id: 2un2hj

Radio Nowy Świat dla Ukrainy

Radio Nowy Świat dla Ukrainy

Our users created 1 166 689 fundraisers and raised 1 213 484 768 zł

What will you fundraise for today?
fundraiser under the patronage:

Updates1

 • W sobotę można było usłyszeć na naszej antenie koncert charytatywny. W roli artystów – redaktorzy RNŚ.

  W koncercie wystąpili : Wojciech Malajkat, Maria Zamachowska, Marcelina Słomian, Weronika Boczek, Adam Stasiak, Kacper Siedlecki. Wykonają między innymi utwory: Grzegorza Turnaua, Marka Grechuty, Wojciecha Młynarskiego. Wiersze ukraińskich poetów przeczyta Wojciech Malajkat.


  0Comments
   
  2500 characters

  No comments yet, be first to comment!

  Read more
There are no updates yet.

There are no updates yet.

Description

Wojna to najgorsze zło, jakie może spotkać człowieka. Niewyobrażalny ogrom cierpienia bólu i strachu, który odbiera ludziom nadzieje, marzenia i poczucie bezpieczeństwa. Doświadczamy tego, choć nie bezpośrednio, w tysiącach ukraińskich rodzin, które w Polsce szukają schronienia.

 

Staramy się pomóc każdemu, kto tej pomocy potrzebuje. Staramy się stworzyć im godne warunki, by mogli przetrwać ten czas niepewności o jutro. W tę pomoc głęboko zaangażowana jest Fundacja Ocalenie, której pracownicy mają ogromne doświadczenie w zapewnianiu długofalowego, ale i kompleksowego wsparcia uchodźcom. Szczególnie tym najwrażliwszym – dzieciom, które nie rozumieją dlaczego nie mogą wrócić do swoich domów, do kolegów z ukochanego placu zabaw, młodzieży, która dopiero rozpoczynała swoje życie, kobietom, które w każdej godzinie drżą w obawie o swoich ukochanych mężów i narzeczonych walczących na niechcianym froncie. Wszystkim im potrzebna jest pomoc - czasami wystarczy rozmowa, czasem potrzebna jest porada prawna, lekarska czy spotkanie z psychologiem.

 

zdc45bc62eae5bb4.pngFundacja Ocalenie prowadzi Centra Pomocy Cudzoziemcom, a więc wyjątkowe miejsca na mapie Warszawy i Łomży, w których uchodźcy mogą otrzymać darmową pomoc prawną i psychologiczną, wsparcie w poszukiwaniu pracy i mieszkania, pomoc w kontaktach z urzędami oraz w innych sprawach dnia codziennego.


  Fundacja powiększa zespół CPC o osoby posługujące się językiem ukraińskim. Zatrudnieni zostaną nowi mentorzy kulturowi, a więc ludzie „z pierwszej linii wsparcia”. Są to osoby, które same mają doświadczenie migracyjne i uchodźcze. Ich rolą jest udzielanie pomocy w rozwiązywaniu problemów dnia codziennego, pomoc w odnalezieniu się w polskim systemie prawno-administracyjnym, a w razie potrzeby włączenie także wsparcia psychologicznego lub prawnego. Jest też ogromna potrzeba rozszerzenia zespołu innych specjalistów, w tym psychologów i psycholożek, co jest szczególnie ważne w przypadku osób uciekających z kraju ogarniętego konfliktem zbrojnym, często posiadających objawy stresu pourazowego.


Dołącz się i pomóż nam pomagać!

q4a740d7b41c4c54.png


 


There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
Find out more

Donations 1191

preloader

Comments 7

 
2500 characters
 • GK
  Gabriela Kisielnicka

  na naprawę samochodów dostawczych

  300 zł
 •  
  Anonymous user

  Idi na wiadomo co!

  400 zł
 • TK
  Tomasz Kuc

  I jeszcze 20 :)

  20 zł
 • PD
  Pawel Dubert

  Dostałem książkę, wpłacam na pomoc. Dziękuję!

  200 zł
 • JW
  Janusz Wojciechowski

  Nie podoba mi się wysoka opłata dla operatora, ja mam przelewy bezpłatne i proszę o podanie również nr. konta.

  50 zł