id: 2ux85z

Postawmy małą Nadie Bryłke na nogi. Leczenie i rehabilitacja

Postawmy małą Nadie Bryłke na nogi. Leczenie i rehabilitacja

Our users created 1 169 428 fundraisers and raised 1 218 346 214 zł

What will you fundraise for today?

Description

Witajcie 1f642.png:)

Ta grupa powstała z myślą o pomocy w zebraniu środków na leczenie i rehabilitację dla Nadii Bryłki z Lubina, na Dolnym Śląsku. Nadia urodziła się 30.01.2018r. Obecnie ma 22 miesięce. Urodziła się jako skrajny wcześniak w 28 tygodniu ciąży i ważyła zaledwie 700 gram. Trzy miesiące spędziła w szpitalu, walcząc o kolejny dzień życia. Wygrała tą walkę. Ze względu na to, że jest skrajnym wcześniakiem zmaga się z wieloma dolegliwościami: dużym opóźnieniem psychoruchowym i rozwojowym, asymetrią prawostronną, podwyższonym napięciem mięśniowym, niedoczynnością tarczycy, niedowagą, brakiem przegrody przeźroczystej w główce, głuchotą

czuciowo-nerwową oraz nosi aparaty słuchowe. Wada wzroku w tym oczopląs, krótkowzroczność i zez zbieżny lewego oka, korygowane są okularami. Również zagrożona jest dziecięcym porażeniem mózgowym przez to, że podwyższone napięcie mięśniowe nie ustępuje. Jeśli diagnoza się potwierdzi, Nadię czeka rehabilitacja (diagnozowana jest cały czas pod stałą opieką specjalistów). U Nadii są duże nieprawidłowości rozwojowe i występuje podejrzenie padaczki .


Jesteśmy pod stałą opieką specjalistów i terapeutów, którzy pomagają Nadii, aby mogła w przyszłości sprawnie funkcjonować i jej stan nie pogarszał się. Nadia wymaga intensywnej, regularnej i kosztowej rehabilitacji na wielu płaszczyznach rozwoju. Turnusy rehabilitacyjne są dla niej ogromną szansą na polepszenie stanu zdrowia.


Codziennie sama walczę o poprawę stanu zdrowia córki. Ojciec Nadii jak również dziadkowie z jego strony nie pomagają mi w żaden sposób przy córce. Moje prośby o pomoc pozostając bez echa. NIE interesują się w ogóle jej stanem zdrowia.


Jestem matką samotnie wychowującą córkę. Pomoc mam ze strony mojej najbliższej rodziny. Biorąc pod uwagę ilość terapii oraz dojazdy do specjalistów to ponad moje zdolności finansowe. Nadia pomimo iż ma 22 miesięcy, dopiero w 15 miesiącu życia, zaczęła przemieszczać się w pozycji czworaczej. Jednak wzorce ruchowe, które prezentuje, znacznie odbiegają od wzorców rówieśników urodzonych w terminie porodu. Po miesiącu pojawił sie siad skośny, od 18 mięsiecy staje przy meblach a ostatnio zaczyna puszczać podpory. Mówi ciągle pojedyncze sylaby ale jeszcze bez zdwajania i prycha. Rozumie polecenia. Oprócz rehabilitacji prywatnie, korzystamy również ze wczesnego wspomagania rozwoju, a od stycznia 2020 r. bedziemy korzystać jeszcze zajeć z ustawy "ZA ŻYCIA " po to by Nadii pomóc w rozwoju . Dzięki Waszej pomocy będę mogła uczęszczać z Nadią na konieczną ilość rehabilitacji a także pokrywać wysokie koszty paliwa.


Wierze, że znajdą się ludzie o dobrych sercach 1f642.png:) którzy tak samo jak ja będą chcieli pomóc Nadii, mojej kochanej córeczce. Jest ona pogodną, radosną i pełną życia dziewczynką, która chce mieć takie same szanse w dorosłym życiu jak każde zdrowe dziecko. A ja marzę by moja córeczka w końcu wyzdrowiała i zaczęła się rozwijać prawidłowo 1f642.png
There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
Find out more

Donations 66

 
User unregistered
409,05 zł
Patryk Łoboda
300 zł
PO
Piotr Ondycz
250 zł
AM
Anna Magdalena
210 zł
JB
Jarek Bujak
200 zł
 
Hidden data
200 zł
 
Hidden data
200 zł
IS
Iza Strzałka
190 zł
DH
Dawid
150 zł
MM
Michal Megger
130 zł
See more

Comments 2

 
2500 characters
 • AD
  Agnieszka Duda-Bronowicka

  wianek+maly stroik swiateczny-licytacja

  50 zł
 • KB
  Kamila Babiuch

  Licytacja - buciki

  35 zł