id: 2bh7er

Film dyplomowy "The Kinda Blues"

Film dyplomowy "The Kinda Blues"

Our users created 1 177 563 fundraisers and raised 1 230 189 224 zł

What will you fundraise for today?

Description

Historia projektu „The Kinda Blues” rozpoczyna się w listopadzie 2019 roku, kiedy to w głowie reżysera - Mikołaja Mizaka - pojawił się bohater, który zaczyna dostrzegać, że otaczająca go rzeczywistość jest inna niż mu się wydawało. Pomysł spodobał się producentce – Martynie Stolaś – przez co podjęła się trudnego zadania wyprodukowania go.

Projekt ten powstaje w ramach seminarium dyplomowego na Uniwersytecie Gdańskim. Jego założenia teoretyczne i estetyczne mają swoje źródło w filozofii egzystencjalnej. Czasem mówi się, że egzystencjalizm to bardziej nastrój niż filozofia i że należy upatrywać jego genezy już u udręczonych, dziewiętnastowiecznych powieściopisarzy, jednakże w dzisiejszych czasach założenia nurtu zdają się być bardziej aktualne niż kiedykolwiek wcześniej.


Główny bohater filmu – Krzysztof, to muzyk, niezrzeszony artysta, tworzący utwory jazzowe, człowiek wykształcony, jednak czuję się niespełniony w wielu obszarach własnego życia. Uważa, że ograniczają go krawędzie ludzkiego bytu, co powstrzymuje jego kreację twórczą oraz stanowi przyczynę licznych porażek. Film przedstawia historię zagubionego we współczesności, dwudziestopięcioletniego pianisty, który przeżywa kryzys egzystencjalny i za wszelką cenę pragnie zmienić coś w swoim życiu. Jednak jego sytuacja rodzinna, jak i skomplikowany związek z młodszą dziewczyną, uniemożliwiają mu wykonanie tego zadania. W rzeczywistości oraz snach bohatera pojawia się również tajemnicza postać Nieznajomej...


Zarówno poprzez treść oraz formę dzieła; realizację obrazu wyłącznie w czerni i bieli, wymieszanie ujęć statycznych z niezwykle chaotyczną pracą kamery, projekt wyraża odczuwalny niepokój, wywołany obecną sytuacją społeczną, klimatyczną, jak i współczesne problemy w nawiązywaniu relacji międzyludzkich, z którymi zmaga się główny bohater i ludzie z jego najbliższego otoczenia. Estetycznie oraz formalnie projekt nawiązuje do dzieł francuskiej Nowej Fali (m.in. „Żyć swoim życiem” J.L. Godarda, „Skradzionych pocałunków” Francois Truffaut’a), jak i filmów Johna Cassavetesa.


Do naszego zespołu dołączyli absolwenci oraz adepci polskich szkół artystycznych (teatralnych, muzycznych oraz Akademii Sztuk Pięknych), dla których praca przy tym projekcie może stanowić przepustkę do świata sztuki. Razem udało nam się stworzyć twórczą i przyjazną atmosferę pracy, co mobilizuje nas do dalszych działań. Film ten stał się dla każdego członka ekipy bardzo ważnym przedsięwzięciem, dlatego pragniemy doprowadzić projekt do pomyślnej finalizacji zgodnie z naszymi założeniami.


Obecnie znajdujemy się na finalnym etapie preprodukcji oraz przygotowujemy się do planu zdjęciowego, który zaplanowany jest na drugą połowę lipca 2020 roku. Do realizacji filmu niezbędne są spore nakłady finansowe, które według naszych obliczeń wynoszą minimum 5 000 zł.

Niezbędne do poniesienia koszty obejmują: wynajem sprzętu filmowego, scenografię, kostiumy, rekwizyty, opłaty za wynajem lokacji, catering oraz wynagrodzenie dla członków ekipy.


Wspierając nasz projekt nie tylko współtworzą państwo nasz film, ale także twórczą przestrzeń współpracy młodych, ambitnych i zdolnych artystów. W ramach podziękowania za okazane wsparcie, za każdą wpłatę wyższą lub równą 50 zł oferujemy oryginalny, wielkoformatowy plakat filmu, oraz egzemplarz scenariusza z podpisami całej ekipy.Państwa pomoc, nawet najmniejsza, będzie na wagę złota.Dziękujemy!

Ekipa filmu „The Kinda Blues”


There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
Find out more

Offers/auctions 1

Buy, Support.

Buy, Support. Read more

Inactive
Others
Plakat filmu "The Kinda Blues"
Za wpłaty równe, lub wyższe 50 złotym przygotowujemy dla was plakat filmu!
50 zł
Ended

Donations 47

 
Hidden data
400 zł
 
Hidden data
300 zł
 
Hidden data
200 zł
 
Hidden data
150 zł
MM
Mikołaj Miłek
100 zł
AD
Adam
100 zł
ED
Ela Dworak
100 zł
JG
Jagoda Gruszczyńska
100 zł
AD
Ewelina M
RB
Roksana Bykowska
100 zł
See more

Comments

 
2500 characters
Zrzutka - Brak zdjęć

No comments yet, be first to comment!