id: 5nzstm

Kampania „Stop nienawiści z motywacji religijnej”

Kampania „Stop nienawiści z motywacji religijnej”

Our users created 1 188 142 fundraisers and raised 1 250 767 148 zł

What will you fundraise for today?

Description


Coodziennie z tysięcy kościołów, meczetów i synagog słychać nawoływania do nienawiści i dyskryminacji osób, które z irracjonalnych, religijnych pobudek zostały uznane za gorsze czy niepożądane: LGBT+, kobiety, niewierzący. Są one odczłowieczane, pozbawiane prawa do samostanowienia i pełni życia.

Kampania „Stop nienawiści z motywacji religijnej” ma na celu uświadomienie odpowiedzialności każdego z nas za przyzwolenie na przemoc i jej tragiczne konsekwencje: cierpienie, próby samobójcze, śmierć.

Dołącz do nas, by z tym skończyć.

Rozpoczynamy kampanię billboardową poświęconą dramatycznej sytuacji osób LGBT+. Chcemy, by hasło „Nienawiść zabija. Nie musisz nienawidzić” pojawiło się w wielu miejscach w całym kraju.

Część środków już mamy. Prosimy Was o wsparcie na kolejne działania w kampanii, która będzie łączyć dyskryminowane środowiska i ich sojuszników przeciwko nienawiści.


Skala problemu samobójstw i depresji wśród lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych jest porażająca. Jak wynika z ostatnich badań blisko 70 proc. nastolatków LGBT ma myśli samobójcze, a połowa objawy depresji. Podobny procent osób LGBT doświadczyło przemocy na przestrzeni ostatnich lat. Homofobia i nienawiść płynąca z ambon, mająca swoje źródło w ideologiach religijnych jest tego główną przyczyną. Nieprzypadkowo kraje, gdzie homoseksualizm jest karany śmiercią to kraje wyznaniowe.

W Polsce, poza mową nienawiści ( tęczowa zaraza itp.), Kościół katolicki promuje tzw. „terapię” konwersyjną, która w najlepszym razie jest tylko torturą, a często drogą ku depresji i śmierci. To właśnie głoszona w kościołach i szkołach „nauka” religii, pełna obsesji na punkcie„czystości”, i ”grzeszności” tego co seksualne, czy biblijny nakaz mordowania gejów, generuje poczucie wstydu i strachu, towarzyszące osobom LGBT przez całe życie, zatruwając naturalną radość i szczęście, które powinno być integralną częścią każdego związku opartego na ludzkiej miłości.

Połóżmy temu kres.

Część środków mamy już zabezpieczone. Prosimy Was o wsparcie na kolejne etapy kampanii, która będzie łączyć dyskryminowane środowiska i ich sojuszników przeciwko nienawiści.

Wesprzyjcie Kampanię „Stop nienawiści z motywacji religijnej” wpłacając choćby niewielką kwotę na naszą zrzutkę i udostępnijcie ten post.

Dziękujemy

Fundacja im. Kazimierza Łyszczyńskiego.


There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
Find out more

Donations 38

KB
Krzysztof Barciński
30 zł
 
Hidden data
hidden
JP
Jacek Palus
100 zł
MA
Martyna
10 zł
Maciej Żywioł
70 zł
 
Hidden data
hidden
DK
Dawid
5 zł
 
Hidden data
50 zł
JZ
Justyna
5 zł
BD
Beata Dubikajtis
20 zł
See more

Comments

 
2500 characters
Zrzutka - Brak zdjęć

No comments yet, be first to comment!