Zabieg elektrochemioterapii dla bezdomnego kota z cukrzycą😔
Zabieg elektrochemioterapii dla bezdomnego kota z cukrzycą😔
Updates2
-

Kardiologiczna wizytą pokazała jak bardzo jest źle z jego serduszkiem.



Add updates and keep supporters informed about the progress of the campaign.
This will increase the credibility of your fundraiser and donor engagement.
Description
W czerwcu 2024 roku trafił do nas na kastrację i usunięcie zębów. Był to kot dziki, wolnożyjący. Został odłowiony, ponieważ z pyszczka kapała mu ropa i ogólnie jego stan w jamie ustnej był bardzo zły. Po odłowieniu przeszedł również zabieg kastracji, został zaczipowany, usunięto część uzębienia i chłopak wrócił w miejsce bytowania. Był to dziki kompletnie nieobsługiwany kocur. Minęło 5 miesięcy przychodził na jedzenie do karmicielki coraz bardziej się oswajał - byliśmy zadziwieni. W grudniu 2024 roku przyszedł pod drzwi domu karmicielki i zwyczajnie ,,padł" 😭. Miał srasznie nabrzmiały brzuch praktycznie zero kontaktu z nim - był nieprzytomny, blady i sztywny 😭. Karmicielka złapała go zapakowała w transportenek i pobiegła do najbliższej lecznicy. Następnego dnia zapadła diagnoza cukrzyca 😭. Jak leczyć dzikiego kota z cukrzycą na wolności ?
Okazało się, że ten kot zmienił się nie do poznania. Dał się dotykać, głaskać więc jedynym ratunkiem dla niego było znaleźć mu dom tymczasowy bo nie mógł wrócić na wolność z cukrzycą umarłby bez insuliny😔.
Zeus został w domu tymczasowym i tak zaczęła się jego przygoda...
Mieliśmy nadzieję, że jednak ktoś zechce go adoptować niestety mija 1,5 roku odkąd jest u mnie a przez ten czas wydarzyło się dużo za dużo 😔.
Pierwsze co trzeba było zrobić to pojechać do specjalistycznej kliniki stomatologicznej do Warszawy i usunąć wszystkie pozostałe zęby bo kolejne się psuły strasznie 😔.
Do cukrzycy już przywykliśmy ale ostatnio pojawiły się bardzo silne skoki glukozy doszło do hipoglikemii - znalazłam go prawie martwego na podłodze w kuchni 😭😭😭 . Konieczna była konsultacja ze specjalistą pojechaliśmy do Poznania do polecanego diabetologa by wreszcie ktoś ustabilizował nam tego kota jeśli chodzi o cukrzycę. Niestety u nas w mieście nie mamy żadnych specjalistów 😔.





Los go nie oszczędza. Tego kota czepia się wszystko już 😔 a mi każda kolejna choroba czy diagnoza łamie serce 💔 z ręką na sercu przysięgam nie miałam jeszcze przez tyle lat nigdy kota z tak wieloma dolegliwościami 😔. Od początku miał małą zmianę na nosku dokładnie na lusterku noska każdy myślał z lekarzy, że to zadrapanie ale zaczęło się to powiększać w bardzo małym tempie ale widzimy, że jest większe niż było wcześniej. Została wykonana cytologia i od razu zostaliśmy skierowani do onkologa w Warszawie na Białobrzeską.
Zeus ma nowotwór płaskonabłonkowy na lusterku noska 😭 ale to nie wszystko... Ma problemy z serduszkiem przyjmuję już leki, ma problemy z nadciśnieniem przyjmuje już leki również ma problemy ze skórą być może jest podejrzenie, że jest to wirusowe zapalenie skóry musimy pobrać wycinek i wysłać go do badania histopatologicznego. Zrobiło się tego wszystkiego bardzo dużo w ostatnim czasie😔. Wykonałam szereg badań u Zeusa: echo serca, mierzenie ciśnienia, badanie krwi, moczu, kału, PCR w kierunku pasożytów i grzybów skóry, cytologia z lusterka noska oczywiście pomijam codzienne mierzenie cukru podawanie insuliny 🥺 . Odwiedziliśmy kilku specjalistów: diabetologa, onkologa, dermatologa, kardiologa zastanawiam się co jeszcze 😔. Byłam z nim w Poznaniu i w Warszawie jeżdżę gdzie tylko mogę żeby uzyskać pomoc i ratować tego kota. Ciężko nawet określić wiek Zeusa ale wiemy, że jest starszym kotem jedni mówili 6-7 lat inni 9 lat no ale pani doktor onkolog stwierdziła, że na pewno Zeus ma 10 lat. Dla mnie nie ma znaczenia wiek jeśli jest sens i możliwość walczę i ratuje ❤️.
Ostatnia diagnoza ścięła mnie z nóg ale kiedy pojechałam do onkologa i usłyszałam o zabiegu elektrochemioterapii wiem, że jest szansa aby pozbyć się nowotwora 🥹.


U Zeusa nie ma przeciwwskazań do znieczulenia ogólnie nie ma przeciwwskazań do wykonania tego zabiegu pomimo tego, że przyjmuje leki i insulinę🥹. Takie koty też można znieczulać i poddawać zabiegom. Przy okazji bycia u onkologa odwiedziliśmy również przychodnia dermatologiczną w Warszawie, ponieważ od jakiegoś czasu Zeus ma bardzo swędzące zmiany na ciele pomimo leczenia miejscowego nie udało się ustalić co dokładnie jest przyczyną więc trzeba było pojechać do specjalisty 😔. Pani doktor podejrzewa wirusowe zapalenie skóry ale żeby potwierdzić tą diagnozę trzeba pobrać wycinek czyli wyciąć jedną zmianę i wysłać ją do badania histopatologicznego.

Uzgodniliśmy z onkologiem, że możemy to zrobić u nich podczas zabiegu elektrochemioterapii zostanie wycięta jedna zmiana przez zespół lekarzy i wysłana do badania.
Zeus jest kotem bezdomnym😔 cały czas przebywa w domu tymczasowym oczekując na dom stały gdzie wiemy, że nikt takiego schorowanego kot w tym momencie nie będzie chciała adoptować 😔🥺. On nie ma nikogo kto mu pomoże tylko Was- ludzi o dobrych sercach ♥️.
Prowadzę dom tymczasowy od wielu lat przez moje ręce przewija się ogólnie mnóstwo zwierzaków bardzo rzadko odmawiam pomocy🫶 staram się jak mogę ale tylko dzięki pomocy waszej mogę leczyć i ratować te zwierzaki.
Sama mam prywatnie swoje stado i dla mnie finansowo wspierać dodatkowo bezdomniaki jest praktycznie niemożliwe mogę je leczyć ratować tylko dzięki waszej pomocy.
Dziś w imieniu Zeusa przeogromnie proszę was o wsparcie 🙏🙏🙏. Sam zabieg elektrochemioterapii to koszt 2 000 zł dodatkowo wycięcie i wysłanie zmiany skóry do badania, dojazd 2h do kliniki oraz badania, które mamy umówione jutro. Musimy skontrolować jutro na bieżąco ciśnienie oraz wykonać aktualne badania krwi i sprawdzić poziom witaminy B12 bo ostatnio miał niedobór i dostawał serię zastrzyków. Jak tylko będę miała wyniki od razu przesyłam pełną dokumentację do przychodni na Białobrzeskiej do doktor onkolog, która będzie wykonywała zabieg. Pani doktor w porozumieniu z anestezjologiem ustalą termin, ponieważ jak większość z was wie Zeus dostaje insulinę więc musi być po małym śniadaniu. Dlatego zabieg będzie musiał się odbyć w ciągu dnia nie może pojechać na czczo tak samo mieliśmy przy ząbkach jak usuwaliśmy. Zabieg również robiony miał w środku dnia żeby był po małym śniadaniu i po dodaniu insuliny. Wszystko jest do zrobienia ale żebym mogła to wszystko wykonać potrzebujemy z Zeusem pomocy i wsparcia dla 🥺🙏.