id: 5kbhw5

Zabieg elektrochemioterapii dla bezdomnego kota z cukrzycą😔

Zabieg elektrochemioterapii dla bezdomnego kota z cukrzycą😔

 
Wiktor Mąkol

Updates2

  • zMkgQZ2JaO5DkD4g.jpg

    Kardiologiczna wizytą pokazała jak bardzo jest źle z jego serduszkiem.

    uNNDyGCmMisgyB4r.jpg5f60NooILXrByT4k.jpg9zreEmo534OFap85.jpg

Add updates and keep supporters informed about the progress of the campaign.

Add updates and keep supporters informed about the progress of the campaign.
This will increase the credibility of your fundraiser and donor engagement.

Description

bVEaqIpHaShuntIC.jpg W czerwcu 2024 roku trafił do nas na kastrację i usunięcie zębów. Był to kot dziki, wolnożyjący. Został odłowiony, ponieważ z pyszczka kapała mu ropa i ogólnie jego stan w jamie ustnej był bardzo zły. Po odłowieniu przeszedł również zabieg kastracji, został zaczipowany, usunięto część uzębienia i chłopak wrócił w miejsce bytowania. Był to dziki kompletnie nieobsługiwany kocur. Minęło 5 miesięcy przychodził na jedzenie do karmicielki coraz bardziej się oswajał - byliśmy zadziwieni. W grudniu 2024 roku przyszedł pod drzwi domu karmicielki i zwyczajnie ,,padł" 😭. Miał srasznie nabrzmiały brzuch praktycznie zero kontaktu z nim - był nieprzytomny, blady i sztywny 😭. Karmicielka złapała go zapakowała w transportenek i pobiegła do najbliższej lecznicy. Następnego dnia zapadła diagnoza cukrzyca 😭. Jak leczyć dzikiego kota z cukrzycą na wolności ?

 Okazało się, że ten kot zmienił się nie do poznania. Dał się dotykać, głaskać więc jedynym ratunkiem dla niego było znaleźć mu dom tymczasowy bo nie mógł wrócić na wolność z cukrzycą umarłby bez insuliny😔. 

Zeus został w domu tymczasowym i tak zaczęła się jego przygoda...

B5MbfYJiqkbIByfp.jpgMieliśmy nadzieję, że jednak ktoś zechce go adoptować niestety mija 1,5 roku odkąd jest u mnie a przez ten czas wydarzyło się dużo za dużo 😔. 

Pierwsze co trzeba było zrobić to pojechać do specjalistycznej kliniki stomatologicznej do Warszawy i usunąć wszystkie pozostałe zęby bo kolejne się psuły strasznie 😔.

Do cukrzycy już przywykliśmy ale ostatnio pojawiły się bardzo silne skoki glukozy doszło do hipoglikemii - znalazłam go prawie martwego na podłodze w kuchni 😭😭😭 . Konieczna była konsultacja ze specjalistą pojechaliśmy do Poznania do polecanego diabetologa by wreszcie ktoś ustabilizował nam tego kota jeśli chodzi o cukrzycę. Niestety u nas w mieście nie mamy żadnych specjalistów 😔.

PTeUMDIx9Gb7cO70.jpgNjR0OtLpMdSrB8IV.jpgWiVKGmYIVw9MjwYl.jpgmwDr3boZjtiAlbuN.jpgFpaCiZpfogl4GX5I.jpgqC70SBiGsnYSTl9z.jpgLos go nie oszczędza. Tego kota czepia się wszystko już 😔 a mi każda kolejna choroba czy diagnoza łamie serce 💔 z ręką na sercu przysięgam nie miałam jeszcze przez tyle lat nigdy kota z tak wieloma dolegliwościami 😔. Od początku miał małą zmianę na nosku dokładnie na lusterku noska każdy myślał z lekarzy, że to zadrapanie ale zaczęło się to powiększać w bardzo małym tempie ale widzimy, że jest większe niż było wcześniej. Została wykonana cytologia i od razu zostaliśmy skierowani do onkologa w Warszawie na Białobrzeską.

8uNo7DYZzYHhywRm.jpgZeus ma nowotwór płaskonabłonkowy na lusterku noska 😭 ale to nie wszystko... Ma problemy z serduszkiem przyjmuję już leki, ma problemy z nadciśnieniem przyjmuje już leki również ma problemy ze skórą być może jest podejrzenie, że jest to wirusowe zapalenie skóry musimy pobrać wycinek i wysłać go do badania histopatologicznego. Zrobiło się tego wszystkiego bardzo dużo w ostatnim czasie😔. Wykonałam szereg badań u Zeusa: echo serca, mierzenie ciśnienia, badanie krwi, moczu, kału, PCR w kierunku pasożytów i grzybów skóry, cytologia z lusterka noska oczywiście pomijam codzienne mierzenie cukru podawanie insuliny 🥺 . Odwiedziliśmy kilku specjalistów: diabetologa, onkologa, dermatologa, kardiologa zastanawiam się co jeszcze 😔. Byłam z nim w Poznaniu i w Warszawie jeżdżę gdzie tylko mogę żeby uzyskać pomoc i ratować tego kota. Ciężko nawet określić wiek Zeusa ale wiemy, że jest starszym kotem jedni mówili 6-7 lat inni 9 lat no ale pani doktor onkolog stwierdziła, że na pewno Zeus ma 10 lat. Dla mnie nie ma znaczenia wiek jeśli jest sens i możliwość walczę i ratuje ❤️.

Ostatnia diagnoza ścięła mnie z nóg ale kiedy pojechałam do onkologa i usłyszałam o zabiegu elektrochemioterapii wiem, że jest szansa aby pozbyć się nowotwora 🥹.

WDkHe83YBbHPc0zP.jpgQdKxp0tGjmbaQZRh.jpgJqdjX0bjxjaBNjnU.jpgU Zeusa nie ma przeciwwskazań do znieczulenia ogólnie nie ma przeciwwskazań do wykonania tego zabiegu pomimo tego, że przyjmuje leki i insulinę🥹. Takie koty też można znieczulać i poddawać zabiegom. Przy okazji bycia u onkologa odwiedziliśmy również przychodnia dermatologiczną w Warszawie, ponieważ od jakiegoś czasu Zeus ma bardzo swędzące zmiany na ciele pomimo leczenia miejscowego nie udało się ustalić co dokładnie jest przyczyną więc trzeba było pojechać do specjalisty 😔. Pani doktor podejrzewa wirusowe zapalenie skóry ale żeby potwierdzić tą diagnozę trzeba pobrać wycinek czyli wyciąć jedną zmianę i wysłać ją do badania histopatologicznego.

fawB5sxvmebSlXti.jpgd0soQxRL4JyyGeEp.jpg Uzgodniliśmy z onkologiem, że możemy to zrobić u nich podczas zabiegu elektrochemioterapii zostanie wycięta jedna zmiana przez zespół lekarzy i wysłana do badania. 

Zeus jest kotem bezdomnym😔 cały czas przebywa w domu tymczasowym oczekując na dom stały gdzie wiemy, że nikt takiego schorowanego kot w tym momencie nie będzie chciała adoptować 😔🥺. On nie ma nikogo kto mu pomoże tylko Was- ludzi o dobrych sercach ♥️.

Prowadzę dom tymczasowy od wielu lat przez moje ręce przewija się ogólnie mnóstwo zwierzaków bardzo rzadko odmawiam pomocy🫶 staram się jak mogę ale tylko dzięki pomocy waszej mogę leczyć i ratować te zwierzaki.

Sama mam prywatnie swoje stado i dla mnie finansowo wspierać dodatkowo bezdomniaki jest praktycznie niemożliwe mogę je leczyć ratować tylko dzięki waszej pomocy.

Dziś w imieniu Zeusa przeogromnie proszę was o wsparcie 🙏🙏🙏. Sam zabieg elektrochemioterapii to koszt 2 000 zł dodatkowo wycięcie i wysłanie zmiany skóry do badania, dojazd 2h do kliniki oraz badania, które mamy umówione jutro. Musimy skontrolować jutro na bieżąco ciśnienie oraz wykonać aktualne badania krwi i sprawdzić poziom witaminy B12 bo ostatnio miał niedobór i dostawał serię zastrzyków. Jak tylko będę miała wyniki od razu przesyłam pełną dokumentację do przychodni na Białobrzeskiej do doktor onkolog, która będzie wykonywała zabieg. Pani doktor w porozumieniu z anestezjologiem ustalą termin, ponieważ jak większość z was wie Zeus dostaje insulinę więc musi być po małym śniadaniu. Dlatego zabieg będzie musiał się odbyć w ciągu dnia nie może pojechać na czczo tak samo mieliśmy przy ząbkach jak usuwaliśmy. Zabieg również robiony miał w środku dnia żeby był po małym śniadaniu i po dodaniu insuliny. Wszystko jest do zrobienia ale żebym mogła to wszystko wykonać potrzebujemy z Zeusem pomocy i wsparcia dla 🥺🙏.

Comments

 
2500 characters
Zrzutka - Brak zdjęć

No comments yet, be first to comment!

We prioritize safety. If you have any concerns, please report this fundraiser using