id: 32j4w7

Zbiórka na zakup mieszkania dla dwóch niepełnosprawnych osób oraz leczenie ciężko chorego Macieja.

Zbiórka na zakup mieszkania dla dwóch niepełnosprawnych osób oraz leczenie ciężko chorego Macieja.

Support your passion. Regularly.

Updates72

 • Szanowni Państwo, to czas Świąt Wielkanocnych, rodzinnych, ciepłych świąt, przy których nie powinno się omijać biednych, ubogich ludzi, proszących o wsparcie lub milczących ze wstydu. Pamiętajmy o takich ludziach, dajmy im choć odrobinkę chleba, który niechaj będzie na ich stole. To również jest okazja, by podziękować wszystkim za wsparcie, pomoc, za dobre słowo, ciepłe spojrzenia i wiarę w nas, że to, co robimy przyniesie w tym roku efekty. Dziękujemy wszystkim za zaufanie, dobre serca, wspaniałe znajomości czy przyjaźnie. Dziękujemy za każdą wpłatę na zrzutkach, za paczkę z żywnością, leki, za moc dobrej i pozytywnej energii. Dziękujemy za nawet najmniejszy gest poparcia. Tutaj musimy poprosić wszystkich o wsparcie, choć jeszcze jedno, malutkie, które pozwoli nam uzbierać brakującą kwotę i wreszcie zrealizować nasz projekt.

  Pamiętajcie o nas na zrzutce polskiej https://zrzutka.pl/32j4w7 lub zrzutce międzynarodowej https://4fund.com/afkm52 tutaj prosimy wszystkich o wsparcie i przekazanie linków innym zwłaszcza tym, co przebywają za granicą kraju. Pomoc jest wasza bezcenna, liczy się każda wpłata, zwykła jednorazowa, ale również cykliczna. Dziękujemy za to, że jesteście z nami, bardzo liczymy na waszą pomoc. Na te święta życzymy wszystkim zdrowia, radości, wspaniałych chwil z rodzinami, przyjaciółmi, Niech ten czas będzie dla Was wspaniałym okresem dobroci, szacunki i miłości. Wesołych Świąt. Pozdrawiamy Maciej i Tomek

  IDlUOb03TOMVtsQY.jpg

  0Comments
   
  2500 characters

  No comments yet, be first to comment!

  Read more
There are no updates yet.

There are no updates yet.

Description

Udostępnijcie proszę!, Poinformujcie znajomych!, Pomóżcie nam! Zbierzmy pieniądze i pomórzmy Maciejowi i jego opiekunowi spełnić marzenie o własnym mieszkaniu i wyleczeniu stopy.


To jest nasz przyjaciel, bardzo dobry znajomy, kolega, któremu musimy pomóc.

oaf9f2f729f95092.jpeg

jego stopa niestety dalej jest bardzo obciążona chorobą i stan jest bardzo ciężki, ponad 15 dni Maciej był w szpitalu na oddziale chirurgi gdzie praktycznie uratowano mu życie. Pogotowie zabrało go z domu z temperaturą 40.03 stopni. Praktycznie w ostatniej chwili znalazł się w szpitalu i na sali operacyjnej. 

Jego stopa jak się okazało miała aż 3 przetoki z ropą i zakażeniem i po oczyszczeniu, zrobieniu specjalnych drenów miało być lepiej. Jednak choroba stopy nie dała za wygraną i kolejny zabieg i operacja zmusiła chirurga do wycięcia dużej części skóry i tkanki zakażonej stopy oraz amputacji 5 palca. 


Tak wygląda jeden z palców u nogi. Wielka dziura ale nie ma zakarzenia, ten stan jest na dzień 26.08.2020, zobaczymy co z nim będzie, kontrola stopy co dwa tygodnie w szpitalu.

ze4442d19038b8a5.jpeg

To prawdziwy dramat dla Maćka. Stres, lęk przed utratą nogi robi swoje. Na zdjęciu widać stopę od spodu przecięcie stopy przez chirurga po drenach. Sama stopa nie chce się goić pomimo stosowania antybiotyków i specjalnych opatrunków z dodatkiem srebra. Mamy nadzieję, że rana się zasklepi i Maciej będzie wreszcie choć trochę chodzić. Obecnie Maciej jest w domu i jest osobą praktycznie całkowicie leżącą, lekarze zabraniają mu chodzić i obciążać stopy. Na drugim zdjęciu wygląd stopy z góry, przyznam się wam wszystkim, że gdy pierwszy raz widziałem i oglądałem ranę Maćka byłem przerażony tym widokiem.


Tak wygląda aktualnie stopa Maćka. Brak skóry, wycięte martwe tkanki, ziarnica, ból to tylko niektóre dolegliwości po szpitalnym pobycie na oddziale chirurgii.

t3b035b95bb09935.pngTa rana będzie się goiła miesiącami a lekarze ostrożnie mówią, że leczenie może potrwać nawet kilka lat. Pielęgniarka musi zmieniać dokładnie opatrunki, robić dezynfekcje ran, zakładać antybiotyki itd. Dobrze, że przyjeżdża do Maćka do domu inaczej nie wyobrażam sobie jego leczenia, czyszczenie rany, zabezpieczenia jej itd. 

Jak na razie Maciek nie mam wózka inwalidzkiego a neurolog i inni lekarze, u których Maciek się leczy na pewno go juz przepisze przy kolejnej wizycie na Klinice Neurologii w Krakowie. Zwykły wózek nie wchodzi pod uwagę z uwagi stwierdzonego czterokończynowego niedowładu rąk dłoni i nóg (od kolan do stóp), polineuropatia robi swoje zanik mięśni w nogach, brak czucia w nogach i stopach szybko postępuje. Dlatego wózek powinien być elektryczny by Maciek mógł się poruszać bez pomocy osób trzecich. Maciek nie chcę być ciężarem dla innych.


Tak wygląda dolna rana na stopie Maćka, z uwagi na nią Maciek praktycznie nie może i nie wolno mu chodzić. Nie wolno mu również obciążać stopy. Nie wygląda to dobrze. Z ran wycieka cały czas wydzielina, ropa.

l78620fe20425073.jpeg

Proszę wszystkich o pomoc dla Maćka. Mając tylko jako osoba samotna zasiłek stały dla inwalidy z zakazem pracy w wysokości 645 zł miesiecznie nie jest w stanie prawidłowo funkcjonować. Brakuje mu pieniędzy na wszystko na: leki, bandaże, gazy, gaziki, opatrunki ze srebrem, płyny do dezynfekcji, płyny z antybiotykami, podkłady, plastry, taśmy, siatki ochronne itd. Osobiście jestem przerażony, że to wszystko tyle kosztuje a jeszcze musi przecież wykupić insuliny, tabletki, plastry specjalne przeciw bólowe z morfiną wypisywane specjalnie przez lekarza na specjalnych receptach. Praktycznie większość kupuje się w Aptece na 100%. Nie liczę jeszcze opłat, jedzenia — na jeden posiłek dziennie Maciek otrzymuje od MOPS ok. 5 złotych dziennie.


Polineuropatia robi spustoszenie nie tylko w dłoniach ale przedewszystkim w stopach i w nogach. Wykrzywia stawy, zanikają mięśnie, brak czucia, uszkodzone nerwy w kończynach, okropny ból toważyszący przez cały czas to tylko niektóre choroby jakie dokuczają na codzień.

pb549aefdfbe74f3.jpeg

To dlatego chcę Maćkowi pomóc. Znam go od lat i wiem, że jest dobrym, uczciwym człowiekiem. Zawsze kiedy mógł pomagał innym. Przygarniał i dbał o bezdomne zwierzęta, teraz to on potrzebuje wsparcia i pomocy. Proszę o pomoc i wsparcie dla niego. Każda wasza pomoc się liczy, każda złotówka daje szansę na uzbieranie kwoty, by móc wykupić leki, opatrunki itd. Wierzę, że nie amputują mu stopy w całości byłaby to dla niego najwiękjsza tragedia w życiu.  Proszę wszystkich o pomoc i rozesłanie linku wszystkim znajomym, wierzę w pomoc. Dziękuję każdemu za gest wspaniałej ludzkiej pomocy. Dajmy mu szansę na życie, bo bez pomocy Maciek gaśnie w oczach.


Stopa jest cała w ranie górna część ale również i pod stopą jest druga rana otwarta.

h20d2994f48b3186.jpeg

Maciej cierpi od wielu lat na insulino-odporność i cukrzycę. Cukrzyca ta powoduje u Maćka polineuropatię cukrzycową, stopę cukrzycową, z która walczę od ponad 4 lat. Już za kilka miesięcy wg lekarzy nie będę w stanie samodzielnie chodzić. Polineuropatia powoduje olbrzymi ból nóg. Maciek musi mieć stały dostęp do lekarzy, leków i specjalnych plastrów przeciw bólowych onkologicznych. Musi mieszkć w Krakowie gdzie ma wszystkich lekarzy i specjalistów oraz zagwarantowaną opiekę medyczną.

Maciej obecnie praktycznie chodzi tylko do toalety przy pomocy dwóch kul, ale to sprawia mu ogromny ból i cierpienie pomimo stosowania specjalnych plastrów przeciw bólowych. Całe jego obecne życie musi być objęty opieką opiekuna, który pomaga mu w codziennych czynnościach, załatwia sprawy w Urzędach, robi zakupy, przygotowuje mu posiłki, myje go pod prysznicem, bo Maciek nie może samodzielnie stać na nogach i często zdarza się, że traci równowagę a nawet upada. W praktyce nie może nawet przenosić talerzy czy kupka z herbatą, bo brak czucia w dłoniach powoduje, że mu wszystko wypada z rąk stwarzając zagrożenie dla niego.


Cała rana stopy słabo się goi, niestety brak skóry uniemożliwił zszycie rany i jej zabezpieczeniu.

ud26bbd49d5107c0.jpeg

Ponieważ cukrzyca i inne choroby: astma, wysokie ciśnienie, arytmia, różne choroby i  zwyrodnienia kręgosłupa, brak czucia w nogach i w dłoniach, ostry bezdech senny atakują mocno jego organizm, diagnoza lekarzy jest taka: Stan zdrowia zagraża życiu.

Aktualnie cukrzyca znacząco pogorszyła stan jego wzroku. Obecnie nie widzi na lewe oko, a codziennie doświadcza zaburzeń widzenia w prawym oku, na które również widzi z każdym dniem gorzej. Obecnie okulista na Klinice okulistycznej w Krakowie stara się jak najdłużej zachować widzenie w oku.


Brak palca i okropna rana stopy górna część robi wrażenie, okropnie to wszystko wygląda.

q69428e6ce04cc17.jpeg

Diagnoza jednak nie jest pomyslna retinopatia cukrzycowa niszczy ostatnie oko widzące a wada postępuje. 

Obecnie Maciej powinienem przyjmować 34 różne leki. Przede wszystkim dwa rodzaje insuliny i leki na cukrzycę, na serce, ciśnienie, arytmie i suplementy diety opóźniające postępowanie polineuropatii. Lista leków jest ogromna problem w tym, że Maciej nie ma możliwości wykupić ich wszystkich, mając 645 złotych miesięcznie nie da się leczyć w tym kraju. Dlatego tak ważna jest pomoc i wsparcie dla Maćka.

Maćka znajomi i przyjaciele z Krakowa gdzie wcześniej mieszkał postanowili mu pomóc i wymyślili zbiórkę na zakup małego mieszkania dla dwóch osób niepełnosprawnych dla Maćka oraz jego opiekuna, który od lat również jest osobą niepełnosprawną traci wzrok.

To naprawdę wspaniały opiekun, przyjaciel, który opiekuje się Maćkiem, robi zakupy, dba o czystość, o leki i przyjmowanie insuliny, rehabilitację, jeździ z nim do lekarzy BUS-ami, bo nie mają oboje samochodu. Opiekun pomaga mu we wszystkim dba o czystość, zrobi coś do jedzenia, mam niesamowite wsparcie w nim, ufam mu bardzo.


Ostatnie zdjęcie Maćka w szpitalu tuż przed operacją i amputacją palca itd.

c3ce346099c9c47e.jpeg


Dlatego znajomi postanowili, że mieszkanie gdyby się udało kupić było by dla nich obu taką oazą spokoju na stare lata i byłoby takim zabezpieczeniem, że nie będą bezdomnymi osobami lub nie będą mieszkać w Domu Pomocy Społecznej gdzie ja nie wyobrażam sobie ich życia. 


Maciej potrzebuje na stałe specjalnego aparatu do podawania tlenu kiedy śpi z uwgi na ostry bezdech senny, który został stwierdzony i zbadany w szpitalu. Niestety taki aparat jest bardzo drogi pomimo częściowej refundacji jest dla Maćka nie osiągalny.

d873fa018f308f75.jpeg

Znajomi chcieliby ogłosić zbiórkę pieniędzy na zakup mieszkania i leczenie Maćka. Praktycznie małe mieszkanie do kapitalnego remontu można kupić na wolnym rynku, choć można byłoby również spróbować kupić je od władz miasta Krakowa.  Sam remont byłby sfinansowany przez PFRON oraz wszystkich znajomych, przyjaciół, którzy chcą pomóc w remoncie i w przystosowaniu mieszkania dla inwalidów. 


Prawś stopę udało się wyleczyć choć wyglądała również bardzo źle i nie rokowała wyleczeniem.

ya1ea447b1c886b8.jpeg

By kupić mieszkanie, wyposażyć je potrzebujemy 250-350.000 zł gdyby wszyscy darczyńcy, którzy chcieliby nam pomóc zadeklarowali wpłatę 50 zł wtedy poszukujemy 7000 osób by zbiórka uzbierała 350.000 zł. Oczywiście każda nawet najmniejsza wpłata przybliżałaby nas do zakupu mieszkania dla dwóch wspaniałych osób, które są w potrzebie.


Tak to wcześniej wyglądało i było leczone od ponad dwóch lat. Niestety w stopie zrobila się przetoka i podeszła ropa co sprawiło, że doszło do zakarzenia. Całe szczęście, że obyło się bez sepsy inaczej Maćka pewnie już by nie było z nami.

z0dfdbaceb9c2edd.jpeg


Dlatego tutaj zwracam się do wszystkich z APELEM. Poszukujemy osób, które mogą nam pomóc, które objęliby patronat, wspierały naszą akcję, byłyby dla nas wolontariuszami, poszukujemy osób, które pomogą nam założyć i zarejestrować i poprowadzić fundację dla Maćka.

Prosimy o pomoc i rozesłanie linku do zbiórki. 7000 osób może odmienić ich życie, może dać im  wymarzony własny dom, bezpieczeństwo, może również pomóc w leczeniu, w rehabilitacji itd.

Maciek mieszka obecnie poza Krakowem praktycznie 80 km w małej miejscowości poza Myślenicami, z tej wsi jedynym dla niego transportem do lekarzy do Krakowa są dwa BUSy z przesiadką w Myślenicach. To strasznie daleko od Krakowa. Maciek mieszka w starej drewnianej chałupie, bez wygód, ogrzewanej piecami węglowymi w kuchni i w jednym pokoju w zimie jest strasznie zimno, bo np. w łazience nie ma ogrzewani, jest naprawdę ciężko, ale mieszka tam, bo mu zaoferowali to mieszkanie znajomi z Krakowa a chata stała pusta więc byla okazja chwilowego zamieszkania. Dlatego tak ważne jest, by zgromadzić fundusze i kupić mieszkanie. Niestety Maciej nie może przy takich funduszach, jakie ma obecnie wrócić do Krakowa i wynająć małe mieszkanie dla siebie i opiekuna. Od kilku lat Maciek jest pod opieką MOPS. Niestety ich pomoc jest niewystarczająca. Zasiłek z MOPSu nie pozwala wykupić wszystkich potrzebnych leków, a o odłożeniu pieniędzy nie można nawet myśleć. Dlatego Państwa pomoc będzie tak ważna i istotna.

Może ktoś z Was ma możliwość zorganizowania pomocy za granicą. Taka pomoc byłaby bardzo potrzebna i nieodzowna. Może ktoś z Was może zorganizować za granicą zbiórkę dla Maćka. Zainteresować swoich znajomych, fundacje, celebrytów, organizacje czy media. Ten apel jest wołaniem o pomoc. Sami sobie z tym wszystkim nie poradzą.

Maciek jeszcze żyję, nie poddaje się. Mimo że jest smutny, przygnębiony tym swoim życiem tak naprawdę walczy o godne życie, zdrowie, o uratowanie stopy przed dalszą amputacją i jego stale pogarszający się wzrok. Nie poddaje się wierzy, że nie będzie zdany na bezdomność, samotność i wegetację.

Dzięki ludziom dobrej woli, którzy wpłacą dobrowolne kwoty wierzę, że nie zostaną bezdomnymi. Być może będą mogli przeżyć resztę swoich dni godnie mając skromne i małe mieszkanie, w którym spędzą resztę swojego skromnego życia. Dajmy im taką szansę, pomóżmy im wszyscy. Liczy się czas, dla nich to szansa na lepsze życie a dla nas wszystkich to pomoc, która tak naprawdę nie wiele nas kosztuje. Można sobie odmówić kawy na mieście, kolejnego batonika czy ciastka lub piwa a zaoszczędzone pieniądze przekazac w szczytnym celu na ratownie zdrowia i życia.

Wykaz niektórych chorób zweryfikowanych na podstawie dokumentacji medycznej, kart informatycznych z pobytu w Szpitalach, Klinikach itd.


0.Amputacja częściowa stopy lewj, palca 5 i części śródstopia.


1.Cukrzyca typu 2 niewyrównana metabolicznie w trakcie insulinoterapii.

2.Insulinoodporność.

3.Polineuropatia cukrzycowa obwodowa. Czuciowo-Ruchowa oraz inne dysfunkcje.


4.Nadciśnienie tętnicze tt. Arytmia. Tachykardia.


5.Zaburzenia gospodarki lipidowej.


6.Zespół metaboliczny.


7.Astma oskrzelowa. Alergenny nieżyt nosa, Uczulenie na wybrane drzewa,owoce,zioła. ANN, Skrzywienie przegród nosowych, Chroniczne zapalenie zatok.


8. Obturacyjny bezdech senny o ciężkim stopniu zaawansowania. OBS.


9. Przepuklina rozworu przełykowego. Podejrzenie Zespołu Bareta. Polipy w żołądku, HP+. 


10. Choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa z wielopoziomową dyskopatią.


11.Dyskopatia L-1, L-2.


12.Dyselektrolitemia : hiponatriemia, hipokaliemia.


13.Kamienicze zapalenie pęcherzyka żółciowego.


14. Neuralgia międzyżebrowa po stronie prawej.


15.Niedoczynność tarczycy.


16.Niealkoholowe stłuszczenie wątroby.


17.Krótkowzroczność oka prawego, oko lewe praktycznie niewidzące.


18. Krytyczne zwężenie tętnic szyjnych. Niedrożność i zwężenie tętnicy kręgowej. Graniczne zwężenie prawej tętnicy kręgowej. Ślepota oka lewego, zaburzenia widzenia oka prawego i równowagi. Młodzieńcze reumatoidalne zapalenia stawów.


19.Retinopatia cukrzycowa nieproliferencyjna.


20.Zespół stopy cukrzycowej po stronie prawej.


21. Ograniczenie ruchomości kręgosłupa szyjnego i lędźwiowego, ograniczenie odwodzenia barku lewego do 60% st. Lasequa 45 stopni obustronnie, obustronny niedowład mięśni stóp, przeczulica skóry na stopach znacznego stopnia.


22. Znacznego stopnia obniżenie oraz zwolnienie szybkości przewodzenia na poszczególnych odcinkach n..strzałkowym prawym piszczelowym lewym. Obniżona amplituda potencjałów czuciowych we włóknach czuciowych n.pośrodkowego, łokciowego i łydkowego prawego. Brak odpowiedzi w.n. łydkowym po lewej stronie. Wynik wskazuje na polineuropatię aksonalną, czuciowo-ruchową przewaga zmian w kończynach dolnych.


23. W obu stawach biodrowych zmiany zwyrodnieniowe w postaci zwężeń panewek w kwadrantach przyśrodkowych. Obie głowy kości udowych przyparte do dolno – przyśrodkowych kwadrantów panewek. W miejscach styków kości szpary stawowe szczelinowate. W kościach panewek i głów kości udowych widoczne są przeciążeniowe, sklerotyczne zagęszczenia kości.


24. W zakresie stawów kolanowych uwidoczniono zmiany zwyrodnieniowe w postaci zaostrzeń guzków wyniosłości międzykłykciowych, krawędzi szpar stawowych i krawędzi rzepek.


25. Kręgosłup szyjny. Brak fizjologicznej lordozy szyjnej w postaci pośredniej. Ograniczenie przodo – tyłozgięcia. Zmiany zwyrodnieniowe w stawach Luschki w postaci zaostrzeń wyrostków haczykowatych. Zwyrodnieniowe zaostrzenia krawędzi trzonów kręgowych. Przeszczeń międzykręgowa C6 – C7 i Trzon C7 niewidoczna.


26. Kręgosłup – Kręg przejściowy – lumbalizacja S1. Skolioza lewo wypukła z rotacją trzonów kręgowych . Brak fizjologicznej lordozy lędźwiowej z kyfotycznym ustawieniem trzonów kręgowych w górnych i środkowych segmentach kręgosłupa lędźwiowego . Wielopoziomowe dyskopatie w całym lędźwiowym odcinku kręgosłupa, najwęższe to L4L5 i L5S1. Wtórne zmiany zwyrodnieniowe-wytwórcze w postaci zaostrzeń i osteofitów na krawędziach trzonów kręgowych. Nasilone zmiany przeciążeniowe w stawach międzykręgowych w postaci ich podchrzęstną sklerotyzacją zmiany przeciążeniowe.


27. Kręgosłup piersiowy. Zniesienie fizjologicznej kyfozy piersiowej. Wielopoziomowe zmiany zwyrodnieniowe w stawach żebrowo-poprzecznych . Wielopoziomowe zmiany zwyrodnieniowe w postaci zaostrzeń krawędzi trzonów kręgowych. Najwydatniejsze na poziomie Tn9-10 po stronie lewej.


28. Stopy – Skostnienie przyczepów rozścięgna podeszwowego oraz przyczepów ścięgna Achillesa na obu guzachpiętowych, ostrogi piętowe, palce w ustawieniu zgięciowym.


29. Kręgosłup lędźwiowy. Zaburzenia segmentacji w postaci 6 kręgów lędźwiowych. Kręgosłup lędźwiowy skrzywiony nieznacznie w lewo, z niewielką rotacją trzonów o spłyconej lortozie. Na przednich i bocznych krawędziach trzonów zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze, zmiany zwyrodnieniowe w stawach międzykręgowych dolnego odcinka kręgosłupa. Prawie poziome ustawienie kości krzyżowej.To tylko nie liczne choroby i powikłania jakie stwierdzono i udokumentowano przez szpitale, kliniki, lekarzy.


Pieniądze z darowizn, z wpłat przeznaczone będę między innymi na zakup :


Mieszkania przystosowanego dla osób niepełnosprawnych, dla 2 osób i przystosowania go dla osób niepełnosprawnych.

Zakup bierzący leków, opatrunków, plastrów z lekami itd.

Zakup elektrycznego wózka inwalidzkiego.

Zakup aparatu do oddychania podczas snu.


Kontakt z nami:

[email protected]

[email protected]

[email protected]

There is no description yet.

There is no description yet.

Benefits of a recurring donations:
The Organiser receives 100% of your funds - we do not charge any fee
You remain in full control - you can stop the support at any time without any obligations
The Organiser can fully focus on his work
You get permanent access to posts and a special distinction
You don't have to remember about the next payments
It's easier than you think :)
The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
Find out more

Offers/auctions 1

Buy, Support, Sell, Add.

Buy, Support, Sell, Add. Read more

Help the Organiser even more!

Add your offer/auction - you sell, and the funds go directly to the fundraiser. Read more.

Inactive
Others
O godz 24.00 każdego dnia modlę się za wszystkich którzy wspierają zrzutkę.
Zawsze o godzinie 24.00 Maciej modli się za wszystkich przyjaciół, znajomych i wszystkie osoby, które wspierają naszą zrzutkę. To szczera, pełna wrażl...
30 zł

Sold: 12 out of 12

Ended

Posts for rewards (donator-only content) 1

Exclusive content for Donators who donated above the limit of 30.00zł 1

Przepiękny banknot (REPLIKA) w kolorze złotym 500 zł z Królową Jadwigą - Specjalna Edycja.

If you have access to the post, then

Moneyboxes

Add moneybox

Nobody created moneybox for this fundraiser yet. Your moneybox may be the first!

Donations 2369

preloader

Comments 105

preloader