Usamodzielnienie Emila
Usamodzielnienie Emila
Description
Emil poznał bezdomność i ciemne strony życia. Jego dzieciństwo tylko do pewnego momentu było takie jak powinno, ale gdy zmarła jego mama, wszystko się zmieniło. Pogubił się, zaczął uciekać w używki, szedł na skróty i upadał coraz niżej.
Gdy pierwszy raz zgłosił się do Fundacji po DRUGIE nie był gotowy na przyjęcie pomocy. Pomieszkał u nas przez chwilę i... wrócił na ulicę, ale ta wcale nie okazała się dla niego życzliwa.
Po kilku miesiącach życia na krawędzi coraz częściej przychodził pod Punkt Pomocowy, by poprosić o pomoc... tylko wstydził się... bał... Nierzadko potrzeba dużo siły i determinacji, by przyznać się do błędów i zacząć zmieniać życie.
Emil zdecydował się zapukać do naszych drzwi i dostał kolejną szansę.
Zawalczył o siebie w mistrzowskim stylu - ukończył terapię, podjął pracę, spłacił długi, zadbał o wszystkie ważne sprawy, dzięki którym dziś jest już na drodze do dobrego życia.
Mija już 2 i pół roku odkąd Emil utrzymuje trzeźwość. W tym czasie nie zaliczył ani jednej wpadki i choć były chwile, w których naprawdę było mu ciężko, potrafił korzystać z pomocy i nie dał się swoim demonom.
Emil dostał własne mieszkanie (socjalne) i niebawem wyprowadzi się z naszej organizacji (choć jak zaznacza, nadal będzie z nami w kontakcie, bo związał się i wszystko, co wydarzyło się u nas, jest dla niego ważne).
Chcielibyśmy pomóc mu w tym kolejnym, ważnym starcie i przekazać mu wsparcie, dzięki któremu będzie mógł wyposażyć nowe mieszkanie i rozpocząć samodzielne życie. Wiemy, że Emil wykorzysta tę pomoc w najlepszy możliwy sposób.
Jeśli możecie dorzućcie się do tej wyjątkowej historii.
Nie każda osoba znajdująca się u progu dorosłości może liczyć na wsparcie bliskich, a przecież każda na pomoc zasługuje.
***
Fundacja po DRUGIE działa od 15 lat i wspiera młodzież i młodych dorosłych (18-25 lat) w wychodzeniu z bezdomności. Nasza organizacja prowadzi miejsca zakwaterowania (Dom dla Młodzieży, mieszkania), w których młodzi ludzie mogą zacząć budować dla siebie dobrą przyszłość. Uczestnicy naszego wsparcia uzyskują także specjalistyczną pomoc (psychologów, terapeutów, prawnika, doradcy zawodowego) i każdego dnia mogą liczyć na obecność naszych pedagogów i pracowników socjalnych, którzy wspierają w pokonaniu trudnej sytuacji i dążeniu do samodzielności.
Z uściskami
Bierz życie za bary! Świat potrzebuje takich dzielnych ludzi. Pozwól, że dołożę kilka zł do urządzenia się.
Powodzenia Chłopaku!
Trzymam za Ciebie mocno kciuki i życzę Ci samych pozytywnych chwil w życiu! Niech Ci się wiedzie!
Powodzenia Emil ! Imponująca praca nad sobą, mam nadzieję że wszystko się dobrze ułoży.
Emil, siły i wytrwałości Ci życzę! Gratuluję własnego "M" niech będzie dla Ciebie Twoim bezpiecznym, ciepłym miejscem za Ziemi :)