id: 5v67xk

Film dokumentalny "Druga Strona"

Film dokumentalny "Druga Strona"

17 904 zł  (≈ 3 818 €)
of 16 000 zł (≈ 3 412 €)
111%
ended
28.03.2019
380
supporters
Inactive payments - the required operation of the organizer of the whip-round. If you are a organizer - log in and take the required action.
This whip-round has 45 rewards / offers!
See and choose one of these

Our users created 937 825 whip-rounds and collected 929 662 195 zł

What are you collecting for today?

Updates5

 • Ostatnie dwie koszulki meczowe VP rozdane. Gratulujemy tym, którzy je zdobyli. Skontaktujemy się z wybranymi osobami po zakończeniu zbiórki!
  0Comments
   
  2500 chars

  No comments yet, be first to comment!

  Read more
There are no updates yet.

There are no updates yet.

Description

Marcin marzy o tym, aby zostać profesjonalnym graczem e-sportowym w grze Counter Strike Global Offensive. Pomimo swojej choroby, każdego dnia walczy o to, aby rozwijać się w tym co kocha.

WAŻNA INFORMACJA

CO 50-TĄ WPŁATĘ NAGRADZAMY UNIKATOWĄ KOSZULKĄ ZAWODNIKÓW VIRTUS.PRO*. DO ROZDANIA 6 MECZÓWEK.

Są to koszulki meczowe dedykowane graczom VP – w identycznych koszulkach zawodnicy Virtus.pro występowali podczas międzynarodowych turniejów CS:GO. Na każdej z nich znajduje się nick gracza.

*dotyczy 50-tej, 100-tnej, 150-tej, 200-tnej, 250-tej, 300-tnej wpłaty. Wybierz dowolną wpłatę z nagrodą lub bez nagrody (kwota nie ma znaczenia - każdy ma szansę na koszulkę). Wpisz swoje imię i nazwisko, mail i nr telefonu (w okienku wiadomość przy wpłacaniu) w celu kontaktu po zakończeniu zbiórki. Informacja o tym, kto wpłacił jako 50-ty itd. zostanie wysłana do wybranych osób na koniec zbiórki.

SŁOWEM WSTĘPU

Jestem reżyserem, który realizuje krótkometrażowy film dokumentalny o niepełnosprawnym graczu e-sportowym Marcinie Bielańczuku.

Koniecznością w dokumencie jest podążanie za głównym bohaterem, który nieustannie ewoluuje. Od około roku wraz z grupą zapalonych filmowców regularnie śledzimy poczynania naszego bohatera z kamerą.

Twórczość jest zjawiskiem nie do opisania, a my jako świadomi twórcy chcemy opowiadać interesujące historie. By tego dokonać i stworzyć nasz film, potrzebujemy wsparcia finansowego.

O tym dlaczego warto nam pomóc przekonacie się sami po przeczytaniu informacji poniżej.

JEŻELI UDA NAM SIĘ UZBIERAĆ ZAŁOŻONĄ KWOTĘ, TO NADWYŻKĘ PIENIĘDZY PRZEKAŻEMY NA REHABILITACJE I LECZENIE MARCINA

Zapraszam do dalszej lektury,

Kuba

WSPIERAJĄ NAS

OPIS FILMU

Marcin marzy o tym, aby zostać profesjonalnym graczem e-sportowym w grze Counter Strike Global Offensive. Pomimo swojej choroby, każdego dnia walczy o to, aby rozwijać się w tym co kocha.

Film opowiada o nieustannej walce głównego bohatera z codziennością. Łamie stereotypy niepełnosprawności i pokazuje, że pomimo wielu ograniczeń można dążyć do wyznaczonych celów.

To historia o nieustannym podążaniu własną e-sportową ścieżką, stawianiu sobie barier oraz miłości do gier.

INFORMACJE O MARCINIE

Marcin ma 19 lat i od urodzenia choruje na rdzeniowy zanik mięśni - SMA typu pierwszego. Jest to najcięższa postać tej choroby, która uniemożliwia mu normalne funkcjonowanie, m.in. chodzenie. Od kilku lat pasjonuje się e-sportem, a od 2014 roku poświęca swoje życie grze Counter Strike Global Offensive.

Ustawienie do gry jest czasochłonne. Odpowiednie przygotowanie miejsca gry to jedno, ale sposób rozgrywki w CS:GO diametralnie różni się od tego co znamy. Marcin gra za pomocą dwóch myszek i klawiatury.

Pierwsza myszka odpowiada za strzelanie i umieszczona jest na brzuchu, druga za poruszanie się - znajduje się pod lewą stopą. Z kolei oparta o monitor klawiatura odpowiada za wszystkie pozostałe czynności.

AKCJE MARCINA

Tutaj znajdziecie pokaz umiejętności naszego głównego bohatera. Jak widać, radzi sobie doskonale.

Akcje Marcina

CO DOTYCHCZAS ZROBILIŚMY I CO PLANUJEMY?

Udało nam się zaplanować i zrealizować trzy okresy zdjęciowe. Śledziliśmy codzienne życie Marcina, zarówno podczas jego zwykłego dnia, jak i w trakcie gry w CS:GO. Udaliśmy się również na wielkie e-sportowe święto czyli Intel Extreme Masters w Katowicach w 2018 roku. Odbywają się tam coroczne zawody najlepszych drużyn z całego świata w grę Counter Strike Global Offensive.

Po okresach zdjęciowych, które odbyły się kolejno w lutym, marcu oraz wrześniu 2018 roku, nie zwolniliśmy. Zaplanowaliśmy sobie kolejne zdjęcia pod koniec listopada minionego roku. Marcin wraz ze swoim zespołem pojechał do Krakowa, aby trenować do najbliższych e-sportowych rozgrywek. Wszystko odbyło się w specjalnie przygotowanym gaming housie dla profesjonalnych graczy.

Po przygotowaniach w gaming housie, drużyna Marcina ma w planach udać się na turniej w grze Counter Strike Global Offensive. Nie ma jeszcze dokładnie ustalonej daty turnieju, jednakże ma to nastąpić w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Chłopaki trenują zawzięcie i za jakiś czas wybiorą miejsce, w którym zmierzą się z innymi przeciwnikami. Także tam zamierzamy śledzić ich poczynania, które na pewno przyniosą ogromne emocje.

Po ukończeniu okresu zdjęciowego przyjdzie czas na zmontowanie wcześniej zebranego materiału. Wielogodzinne przejrzenie materiału to dopiero początek najważniejszego zadania jakie przed nami stoi. Selekcja najlepszych ujęć oraz montaż pozwoli nam na stworzenie krótkometrażowego filmu dokumentalnego. Wierzymy, że efekt końcowy odda wszystkie emocje, które towarzyszyły nam podczas czasu spędzonego z Marcinem.

Po zmontowaniu finalnej wersji filmu, kolejnym etapem będzie promocja i wysyłanie filmu na festiwale filmowe w całej Polsce i na świecie.

Ostatnim punktem będzie dystrybucja filmu w środowisku e-sportowym. Chcemy nawiązać kontakt ze stacjami e-sportowymi w całej Polsce i za granicą.

NA CO ZBIERAMY?

Jako niezależni twórcy, wszystkie koszty związane z realizacją i produkcją pokrywamy z własnej kieszeni. Dotychczasowy materiał został zrealizowany bez jakiejkolwiek pomocy finansowej z zewnątrz. Następuje jednak taki moment bez którego nie będziemy w stanie dokończyć naszego projektu. Dlatego też potrzebujemy Waszej pomocy. Zebrane środki spożytkujemy na bieżące potrzeby oraz częściowe pokrycie wcześniejszych wydatków.

Wśród nich znajdują się:

DOJAZDY

Każdy przejazd kosztuje. Jeździmy w trójkę. Reżyser, operator i dźwiękowiec. Absolutne minimum. Koszty dojazdów na ostatni i kolejny plan zdjęciowy to około 1000zł.

ŻYWNOŚĆ

Żeby przeżyć trzeba jeść. Trzy osoby do wykarmienia, ponad tydzień zdjęć. Koszty żywności to około 1000zł

WYNAJEM SPRZĘTU FILMOWEGO

Na czymś trzeba nagrywać. Niestety nie posiadamy sprzętu filmowego na własność. Raz dzięki życzliwości naszych znajomych udało się nam pożyczyć potrzebny sprzęt (za co jesteśmy dozgonnie wdzięczni). W innych przypadkach, byliśmy zmuszeni do odpłatnego wynajęcia sprzętu, co wiązało się jednorazowo z kwotą 4500 zł (za samą kamerę – obiektywy mamy, czasami pożyczamy)

MONTAŻ, KOLORYZACJA, UDŹWIĘKOWIENIE etc. - prace techniczne

Ręce do pracy są, chętnych nigdy nie brakuje. Są to jednak ludzie, którzy poświęcają wiele godzin swojego wolnego czasu na robienie rzeczy, które są ich pasją. Skromne opłacenie osób biorących udział w tym projekcie to łącznie około 5000zł.

WYSYŁANIE FILMU NA FESTIWALE

Wysyłanie filmu na festiwale swoje kosztuje. Dodatkowo, gdyby udało nam się dostać do finału jakiegoś festiwalu filmowego to chcielibyśmy tam pojechać jako delegacja (przynajmniej jeden z nas) i godnie reprezentować nasz produkt. Koszt to około 2000zł.

Zapraszamy na nasz fanpage na facebook'u!

Opisujemy tam aktualności związane z produkcją filmu i zrzutką.

Link do fanpage'a

ZESPÓŁ

Jakub Zalewski - reżyser, scenarzysta, montażysta

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Reżyser, scenarzysta i montażysta krótkometrażowego filmu dokumentalnego o niepełnosprawnym graczu e-sportowym. Aktywnie działający twórca na płaszczyznach scenariopisarstwa, tworzenia krótkich form dokumentalnych, reklamowych oraz teledysków. W wolnych chwilach pasjonat kultury, zjawisk społecznych oraz podróży.

Konrad Wujciów - operator, kolorysta

Od kilku lat współpracuje z czołowymi polskimi artystami, w tym Karoliną Bregułą, Hubertem Czerepokiem, Magołorzatą Mazur, Łukaszem Skąpskim. W 2016 roku wykonywał postprodukcję obrazu do filmu "Biuro budowy pomnika" Karoliny Breguły, który zdobył Złoty Pazur na Festiwalu Filmowy w Gdyni. W przerwach od filmów uwielbia gotować.

Krzysztof Piskuła - dźwiękowiec

Studiuję film eksperymentalny na Akademii Sztuki w Szczecinie. Uwielbiam gry komputerowe, dobrą muzykę i oczywiście filmy, które to chciałbym tworzyć. Lubię smoki, miecze świetlne i latanie w przestworzach. W wolnym czasie dużo sypiam.

Cezary Markiewicz - montażysta

Absolwent filologii polskiej na Wydziale Komunikacji Społecznej. Studia podyplomowe Przygotowania Pedagogicznego. Aktor, improwizator, pisarz, montażysta wideo. Twórca bloga „Targowisko myśli”, współzałożyciel grupy filmowej Współ.gra, oraz współtwórca grup improwizacji teatralnej Trzy Słowa IMPRO, Bujdy i Bajania.

Karol Michalski - plakacistaBrunet, szczupłej budowy ciała. Student piątego roku Grafiki na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Moje zainteresowania to sztuka, muzyka, film.

Agata Wiśniewska - pomoc w produkcji

Studentka Wydziału Gospodarki Międzynarodowej Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Od wielu lat pasjonuje się fotografią, filmem i ekonomicznymi aspektami sztuki audiowizualnej.

The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
Find out more

Rewards / offers 45 New

Buy and support whip-rounds.

Novelty! Now you can support the whip-round by adding a awards / offers yourself. You sell and the funds go directly to the whip-round, helping is so easy - read more.

Buy and support whip-round

Inactive
Others
Podziękowanie

Każda złotówka się liczy. Dziękujemy za Twoje wsparcie!

1 zł

Purchased 65

Ended
Others
Podziękowania imienne na Facebook'u

Podczas promocji naszego filmu na Facebook'u Twoje nazwisko zostanie wymienione w ramach podziękowań za wpłatę. 

5 zł

Purchased 82

Ended
Others
Pocztówka z kadrem z filmu

Za tę wpłatę otrzymasz od nas jedyną w swoim rodzaju pocztówkę z kadrem z filmu.--------------------------------------------------------------------------Swoje ...

15 zł

Purchased 21

Ended
Others
Pocztówka z kadrem z filmu + opaska GOGOVP

Za tę wpłatę otrzymasz od nas jedyną w swoim rodzaju pocztówkę z kadrem z filmu. Dodatkowo dorzucamy opaskę GOGOVP, na której znajdują się nicki całej złotej pi...

20 zł

Purchased 23 out of 101

Ended
Others
Pocztówka z kadrem z filmu + opaska GoldenFive

Za tę wpłatę otrzymasz od nas jedyną w swoim rodzaju pocztówkę z kadrem z filmu. Dodatkowo dorzucamy opaskę GoldenFive. Złotej Piątki przedstawiać nie trzeba ni...

25 zł

Purchased 6 out of 100

Ended
Others
Worek sportowy INTEL

Za tę wpłatę otrzymasz od nas worek sportowy od firmy INTEL z napisem "Lose the lag, win the day". Niech Ci służy jak najdłużej!--------------------------------...

29 zł

Purchased 1 out of 1

Ended
Others
Fidget spinner Kinguin.

Za tę wpłatę otrzymasz od nas unikalny fidget spinner Kinguin! Nie jest on dostępny nigdzie w sprzedaży więc łapcie póki dostępne!------------------------------...

30 zł

Purchased 3 out of 10

Ended
Others
Butelka z filtrem - INTEL

Za tę wpłatę otrzymasz od nas butelkę z filtrem od firmy INTEL. --------------------------------------------------------------------------W cenie wysyłka!Swoje ...

32 zł

Purchased 1 out of 1

Ended
Others
Kubek INTEL - NEVER STOP GAMING

Za tę wpłatę otrzymasz od nas kubek od firmy INTEL - NEVER STOP GAMING! Picie z niego to sama przyjemność. Zabierz go do siebie!--------------------------------...

35 zł

Purchased 14 out of 20

Ended
Others
Szalik Kinguin

Za tę wpłatę otrzymasz od nas szalik Kinguin! Kibicom nie trzeba tłumaczyć, że przyda się zawsze. Oglądanie meczu? Turniej? Weź go ze sobą wszędzie!------------...

45 zł

Purchased 7 out of 10

Ended
Others
Koszulka Gaming rozmiar XL

Za tę wpłatę otrzymasz od nas koszulkę Gaming w rozmiarze XL. Oby służyła Ci jak najdłużej podczas gry!---------------------------------------------------------...

48 zł

Purchased 1 out of 1

Ended
Others
Koszulka Gaming rozmiar L

Za tę wpłatę otrzymasz od nas koszulkę Gaming w rozmiarze L. Oby służyła Ci jak najdłużej podczas gry!----------------------------------------------------------...

49 zł

Purchased 1 out of 1

Ended
Others
Koszulka Gaming rozmiar M

Za tę wpłatę otrzymasz od nas koszulkę Gaming w rozmiarze M. Oby służyła Ci jak najdłużej podczas gry!----------------------------------------------------------...

50 zł

Purchased 2 out of 2

Ended
Others
Plakat filmu dokumentalnego "Druga strona"

Za tę wpłatę otrzymasz od nas jedyny w swoim rodzaju plakat filmowy naszego filmu dokumentalnego! Nie zwlekaj, zabierz go do siebie!----------------------------...

55 zł

Purchased 6

Ended
Others
Koszulka Team Biceps z podpisem Filipa "NEO" Kubskiego - czarna/biała

Za tę wpłatę otrzymasz od nas koszulkę Team Biceps w kolorze czarnym lub białym! Dodatkowo podpisze się na niej dla Ciebie Filip NEO Kubski! Jarek pasha runda n...

60 zł

Purchased 10 out of 10

Ended
Others
Koszulka INTEL - IEM 2019 XL

Za tę wpłatę otrzymasz od nas koszulkę HARDCORE GAMER INSIDE od firmy INTEL w rozmiarze XL. Jest to tegoroczna edycja koszulki z IEM 2019. Niech Ci służy jak na...

65 zł

Purchased 2 out of 3

Ended
Others
Koszulka INTEL - IEM 2019 2XL

Za tę wpłatę otrzymasz od nas koszulkę HARDCORE GAMER INSIDE od firmy INTEL w rozmiarze 2XL. Jest to tegoroczna edycja koszulki z IEM 2019. Niech Ci służy jak n...

66 zł
Ended
Others
Koszulka INTEL - IEM 2019 3XL

Za tę wpłatę otrzymasz od nas koszulkę HARDCORE GAMER INSIDE od firmy INTEL w rozmiarze 3XL. Jest to tegoroczna edycja koszulki z IEM 2019. Niech Ci służy jak n...

67 zł

Purchased 1 out of 1

Ended
Others
Koszulka INTEL - IEM 2019 4XL

Za tę wpłatę otrzymasz od nas koszulkę HARDCORE GAMER INSIDE od firmy INTEL w rozmiarze 4XL. Jest to tegoroczna edycja koszulki z IEM 2019. Niech Ci służy jak n...

68 zł

Purchased 1 out of 1

Ended
Others
Mysz gamingowa Trust GXT 180 Kusan

Za tę wpłatę otrzymasz od nas mysz gamingową Trust GXT 180 Kusan! Idealnie sprawdzi się w domu każdego gracza. -------------------------------------------------...

69 zł
Ended
Others
Bluza z emotikonkami INTEL rozmiar XL

Za tę wpłatę otrzymasz od nas bluzę z emotikonkami od firmy INTEL w rozmiarze XL! Wybierasz się na IEM Katowice 2019? Z tą bluzą poczujesz jak prawdziwy kibic!-...

79 zł

Purchased 1 out of 1

Ended
Others
Bluza z emotikonkami INTEL rozmiar M

Za tę wpłatę otrzymasz od nas bluzę z emotikonkami od firmy INTEL w rozmiarze M! Wybierasz się na IEM Katowice 2019? Z tą bluzą poczujesz jak prawdziwy kibic!--...

80 zł

Purchased 2 out of 2

Ended
Others
Bluza rozpinana INTEL XL

Za tę wpłatę otrzymasz od nas bluzę rozpinaną "Lose the lag, win the day" od firmy INTEL w rozmiarze XL. Niech Ci służy jak najdłużej!--------------------------...

95 zł

Purchased 2 out of 5

Ended
Others
Bluza Never Stop Gaming L

Za tę wpłatę otrzymasz od nas bluzę Never Stop Gaming w rozmiarze L! Wybierasz się na IEM Katowice 2019? Z tą bluzą poczujesz jak prawdziwy kibic!--------------...

100 zł

Purchased 3 out of 3

Ended
Others
Koszulka Kinguin - rozmiar XXL

Za tę wpłatę otrzymasz od nas koszulkę Kinguin w rozmiarze XXL.   ----------------------------------------------------------------------------Swoje dane do wysy...

125 zł

Purchased 1 out of 2

Ended
Others
Koszulka Kinguin - rozmiar XL

Za tę wpłatę otrzymasz od nas koszulkę Kinguin w rozmiarze XL.  ----------------------------------------------------------------------------Swoje dane do wysyłk...

126 zł
Ended
Others
Koszulka Kinguin - rozmiar S

Za tę wpłatę otrzymasz od nas koszulkę Kinguin w rozmiarze S.  ----------------------------------------------------------------------------Swoje dane do wysyłki...

127 zł
Ended
Others
Koszulka Kinguin - rozmiar M

Za tę wpłatę otrzymasz od nas koszulkę Kinguin w rozmiarze M.  ----------------------------------------------------------------------------Swoje dane do wysyłki...

129 zł
Ended
Others
Koszulka Kinguin - rozmiar L

Za tę wpłatę otrzymasz od nas koszulkę Kinguin w rozmiarze L.  ----------------------------------------------------------------------------Swoje dane do wysyłki...

130 zł

Purchased 1 out of 2

Ended
Others
Klawiatura mechaniczna Trust GXT 890 Cada

Za tę wpłatę otrzymasz od nas klawiaturę mechaniczną Trust GXT 890 Cada! Idealnie sprawdzi się w domu każdego gracza. ------------------------------------------...

139 zł

Purchased 2 out of 2

Ended
Others
X-GAMER - skupienie i energia - SMAK - ZOMBERRY

Brak skupienia i energii podczas gry? Razem z X-GAMER i formułą witamin o smaku ZOMBERRY Twoja gra nigdy nie będzie taka sama. Wszystkie informacje o produkcie ...

140 zł
Ended
Others
X-GAMER - skupienie i energia - SMAK - POWACRUSH

Brak skupienia i energii podczas gry? Razem z X-GAMER i formułą witamin o smaku POWACRUSH Twoja gra nigdy nie będzie taka sama. Wszystkie informacje o produkcie...

141 zł
Ended
Others
X-GAMER - skupienie i energia - SMAK - NIGHTSHADE

Brak skupienia i energii podczas gry? Razem z X-GAMER i formułą witamin o smaku NIGHTSHADE Twoja gra nigdy nie będzie taka sama. Wszystkie informacje o produkci...

142 zł
Ended
Others
KARAMBIT ELITE LORE - nóż - FADECASE

Marzyłeś kiedyś o tym, żeby Twój ulubiony nóż z CS:GO trafił do Ciebie do domu? Dzięki firmie FADECASE masz okazję zgarnąć replikę noża Karambit Elite Lore!----...

180 zł

Purchased 1 out of 1

Ended
Others
Myszka HyperX PULSEFIRE FPS PRO

Za tę wpłatę otrzymasz od nas myszkę HyperX PULSEFIRE FPS PRO. Każdy prawdziwy gracz chciałby mieć ją w swoim domu!---------------------------------------------...

190 zł

Purchased 1 out of 1

Ended
Others
Słuchawki bezprzewodowe Trust GXT 393 Magna

Za tę wpłatę otrzymasz od nas słuchawki bezprzewodowe Trust GXT 393 Magna! Idealnie sprawdzi się w domu każdego gracza. ----------------------------------------...

199 zł

Purchased 1 out of 1

Ended
Others
BUTTERFLY SLAUGHTER - nóż motylkowy - FADECASE

Marzyłeś kiedyś o tym, żeby Twój ulubiony nóż z CS:GO trafił do Ciebie do domu? Dzięki firmie FADECASE masz okazję zgarnąć replikę noża motylkowego - Butterfly ...

220 zł

Purchased 1 out of 1

Ended
Others
Słuchawki HyperX Cloud Alpha - czarne

Za tę wpłatę otrzymasz od nas słuchawki HyperX Cloud Alpha w kolorze czarnym. Każdy prawdziwy gracz chciałby mieć je w swoim domu!------------------------------...

250 zł

Purchased 1 out of 1

Ended
Others
Podkładka pod krzesło - Florpad Venom

Za tę wpłatę otrzymasz od nas specjalną podkładkę pod krzesło - Florpad Venom. Z tym produktem nigdy nie porysujesz podłogi swoim gamingowym krzesłem! ---------...

255 zł
Ended
Others
M9 BAYONET ELITE - SAPPHIRE - nóż - FADECASE

Marzyłeś kiedyś o tym, żeby Twój ulubiony nóż z CS:GO trafił do Ciebie do domu? Dzięki firmie FADECASE masz okazję zgarnąć replikę noża M9 Bayonet Elite - Sapph...

260 zł
Ended
Others
Podkładka pod krzesło - Florpad Fnatic

Za tę wpłatę otrzymasz od nas specjalną podkładkę pod krzesło - Florpad Fnatic. Z tym produktem nigdy nie porysujesz podłogi swoim gamingowym krzesłem! --------...

270 zł
Ended
Others
Podkładka pod krzesło - Florpad Navi

Za tę wpłatę otrzymasz od nas specjalną podkładkę pod krzesło - Florpad Navi. Z tym produktem nigdy nie porysujesz podłogi swoim gamingowym krzesłem! ----------...

275 zł
Ended
Others
Klawiatura HyperX ALLOY FPS RGB

Za tę wpłatę otrzymasz od nas klawiaturę HyperX ALLOY FPS RGB. Każdy prawdziwy gracz chciałby mieć ją w swoim domu!---------------------------------------------...

360 zł

Purchased 1 out of 1

Ended
Others
Software pack INTEL

Za tę wpłatę otrzymasz od nas Software pack od firmy INTEL, który zawiera następujące programy i gry:Frostpunk- 11 Bit StudiosDeep Sky Derelicts - 1C Entertainm...

700 zł
Ended

Contributors 380

 
Hidden data
3 000 zł
PS
Piotr Skowyrski
1 000 zł
FK
Filip kubski
1 000 zł
ŁK
Łukasz Kwiecień
500 zł
AJ
Anna Jagodzińska
MZ
Matthias Zalewski
400 zł
MJ
Mateusz Jaszewski
370 zł
JT
Jan Trukawka
BG
Grzegorz Prusak
300 zł
See more

Comments 76

 
2500 chars