id: 66s459

Zbiórka na ciągnik zniszczony podczas strajku w Rogowie!

Zbiórka na ciągnik zniszczony podczas strajku w Rogowie!

Our users created 1 186 976 fundraisers and raised 1 247 855 400 zł

What will you fundraise for today?

Updates1

 • Kochani, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, dzielimy się z Wami aktualizacją dotyczącą sprawy poszkodowanego rolnika. Jak zapewne pamiętacie, jego ciągnik uległ szkodzie całkowitej 20 marca podczas strajku k. miejscowości Rogowo w województwie kujawsko-pomorskim. Rozpędzona ciężarówka wjechała z impetem w stojące ciągniki rolnicze. Jeden z nich uległ całkowitemu zniszczeniu, a pozostałe 3 zostały uszkodzone. Trudno opisać wdzięczność, jaką odczuwamy dzięki Waszym wielkim sercom! Dokonaliście niemożliwego i w zaledwie kilka dni udało nam się wspólnie uzbierać kwotę potrzebną na zakup nowego narzędzia pracy dla poszkodowanego rolnika. Poniżej podajemy informacje dotyczące aktualnego statusu postępowań, które toczą się w związku z w/w zdarzeniem.


  W Komisariacie Policji w Janowcu Wielkopolskim toczy się postępowanie przygotowawcze dotyczące zdarzenia z 20 marca. Wedle naszej wiedzy sprawca nie przyznaje się do spowodowania wypadku. W sprawie koniecznym jest przesłuchanie wielu osób, w tym wszystkich obecnych na miejscu świadków. Jest to niezwykle czasochłonne, w szczególności biorąc pod uwagę obłożenie pracą funkcjonariuszy. Po zakończeniu postępowania przygotowawczego sprawa zostanie przekazana do sądu, gdzie większość świadków, zgodnie z procedurą, będzie zeznawać ponownie, a ponadto mogą być prowadzone dodatkowe czynności dowodowe. W przypadku uznania winy i wymierzenia kary sprawcy zdarzenia – ten będzie miał możliwość odwołać się od wyroku do sądu II instancji. Dopiero prawomocny wyrok sądu II instancji (który może zostać wydany nawet za kilka lat) jest dla ubezpieczyciela wiążący. Wreszcie, po wydaniu prawomocnego wyroku w sprawie ubezpieczyciel będzie mógł uznać (lub nie) swoją odpowiedzialność w zakresie wypłaty odszkodowania (podstawa prawna poniżej). Mając na względzie powyższe fakty – o ile poszkodowany rolnik kiedykolwiek otrzyma odszkodowanie (co nie jest pewne, albowiem zależy od wyroku sądu karnego, a następnie decyzji ubezpieczyciela) – będzie to bardzo oddalone w czasie.


  Rozpoczyna się okres prac polowych, bez ciągnika nie udałoby się wykonać większości z nich. Kwota zbiorki ustalona została na podstawie wyceny ciągnika. Obecnie udało się nam sfinalizować proces zakupu ciągnika, a środki zgromadzone za pośrednictwem przedmiotowej zbiórki zostały wpłacone bezpośrednio na konto sprzedawcy. Jeszcze raz dziękujemy Państwu za wszystkie wpłaty!

  Chcemy również zaznaczyć, że jeśli wyrok karny, a następnie decyzja ubezpieczyciela będą korzystne – uzyskana kwota odszkodowania zostanie przekazana na cele charytatywne."


  PODSTAWA PRAWNA: Stosownie do art. 14 ust. 1 Ustawy z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych - Zakład ubezpieczeń wypłaca odszkodowanie w terminie 30 dni licząc od dnia złożenia przez poszkodowanego lub uprawnionego zawiadomienia o szkodzie. Stosownie do ust. 2 tego przepisu - w przypadku gdyby wyjaśnienie w terminie, o którym mowa w ust. 1, okoliczności niezbędnych do ustalenia odpowiedzialności zakładu ubezpieczeń albo wysokości odszkodowania okazało się niemożliwe, odszkodowanie wypłaca się w terminie 14 dni od dnia, w którym przy zachowaniu należytej staranności wyjaśnienie tych okoliczności było możliwe, nie później jednak niż w terminie 90 dni od dnia złożenia zawiadomienia o szkodzie, chyba że ustalenie odpowiedzialności zakładu ubezpieczeń albo wysokości odszkodowania zależy od toczącego się postępowania karnego lub cywilnego.

  0Comments
   
  2500 characters

  No comments yet, be first to comment!

  Read more
There are no updates yet.

There are no updates yet.

Description

Kochani! 20 marca podczas strajku rolników w miejscowości Rogowo w województwie kujawsko-pomorskim doszło do wypadku. Rozpędzona ciężarówka wjechała z impetem w stojące ciągniki rolnicze. Jeden z nich uległ całkowitemu zniszczeniu. Właściciel nie ma szans na otrzymywanie odszkodowania w ramach ubezpieczenia OC. Rozpoczyna się okres prac polowych, bez ciągnika nie uda się wykonać większości prac. Dlatego zwracamy się do Was z prośbą o wsparcie zbiórki na rzecz zakupu nowego ciągnika rolniczego dla poszkodowanego rolnika. Kwota zbiorki ustalona jest na podstawie wyceny ciągnika. Jeśli pewne środki nie zostaną wykorzystane przeznaczymy je na cele charytatywne.


W Jedności Siła!

Ruch Młodych Farmerów

There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
Find out more

Moneyboxes

Nobody created moneybox for this fundraiser yet. Your moneybox may be the first!

Donations 3961

preloader

Comments 64

 
2500 characters
 • Anonimowy Anonimowy

  ROLNICY W NAS SIŁA! Kto może niech wesprze zbiórkę na leczenie małej Hani chorej na raka oczu. To córeczka rolnika mającego małe 10 ha gospodarstwo. Dochody małe a wydatki ogromne. Zbiórka na: Hania-spojrzenie w przyszłość pomagam.pl

 •  
  Anonymous user

  Wdzięczność 🍀

  100 zł
 • Justyna Jopek

  Jestem z wami,wielki szacunek za determinację w walce o lepsze jutro dla nas wszystkich.

 • M
  Michał

  Nie zostawiamy swoich w potrzebie !

  70 zł
 • R
  Rolniczka

  Razem możemy więcej🍀💚
  To pokazuje, że potrafimy się jednoczyć ponad podziałami.
  Każdy ma swój kawałek chleba ale kiedy trzeba robimy ten chleb razem. Dobro wraca 💚

  100 zł