłacił, możesz być pierwszy!

Nikt jeszcze nie wpłacił, możesz być pierwszy!

Wpłać

Nikt nie założył jeszcze skarbonki do tej zrzutki lub żadna z założonych skarbonek nie zebrała środków.

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Wspieraj cyklicznie

Wpłać 25 zł i więcej
Pupilek nauczyciela

Od właśnie takich, najmniejszych cegiełek, zaczynają się wielkie rzeczy. Doceniamy twoje wsparcie. Dzięki temu progowi, będziesz pierwsz* informowan* o nowościach w naszej organizacji. Wszystko dosłane bezpośrednio na twojego maila!

rozwiń
Wpłać 50 zł i więcej
Klasowy śmieszek

Jeżeli wesprzesz nas na tym progu, specjalnie na twojego maila będziemy przesyłali przedpremierowo wszystkie artykuły, które pojawią się na naszym portalu - gazeta.szkola20.com. Dodatkowo, gdy będziemy uruchamiać naszą platformę elearningową, będziesz miał* możliwość zostać testerem nowych rozwiązań. Dostaniesz dostęp do niej wcześniej niż ktokolwiek inny.


Ten poziom zawiera także wszystkie korzyści z poprzednich progów.

rozwiń
Wpłać 80 zł i więcej
Ostatnia ławka

Jeżeli będziesz wspierał* nas systematycznie taką kwotą, to raz na pół roku specjalnie dla Ciebie prześlemy gadżety z naszym logo! Tylko od Ciebie będzie zależało co to będzie, damy ci listę rzeczy do wyboru i to ty wybierzesz co chcesz od nas otrzymać.


Dodatkowo podziękujemy Ci spersonalizowanym listem od założycieli Szkoły 2.0!:)


Ten poziom zawiera także wszystkie korzyści z poprzednich progów.

rozwiń
Wpłać 100 zł i więcej
Klasowy informatyk

100 zł miesięcznie? Wow, dosyć sporo... Jeżeli zdecydujesz się wesprzeć nasz taką kwotą, zostaniesz przez nas zauważon*, jak ta jedna osoba w klasie, która zawsze włącza projektor. Przy każdym naszym wydarzeniu w formie transmisji na żywo podziękujemy Ci osobiście i pozdrowimy Cię bardzo serdecznie:)


Ten poziom zawiera także wszystkie korzyści z poprzednich progów.

rozwiń
Wpłać 250 zł i więcej
Ten, który zawsze da spisać pracę domową

Jeżeli wesprzesz nas taką kwotą, to wiemy już, że bardzo gorąco wierzysz w naszą misję. W związku z tym, w momencie gdy będziemy startowali z większym projektem, zaproponujemy Ci możliwość umieszczenia swojego pseudonimu, imienia i nazwiska, albo logo twojej firmy w wybranym miejscu. Oczywiście po uprzednim ustaleniu. Chcesz się promować w naszej gazecie, na naszym kanale, w trakcie naszych transmisji? Dogadamy się!


Ten poziom zawiera także wszystkie korzyści z poprzednich progów.

rozwiń

Otrzymuj wsparcie. Regularnie.