id: 4hwyvt

"Daję słowo II"- dofinansowanie kursów języka migowego (Stowarzyszenie „Okno na świat”)

"Daję słowo II"- dofinansowanie kursów języka migowego (Stowarzyszenie „Okno na świat”)

Our users created 1 178 300 fundraisers and raised 1 231 858 238 zł

What will you fundraise for today?
fundraiser under the patronage:

Description

Kochani, to już druga edycja zbiórki "Daję Słowo". Dzięki Waszej hojności w zeszłym roku udało się nam zebrać ponad 200 000zł na kursy języka polskiego dla uchodźców organizowane przez Fundację Ocalenie. Wielkie dzięki!


W tym roku beneficjentem akcji jest Stowarzyszenie Okno na Świat, które powstało z inicjatywy rodziców dzieci niesłyszących i specjalistów. Zbieramy na kursy języka migowego organizowane przez Stowarzyszenie.


Inicjatywa jest oddolna. Zajmuję się nauczaniem języków i dlatego postanowiłem spróbować pomóc ludziom potrzebującym tego rodzaju wsparcia. Skontaktowałem się z Anną Goc, która napisała piękną książkę "Głusza" i dzięki niej znalazłem beneficjenta akcji w tym roku. Bardzo dziękuję Aniu za pomoc! ❤️


Tak o Stowarzyszeniu pisze jego prezes Piotr Bronk:

"Głównym naszym celem jest terapia i rehabilitacja dzieci z dysfunkcją słuchu. Mamy w stowarzyszeniu 3 terapeutki, które prowadzą zajęcia z dziećmi. W ostatnich latach prowadziliśmy również 4 darmowe kursy języka migowego dla naszych wolontariuszy i terapeutów. Wszystkie te kursy finansowane były przez granty miejskie. Zorganizowaliśmy też 2 kursy podstaw j. migowego dla g/Głuchych uchodźców z Ukrainy, którzy przyjechali do Gdańska po wybuchu wojny. Niedawno rozpoczęliśmy pierwszy w Trójmieście kurs j. polskiego dla g/Głuchych osób dorosłych.


Na świecie jest około 260 różnych j. migowych różniących się znacznie od siebie, np. Wielka Brytania oraz USA mające "wspólny" język foniczny, posiadają odmienne j. migowe. Polski j. migowy zbliżony jest najbardziej do francuskiego j. migowego. Istnieje zbiór wspólnych znaków migowych IS ( International Sign), którym posługują się g/Głusi min. na międzynarodowych konferencjach (IS - nie posiada gramatyki nie jest to język, tylko zbiór znaków).


Marzy nam się kontynuowanie kursu j. polskiego dla g/Głuchych dorosłych, chcielibyśmy zorganizować również kursy j. migowego dla dzieci, które opierałyby się głównie na nauce przez zabawę ze znakami j. migowego. Chcielibyśmy też zorganizować ogólnopolski (np. On-Line) kurs j. migowego dla rodziców słyszących, którzy mają dzieci g/Głuche. Rodzice słyszący trafiają najczęściej do ośrodków rehabilitacyjnych, w których kładzie się nacisk na rehabilitację mowy i słuchu, zapominając lub lekceważąc j. migowy. Uważamy, że dzieci g/Głuche powinny być rehabilitowane oralnie ( jeśli to możliwe) z jednoczesną nauką j. migowego. Myślimy tez o zorganizowaniu dla dzieci/młodzieży z całej Polski szkolenia i warsztaty dotyczące seksualności i dojrzewania."


Możecie wpłacać dowolne kwoty a ze zbiórką połączone będą również nasze licytacje fantów, które znajdziecie wkrótce tutaj. Zapraszamy, dołączajcie do naszej grupy. Znajdziecie tam prawdziwe skarby.


Akcja nazywa się "Daję słowo". Wiąże się z darowaniem słowa w ramach kursów języka migowego, ale też jest swego rodzaju obietnicą pomocy.

Jeśli Wy rownież wierzycie, że Polska może być krajem przyjaznym i wspierającym, zachęcam do wpłaty, jaką uznacie za odpowiednią.


Dzięki za okazane serce!


Marcin


(Logo akcji zaprojektował Piotr (dzięki!) Zdjęcia udostępniło do publikacji Stowarzyszenie. Na ostatnim zdjęciu jestem ja, żeby mieli Państwo gwarancję mojego istnienia i żeby zbiórka nie była anonimowa.Pozdrawiam serdecznie!)

There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
Find out more

Donations 246

preloader

Comments 36

 
2500 characters