id: 5bravh

MISJA: KENIA

MISJA: KENIA

Inactive donations - the required operation of the Organiser of the fundraiser. If you are an Organiser - log in and take the required action.

Our users created 1 178 253 fundraisers and raised 1 231 793 617 zł

What will you fundraise for today?

Description

Leczymy z Misją to inicjatywa powstała w oparciu o ideę niesienia bezpośredniej pomocy tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna. Aktualnie przygotowujemy się do piątego już z kolei wyjazdu z MISJĄ DO KENII. W ramach 9 wyspecjalizowanych projektów medycznych przystąpimy do pracy wolontaryjnej w kenijskich szpitalach – będziemy organizować szkolenia dla personelu, zapewnimy wsparcie merytoryczne oraz sprzęt medyczny. Do tej pory udało nam się wysłać ponad 15 ton sprzętu, kompleksowo przeszkolić 200 pracowników podczas 1000 godzin spotkań. Stowarzyszenie nieustannie się rozwija, podejmuje działania na coraz szerszą skalę. Odważne działanie i czynne niesienie pomocy w naturalny sposób pociąga za sobą koszty, dlatego nasze stowarzyszenie nieustannie poszukuje dodatkowych źródeł finansowania, żeby móc działać coraz skuteczniej. Wszyscy jesteśmy młodymi ludźmi – studentami, którzy swój czas wolny, pracę i przede wszystkim całe serce wkładają w to, aby zapewnić mieszkańcom Kenii profesjonalną pomoc na jak najwyższym poziomie. Wspomagając nas, możecie Państwo mieć pewność, że dzięki zaangażowaniu naszych wolontariuszy i Państwa wsparciu, ktoś po drugiej stronie świata otrzyma pomoc, której potrzebował, dostęp do diagnostyki i skutecznego leczenia, możliwość dbania o swoje zdrowie oraz wiedzę jak to robić. POTRZEBUJEMY PAŃSTWA WSPARCIA, ABY KONTYNUOWAĆ NASZĄ MISJĘ!

Kim jesteśmy?

Leczymy z Misją to unikatowa inicjatywa studencka tworzona przez młodych wolontariuszy studiujących na polskich uniwersytetach medycznych. Wywodzi się z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Leczymy z Misją

Obecnie Stowarzyszenie Leczymy z Misją tworzy łącznie ponad 70 pełnych zapału ludzi: studentów kierunków medycznych oraz doświadczonych lekarzy. Naszym celem jest wspieranie szpitali w Kenii poprzez wysyłkę aparatury medycznej oraz wyjazd odpowiednio przeszkolonych wolontariuszy. Dzięki czteroletniemu doświadczeniu w pracy z lokalnym personelem medycznym wiemy, jakie są największe problemy oraz w jaki sposób możemy wesprzeć Kenijczyków w ich rozwiązaniu.

W tym roku wybierzemy się do Kenii po raz piąty, aby zrealizować 9 wyspecjalizowanych projektów medycznych. Stworzyliśmy je w oparciu o doświadczenie z naszej dotychczasowej działalność w Afryce, tak aby odpowiadały rzeczywistym potrzebom kenijskich pacjentów i szpitali.

Nasze projekty

Co osiągnęliśmy do tej pory?

Przez ostatnie cztery lata działalności udało nam się osiągnąć wiele: wysłaliśmy ponad 15 ton sprzętu, kompleksowo przeszkoliliśmy ponad 200 pracowników podczas 1000 godzin spędzonych na szkoleniach w kenijskich szpitalach. Dzięki naszej wspólnej pracy zostały otwarte 3 nowe, w pełni wyposażone gabinety specjalistyczne, natomiast w 2019 we współpracy z firmą Agrobex zakończyliśmy nasz pierwszy projekt infrastrukturalny w Kenii – rozbudowaliśmy sierociniec dla dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym Huruma Children’s Home.

Nic z tych rzeczy nie byłoby możliwe, gdyby nie ciężka praca naszych wolontariuszy, ale przede wszystkim wsparcie Darczyńców!

Sytuacja w Kenii

Największym problemem opieki medycznej w Kenii jest niewystarczająca ilość wykwalifikowanego personelu medycznego połączona z brakiem odpowiedniego sprzętu oraz leków. Opieka specjalistyczna poza stolicą kraju praktycznie nie istnieje, a liczba lekarzy w przeliczeniu na mieszkańca jest 11-krotnie niższa niż w Polsce.

Szpitale, z którymi współpracujemy, w większości położone są z dala od dużych ośrodków miejskich i bardzo często są jedynymi placówkami, w których okoliczni mieszkańcy mogą szukać pomocy. To właśnie od jakości obecnego tam sprzętu oraz umiejętności lekarzy zależą losy tysięcy pacjentów. Z tego powodu na wsparciu tych szpitali skupiamy się najbardziej.

Planowane projekty

Dzięki Państwa wsparciu dwa projekty będą mogły zrealizować swoje założenia i pomóc Kenijczykom – mowa o projekcie P.E.T.I.T. (Pediatric Emergency Triage and Immediate Treatment) oraz Girls Will Be Girls, Boys Will Be Boys.

Pierwszy z nich skupia się przede wszystkim na triażu pediatrycznym. Zakłada prowadzenie szkoleń z segregacji medycznej, której celem jest trafne ustalenie priorytetów leczniczych wśród pacjentów oczekujących na pomoc lekarską (chodzi o to, aby najbardziej poważnie chory młody pacjent został przyjęty jako pierwszy) oraz prawidłowego i skutecznego postępowania w przypadku stanów nagłych wśród dzieci. Chcemy nauczyć Kenijczyków zapobiegać sytuacjom, w których potrzebujące pilnej pomocy dziecko czekałoby w kilkugodzinnych kolejkach. Naszym celem jest zatem usprawnienie przyjmowania dzieci na izbach przyjęć poprzez przeprowadzenie profesjonalnych szkoleń w tym zakresie oraz dostarczenie potrzebnego sprzętu.

Drugi projekt obrał za cel przeprowadzenie serii spotkań edukacyjnych z Kenijską młodzieżą, poświęconych zarówno fizjologicznym, jak i psychologicznym aspektom procesu dojrzewania. Będziemy na nich poruszali takie tematy jak zdrowie reprodukcyjne, samoocena, radzenie sobie z agresją i stresem, rola autorytetu oraz prewencja przemocy. Dziewczynki biorące udział w warsztatach otrzymają informacje na temat anatomii człowieka i fizjologii cyklu miesiączkowego oraz zostaną zaopatrzone w przybory higieniczne. Porozmawiamy z nimi także o fizjologicznych podstawach ciąży i edukacji ginekologicznej ze szczególnym podkreśleniem istotności wykonywania badań profilaktycznych. Do tej pory w naszych spotkaniach uczestniczyło ponad 1300 młodych Kenijek, a w tym roku po raz pierwszy zamierzamy zaprosić do udziału w szkoleniach również dorastających chłopców. Ideą projektu jest stworzenie dla Kenijskich nastolatków komfortowej przestrzeni dla dialogu na temat wszystkich elementów procesu dojrzewania, a w konsekwencji ułatwienie im przejścia przez niejednokrotnie trudny czas zmian.

Aby jednak udało nam się zrealizować nasz cel POTRZEBUJEMY PAŃSTWA POMOCY!

Na co zbieramy?

Praca wolontariuszy w Kenii wiąże się niestety z olbrzymimi kosztami. Jako stowarzyszenie zajmujące się pomocą rozwojową funkcjonujemy jedynie dzięki hojności naszych Darczyńców. Dzięki Państwa wsparciu będziemy w stanie m.in. wysłać niezbędny sprzęt do Afryki oraz zadbać o bezpieczeństwo naszych wolontariuszy poprzez zapewnienie ubezpieczenia zdrowotnego, a także niezbędnych szczepień ochronnych.

Z roku na rok nasze działania prowadzone są na coraz większą skalę, co wiąże się ze znacznym zwiększeniem kosztów. Wszyscy jesteśmy młodymi ludźmi – studentami, którzy swój czas wolny i całe serce wkładają w to, aby zapewnić Kenijczykom pomoc na jak najwyższym poziomie. Chcemy robić to tak, aby realnie spełnić potrzeby miejscowej kadry medycznej.\

CHCĄC ODWDZIĘCZYĆ SIĘ PAŃSTWU OSOBIŚCIE ZA OKAZANĄ HOJNOŚĆ, PRZYGOTOWALIŚMY NAGRODY PROSTO Z KENII!

Każdemu uczestnikowi naszej zbiórki decydującemu się na wpłatę minimum 50 złotych, wyślemy pocztówkę z lokalnymi motywami artystycznymi wraz ze zdjęciami z naszych poprzednich edycji Leczymy z Misją. Dla nas są one nośnikiem pięknych wspomnień, a Państwu pozwolą spojrzeć na Misję naszymi oczami i zobaczyć ile możemy osiągnąć z Państwa wsparciem.

Dodatkowo chcielibyśmy w szczególny sposób wyróżnić naszych czołowych darczyńców, uwzględniając ich w podziękowaniach na naszym oficjalnym Facebooku.

Wszystkich zainteresowanych taką możliwością zapraszamy do kontaktu mailowego pod adresem [email protected], w celu dopasowania takiego wpisu do Państwa oczekiwań.

Zrzutka stworzona przez

Strona internetowa

Fanpage na Facebooku

Kontakt email

There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
Find out more

Donations 105

preloader

Comments 8

 
2500 characters