id: 2yyts5

Na gitary do domów dziecka

Na gitary do domów dziecka

Our users created 1 167 571 fundraisers and raised 1 215 230 639 zł

What will you fundraise for today?

Description

Cześć wszystkim! Jako założyciel „gitarowej grupy bez boomerstwa”, liczącej prawie 1800 osób na facebooku, pragnę zachęcić wszystkich muzyków oraz słuchaczy, abyśmy w tym roku dali trochę serca dzieciakom! Wszyscy bardzo dobrze wiemy jak wygląda sytuacja z muzyką w naszych placówkach oświaty, dzieci zamiast poznawać ciekawe instrumenty, zakładać zespoły czy uczyć się produkcji muzycznej – są zmuszane do grania hymnów na plastikowych fletach prostych, cymbałkach i czasem tamburynie. Idąc dalej, w programach nauczania znajdziemy w większości klasycznych legendarnych kompozytorów - co jest istotne w historii, ale muzycznie dzieciaki raczej wolą inne klimaty. Najgorsze jest to, że dzieciom nie daje się nawet narzędzi do grania rocka, bluesa, jazzu, produkcji rapu czy metalu, ale wciskamy im na siłę stare rozstrojone pianino i wykuwanie „Bogurodzicy” na blachę.

Chciałbym abyśmy zrobili coś w tej kwestii – nie będziemy zajmować się jednak szkołami, bo tutaj pole do popisu zostawiam naszemu cudownemu Ministerstwu Edukacji i Nauki. Pragnę abyśmy w te święta przekazali nowoczesny sprzęt gitarowy do któregoś z domów dziecka w okolicach Wrocławia (ponieważ mieszkam w tym mieście, a będę to przekazywał osobiście). Dzieci z domów dziecka, muszą w 100% opierać się na tym co przekaże im przynależna placówka lub szkoła, niestety mogą tylko pomarzyć o instrumencie kupionym od rodziców. Kwota 6500 zł w 100% wystarczy na gitary o różnych stylach – tych do jazzu, tych do rocka i tych do metalu, oraz na mały wzmacniacz do ćwiczeń. Jeśli przebijemy kwotę, wybierzemy więcej niż 1 dom dziecka lub lepszy sprzęt.

Jeśli nie osiągniemy celu, kupimy mniej sprzętu lub zwrócimy Wam pieniądze. Zachęcam do zbiorki wszystkich, nie tylko gitarzystów z naszej grupki, wyobraźcie sobie, że możecie przyczynić się do powstania nowych wirtuozów, których koncerty będziecie odwiedzać! 

There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
Find out more

Donations 144

preloader

Comments 7

 
2500 characters