I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem :-) ID: eg4kre

I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem :-) ID: eg4kre

7 110 zł z 9 000 zł

79%

7 110 zł

7 110 zł

z 9 000 zł

zakończona

zakończona

31.12.2019r

93

93

wspierających
79%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

eg4kre-854f01ce.png

Jesienna mgła za oknem, pod stopami szeleszczą zeschnięte, kolorowe liście, w powietrzu czuć już oddech nadchodzącej zimy. To czas wyciągania z szafy ciepłych szalików, długich rozmów przy herbatce z imbirem, ale też czas gdy powoli zaczynamy myśleć o grudniu, mikołajkach i Bożym Narodzeniu. Pewnie cieszymy się, myśląc o prezentach, które podarujemy naszym bliskim lub sami znajdziemy pod choinką.

Boże Narodzenie jest szczególnie uwielbiane przez dzieci. Są jednak takie dzieci, które nie spędzą go w domu, w gronie rodzinnym. Niektóre z nich dom znają tylko z opowieści i nigdy nie widziały rozświetlonej kolorowymi lampkami choinki. Są to dzieci, które zmagają się z ciężką, często nieuleczalną chorobą i będą musiały na te najwspanialsze w roku święta zostać w szpitalu, czekając na kolejną ratującą życie operację.

Oddział Kardiologii oraz Klinika Kardiochirurgii Dziecięcej w Szpitalu Uniwersyteckim w Prokocimiu to miejsce, gdzie każdego stykają się ze sobą pragnienie życia i strach przed śmiercią, chwile zwątpienia i radość z małych cudów codzienności, niepokoje rodziców, marzenia dzieci które czasem spędzają w szpitalu wiele miesięcy i pełna poświęcenia praca lekarzy, pielęgniarek i ludzi dobrej woli. Już kolejny raz chcemy, by święta Bożego Narodzenia były szczególne dla tych dzieci, które będą musiały spędzić je właśnie na tych oddziałach, dzielnie walcząc o każde uderzenie serca.

Grupa Wsparcia Rodziców Dzieci z Wadami Serca "Serduszko z Prokocimia" rozpoczyna akcję "I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem. Chcemy zakupić zabawki, artykuły szkolne i papiernicze, książki, maskotki, puzzle i gry planszowe, które staną się prezentami dla dzieci z wadami serca. Ze względu na specyfikę oddziałów należących do najcięższych, jeśli chodzi o stan leczonych tam dzieci oraz na wymogi sanitarne szpitala ważne jest, by były to rzeczy całkiem nowe. Chcemy, by akcja przerosła nasze oczekiwania i wywołała uśmiechy na twarzach dzieci zmęczonych cierpieniem i dramatyczną walką o życie.

eg4kre-bbe15ee3.png

Bardzo prosimy o udostępnianie tej zrzutki, bo każda złotówka jest dla nas bardzo ważna.

Strona Grupy Wsparcia Rodziców Dzieci z Wadami Serca

"Serduszko z Prokocimia" :

https://www.facebook.com/serduszkozprokocimia/

Wpłacający93

R
RUKO
1 000 zł
AI
Artur i Sylwia
1 000 zł
H
honorata.pasek
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
MP
Monika Podrygajło
200 zł
PI
Piotr i Agnieszka
200 zł
 
Dane ukryte
100 zł
K
Karolina????
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
KK
Kamila Kaczmarczyk
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze4

 
2500 znaków
 • Kamil Lewandowski

  ZAMIAST W TYM ROKU ZNOWU DAWAĆ w styczniu OWSIAKOWI NA JEGO PROWIZJĘ W RAMACH WOŚP, lepiej Pomóż w Składaniu Sentymentalnego Poloneza 1500. W razie wątpliwości, uwag zadzwoń pod numer: 508 253 370. Dziękuję!!!!! POZYTYWNA ZBIÓRKA NA STRONIE: https: // www . zrzutka . pl / g9rfa8 Idzie dobrze, bo już mamy na koncie 511 złotych i już 5 osób wpłaciło. PRZYBYWA TAM LUDZI DOBREJ WOLI!!! Zachęcajcie tez pozostałych do zainteresowania tą zbiórką. Przed świętami było 210 złotych, a zaraz po nich już 511 złotych. Ludzie zaczynają się przekonywać, że warto mi pomóc, bym upamiętnił polski przemysł motoryzacyjny, bym nie zaprzepaścił włożonego trudu w zdobycie pierwszych numerów z tej serii wydawniczej. Na szczęście mam zaprzyjaźnioną Panią kioskarkę, która potrafi cierpliwie poczekać na to aż przyjdę i kupię zaległe numery sprzed nawet 3 tygodni, czy miesiąca. Będzie dobrze!!! :-) Głowa do góry! :-)

 • DW
  Dominika Wiktor

  ♥️

  10 zł
 • MW
  Marzenna Wysocka

  Zdrowia dla Serduszek ????

  50 zł
 • Agnieszka Smolińska

  Niewielka kropelka w morzu potrzeb od Tosi

  5 zł
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

523 864 zrzutki


A ty na co dziś zbierasz?