id: 2phtk5

odbudowa domu po pożarze

odbudowa domu po pożarze

Our users created 1 167 061 fundraisers and raised 1 214 276 996 zł

What will you fundraise for today?

Updates1

 • Z ogromną wdzięcznością zwracamy się do naszych hojnych Darczyńców. Jesteśmy ogromnie wdzięczni i wzruszeni pomocą jaka do nas spływa. Dobro, którego doświadczamy w naszym nieszczęściu dodaje nam nadzieji i siły do działania. Pracę nad odbudową domu postępują. Do tej pory z funduszy zgromadzonych na zrzutce opłaciliśmy pracę murarzy, zakupiliśmy narzędzia i masę potrzebnych materiałów budowlanych: Styropian, Pustaki, Cement i klej, Płyty mfp, Więźba , Wełna skalna, Blacha trapezowa, Polwęglan komorowy, Okna i drzwi, Elementy wentylacji, Stacja uzdatniania wody, Pompa ciepła, Beton, Instalację elektryczną i wiele drobiazgów takich jak taśmy, zszywki, śrubki... Z pomocą przyjaciół, znajomych i ochotników z okolicy udało się nam uprzątnąć spalone elementy domu, oczyścić ściany, częściowo odbudować warstwę ocieplenia ścian. Przed nami najbardziej skomplikowana operacja budowlana - wymiana uszkodzonych elementów dachu. zKwBMlVn5MAUbjve.jpg

  0Comments
   
  2500 characters

  No comments yet, be first to comment!

  Read more
There are no updates yet.

There are no updates yet.

Description

Spalony dom Edyty, Marcina i ich czwórki małych dzieci


Pożar zniszczył nowy dom Edyty i Marcina oraz czwórki ich małych synów (od 4 miesięcy do 7 lat). Jesteśmy ich sąsiadami – chcemy pomóc i liczymy na Waszą ofiarność.


Własny dom przy lesie, niedaleko Płocka (Nowe Grabie) był marzeniem i wyzwaniem dla całej Rodziny. Wybudowanie go wymagało wyrzeczeń wszystkich oraz ogromu pracy Marcina, który wiele jego elementów wznosił własnymi rękami.


Niecały rok temu Rodzina wprowadziła się do wyczekiwanego domu, by już na początku 2023 roku powitać nowonarodzonego synka. Po Wielkanocy cieszyli się Pierwszą Komunią Świętą dwóch najstarszych synów. Niestety, zaledwie tydzień później, w nocy 23 kwietnia wybuchł pożar, który zniszczył ich wysiłek. Choć na szczęście nikomu z domowników nic się nie stało, to dom nadaje się do całkowitego i bardzo kosztownego remontu. Konieczna będzie naprawa dachu, kotłowni, drzwi i okien, sufitów, posadzki, elewacji oraz różnych instalacji i wyposażenia, a możliwe, że to nie wszystko. W dodatku całkowicie spłonął garaż i przechowywane w nim urządzenia, dzięki którym nie tylko zarabiali, ale i pomagali innym (to ludzie naprawdę ofiarni).


Dom nie był ubezpieczony. Dopiero w styczniu został oddany do użytku, wcześniej można go było ubezpieczyć tylko jako dom w budowie. Edyta z Marcinem planowali ubezpieczyć swój dom. Jednak pożar ich wyprzedził. W styczniu urodził się im najmłodszy synek, a w kolejnych tygodniach okazało się, że dwulatek Feliks musi mieć pilną operację serca, która została przeprowadzona szpitalu w Łodzi. Sprawy domu zeszły na dalszy plan. Po prostu za dużo się działo...

YeffhimBF2beu1qs.jpg

Rodzina, która w ostatnim czasie przeszła już wiele trudnych doświadczeń, stanęła teraz przed kolejnym wyzwaniem. Choć są gotowi do wielu poświęceń – sami nie dadzą rady. Ale na ścianie spalonego garażu w domu Edyty i Marcina ktoś napisał białą farbą słowa: DAMY RADĘ.

mxmXU2H1Ed9lZ02o.jpg

2YVzUQ1XGDD7OuKt.jpg

Wierzymy, że wspólnie będziemy w stanie odbudować dom, tak aby cała Rodzina mogła zapomnieć o trudnym doświadczeniu. Już propozycja, aby taką zbiórkę rozpocząć, dodała im otuchy. A teraz pora na Wasze działanie: otwarte serca i wsparcie w sfinansowaniu odbudowy domu! Oczywiście wszystkie zgromadzone środki idą na konto Edyty i Marcina. Dlatego to oficjalnie oni zostali organizatorami zbiórki na portalu. Chcemy, żeby jak najszybciej mogli rozpocząć odbudowę.

There is no description yet.

There is no description yet.

Location

The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
Find out more

Moneyboxes

Add moneybox

Nobody created moneybox for this fundraiser yet. Your moneybox may be the first!

Donations 1239

preloader

Comments 38

 
2500 characters
 •  
  Anonymous user

  Z kanału Jarka Wolskiego

  hidden
 •  
  Anonymous user

  #teampanpielegniarka

  hidden
 •  
  Anonymous user

  Życzę dużo wytrzymałości i, żeby już nigdy takie nieszczęście Was nie spotkało. #teampanpielegniarka

  20 zł
 •  
  Anonymous user

  #teampanpielęgniarka

  50 zł
 • MD
  Malwina

  Powodzenia

  10 zł