id: 5ugve4

DOM BEZ ŚCIAN - ZBUDUJ GO RAZEM Z NAMI!

DOM BEZ ŚCIAN - ZBUDUJ GO RAZEM Z NAMI!

Our users created 1 180 941 fundraisers and raised 1 234 979 532 zł

What will you fundraise for today?

Description

"ZAMIESZKAŁAM WŚRÓD ANIOŁÓW..." - HISTORIA PANI CZESI 👼


Takimi słowami Pani Czesława podsumowała pobyt w naszym domu. Jak się okazało niedługo później, były to ostatnie 3 miesiące jej życia.


Był listopad 2016 r. Do drzwi naszego domu w Gubinie zadzwonił dzwonek. Przed domem stał mężczyzna ze starszą, zziębniętą i zaniedbaną kobietą. Powiedział, że znalazł tę panią na ulicy. Jest bezdomna i potrzebuje schronienia, a on nie ma warunków, by ją przyjąć.


Tak poznaliśmy Panią Czesławę. Przygotowaliśmy dla niej pokój na parterze, ponieważ miała trudności z chodzeniem. Zabraliśmy ją do lekarza, by pomógł jej z zapaleniem pęcherza, którego nabawiła się w czasie zimnych nocy spędzonych na dworze. Choroba sprawiła, że musiała co kilka chwil chodzić do toalety, a ponieważ z chodzeniem miała spore problemy, dostała od nas mały dzwoneczek 🛎, którym dawała sygnał, że prosi, by ktoś ją tam zaprowadził lub że czegoś potrzebuje. Chętnie go używała, zwłaszcza w godzinach nocnych. Wtedy chłopaki mieszkający w sąsiednich do niej pokojach zrywali się i wędrowali z nią pod rękę. Uśmiechała się z wdzięcznością i kłaniała jak królowa. Momentami zdawało się nam, że nadużywa dzwoneczka, ale rozumieliśmy, że w ten sposób prosi o uwagę i towarzystwo. Kupiliśmy jej nową odzież. Zamieszkała między nami i weszła w rytm naszego życia i modlitwy.Z rozmów przy stole i przy wieczornych spotkaniach przy kominku dowiedzieliśmy się o niej więcej. W młodości była nauczycielką muzyki. Kochała swoją pracę. Kochała dzieci, które uczyła i miała niebanalne poczucie humoru. Przy wigilijnym stole cytowała dowcipy, które sama wymyśliła, a my płakaliśmy ze śmiechu. Szybko zyskała miano "naszej Pani Czesi".

Kochała młodych ludzi i uskrzydlało ją ich towarzystwo.


Gdy w grudniu 2016 r. nasz dom odwiedzili przyjaciele z zespołu ICE Worship wraz z dyrygentem Hubertem Kowalskim, podczas jednej z prób Pani Czesia usiadła do pianina 🎹 i akompaniowała muzykom. Była przeszczęśliwa mogąc dać koncert w towarzystwie młodych i utalentowanych śpiewaków.


Po kilku miesiącach wspólnego życia, udało się znaleźć dla naszej Pani Czesławy miejsce w specjalnym ośrodku dla seniorów, w którym miała zapewnioną całodobową specjalistyczną pomoc lekarzy i pielęgniarek. Nie była z tego powodu zadowolona, bo mówiła: "Tu jest mi dobrze, bo mieszkam wśród aniołów...", ale zgodziła się pojechać.


Po kilku dniach otrzymaliśmy wiadomość z ośrodka, że Pani Czesia odeszła. Tym razem zamieszkała, jak wierzymy, wśród prawdziwych aniołów, gdzie cieszy się wieczną muzyką i wieczną młodością. Spoczęła na cmentarzu w Sulęcinie.BUDUJEMY DOM BEZ ŚCIAN 🏡


2dR9Zlg5iJEWD2DL.jpg


Od 15 miesięcy trwa tutaj generalny remont 🔨. To ogromne przedsięwzięcie ma na celu jeszcze lepsze przygotowanie naszego domu, by mógł w dalszym ciągu służyć osobom w potrzebie. Tutaj tworzymy DOM BEZ ŚCIAN, w którym pomoc i schronienie znajdzie każdy, bez względu na poglądy i wyznanie.


W tym domu panuje atmosfera szacunku, w powietrzu unosi się zapach świeżo zaparzonej kawy i świeżo upieczonego ciasta. I chociaż ten dom „nie ma ścian” to panują w nim jasne zasady, dające poczucie bezpieczeństwa: każdy jest ważny, nikt na nikogo nie podnosi głosu i nikt nie odchodzi sprzed drzwi domu głodny lub niewysłuchany. 


Taki dom, w którym każdy może rozwijać się i znaleźć wsparcie od zawsze był naszym MARZENIEM, a teraz jest naszym CELEM. Dzięki Twojej pomocy DOM BEZ ŚCIAN może przyjąć pierwszych gości już we wrześniu tego roku. 


6H7Ul7vtEUyHN11v.jpg


DLACZEGO TO ROBIMY


Z raportu „Nigdy więcej samotności” opublikowanego pod koniec 2023 r. wynika, że 65 % osób z „pokolenia Z” (13-28 lat) przyznaje, iż ich największym problemem jest samotność . Ponad 32 % deklaruje, że odczuwa ją często, a 33 % – czasami. Zapytani o emocje, które towarzyszą im w chwilach samotności, wskazują przede wszystkim na smutek (43,7 %) oraz bezsilność (20,2 %).


Co czwarta przebadana osoba deklaruje, że w sieci w celu „zabicia” samotności spędza ponad pięć godzin dziennie. 

Problem ten dotyka całego społeczeństwa - wyobcowanie, izolacja, depresja, lęki, trudności z nawiązywaniem kontaktów w świecie realnym oraz nieumiejętność komunikacji z osobami w najbliższym otoczeniu - niezależnie od wieku.


frg4FAZdGGQup9Fb.jpg


DOM BEZ ŚCIAN ODPOWIEDZIĄ NA WYZWANIE SAMOTNOŚCI 💪

Dom bez Ścian jest miejscem spotkania. Chcemy wspierać i troszczyć się o zdrowie psychiczne całych rodzin. W ciepłej, domowej atmosferze łatwiej o bliskość i nawiązywanie relacji, które uskrzydlają i pomagają w stawianiu czoła codzienności.


Nasi pracownicy - psycholodzy, pedagodzy, terapeuci, mediatorzy rodzinni i doradcy, a także wolontariusze będą stale gotowi, by udzielić wsparcia emocjonalnego, dać poczucie bezpieczeństwa i pomóc w radzeniu sobie ze stresem.


Chcemy, by od września tego roku w Domu Bez Ścian regularnie odbywały się:


·        spotkania integracyjne dla dzieci i młodzieży – zajęcia sportowe;

·        zajęcia z pedagogiem;

·        spotkania dyskusyjne przy wartościowym filmie;

·        zajęcia z komunikacji i wyrażania emocji;

·        warsztaty dla rodziców – uczące jak rozmawiać z dzieckiem i nastolatkiem oraz jak mądrze stawiać granice;

·        spotkania dla seniorów – by uchronić ich od izolacji i zachęcać do wyjścia z domu;

·        bezpłatne konsultacje psychologiczne i pedagogiczne dla tych, których nie stać na płatną terapię,

·        weekendowe spotkania dla dzieci i młodzieży bez dostępu do internetu


zu1J8BUxoN0ftcjM.jpg

vqVfcOTubdiNXFIS.jpg


GfNesxzSAuWQD58l.jpg

19ug8E9Dk3nOhJPY.jpg

lAdrKC7DVjHlkEtk.jpgNAJPILNIEJSZE WYZWANIE 👋

Dzięki wsparciu darczyńców, dotacjom oraz środkom własnym zainwestowaliśmy już blisko 500 000 zł! Nieprzecenione są ludzkie wsparcie i modlitwa, które napędzają nas do dalszego działania. 


Wyremontowaliśmy już jadalnię, kuchnię i 9 pokoi. Przed nami jeszcze remont biblioteki i sali konferencyjnej oraz sali spotkań dla wolontariuszy, co pochłonie ok. 350 000 tys. zł.


Budynek, w którym powstaje Dom Bez Ścian zbudowano na początku lat dziewięćdziesiątych. Ma powierzchnię 2 500 m2 i posiada 12 pokoi, salę konferencyjną i bibliotekę, salę do warsztatów, salę rekreacji dla wolontariuszy i gości oraz zaplecze kuchenne i jadalnię.


Aby dokończyć prace remontowe, a także zakupić wyposażenie niezbędne do prowadzenia planowanej działalności potrzeba jeszcze 350 000 zł na:


·        remont i wyposażeniesali konferencyjnej i biblioteki – 120 m2= 65 000 zł;

·        remont sali warsztatowej – 70 m2 = 40 000 zł;

·        remont sali rekreacyjnej dla wolontariuszy – 50 m2 = 30 000 zł;

·        remont trzech gabinetów do pracy indywidualnej z terapeutami – 40 m2 = 50 000 zł;

·        zakup materiału, mebli i wykładzin – 165 000 zł.


JAK CHCEMY, BY WYGLĄDAŁ TEN DOM DZIĘKI TWOJEMU WSPARCIU ❓


bDa3Hf2LuaLjxZYL.jpg

uMyX8QJvZYuNakce.jpg

l7Lne3BkTnzOBSNI.jpg

6UUt4P8mdJ6oOAIM.jpg


Twoje wsparcie pozwoli nam zbudować DOM BEZ ŚCIAN, w którym dzielimy się dobrem i budzimy nadzieję w sercach potrzebujących pomocy. 


każdą środę o godz. 18:00, w kościele pw. Chrystusa Króla w Radomiu sprawujemy Eucharystię (link do transmisji) w intencji Dobroczyńców i Ofiarodawców DOMU BEZ ŚCIAN – dołącz do nich!


DZIĘKUJEMY!

W imieniu ekipy DOMU BEZ ŚCIAN – ks. Piotr GruszkaThere is no description yet.

There is no description yet.

Location

The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
Find out more

Moneyboxes

Add moneybox

Nobody created moneybox for this fundraiser yet. Your moneybox may be the first!

Donations 47

 
Hidden data
hidden
DJ
Dominika Jasińska
JZ
Anna Zawadzka Hylak
150 zł
 
Hidden data
hidden
AM
Ala M.
100 zł
FA
Fabian
100 zł
Magdalena Skorupińska
120 zł
 
Hidden data
600 zł
AO
Artur Ochal
20 zł
KS
Kacper
100 zł
See more

Comments 1

 
2500 characters
  •  
    Anonymous user

    Szczęść Wam Boże 🥰

    600 zł