id: 6z2p9m

Dla naszych ukraińskich Przyjaciół

Dla naszych ukraińskich Przyjaciół

Our users created 1 186 800 fundraisers and raised 1 247 536 840 zł

What will you fundraise for today?

Description

1 marca br., kilka dni po rozpoczęciu wojny w Ukrainie, przyjęliśmy do domu zupełnie obce wówczas nam osoby: Olenę i Natalię. Przesympatyczna Olena, mama Natalii, ma 61 lat. W Ukrainie jest już na emeryturze, bardzo skromnej emeryturze, w przeliczeniu na złote 250 zł.  Natalia ma 36 lat, jest miłą i ładną dziewczyną, która w styczniu br. dowiedziała się, że jest chora na bardzo zaawansowaną postać nowotworu - mięsaka. Za tydzień rozpocznie skomplikowane leczenie. Paweł, 62-letni mąż Oleny, prosto z pociągu został zawieziony przez wolontariusza Filipa do szpitala MSWiA w Warszawie, gdzie przebywa już 3 tygodnie. Już w Ukrainie miał problemy z krążeniem w nodze. Skutkiem 3-dniowej, wyczerpującej podróży do Polski jest amputacja palców u jednej stopy, części pięty oraz dalsza walka lekarzy o uratowanie nogi. Po opuszczeniu szpitala dołączy do Oleny, Natalii i do nas - swojej nowej rodziny😃. 29-letni Paweł, brat Natalii został na Ukrainie i walczy w Kijowie. Wszyscy mieszkali w swoim domu w Zaporożu. Wyjechali stamtąd z dwoma malutkimi plecakami-torebkami i kulami dla Pawła. Więcej bagaży nie mogli zabrać do pociągu, bo w tej podróży od rzeczy ważniejsi byli ludzie. 

      Zawsze chcieliśmy pomagać. Dzieki temu czujemy szczęście i nasze serca rozkwitają. Pewnie znacie to uczucie kiedy po udzielonej przez Was pomocy czyjeś życie stało się łatwiejsze, pogodniejsze, szczęśliwsze😀.

Nie chcemy wzbudzać w Was poczucia obowiązku niesienia pomocy, a tak może by się stało, jeśli opisalibyśmy bardziej szczegółowo naszych gości z Ukrainy. Napisaliśmy  jednak krótko, a jeśli ktoś będzie zainteresowany, chętnie opowiemy o nich więcej. 

Jak zapewne większość z Was wie, sami korzystamy ze wsparcia rodziny i przyjaciół na drogie leczenie onkologiczne. Pomimo najszczerszych chęci nie jesteśmy w zawiązku z tym w stanie poradzić sobie z utrzymaniem dwóch rodzin. Marzeniem naszych gości jest zamieszkać samodzielnie, w małym wynajętym mieszkaniu. Niestety swój skromny majątek zostawili na Zaporożu. Problemy zdrowotne jakie na nich spadły nie pozwalają im w tej chwili na podjęcie pracy. 

Wiemy, że potrzebujących jest obecnie bardzo dużo, jednak liczymy kochani na Wasze wielkie serca. Już teraz Wam dziękujemy: Olena, Natalia, Paweł, Viola, Julia, Olivia i Wojtek❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Jesteśmy wdzięczni za każdą złotówkę.

There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
Find out more

Moneyboxes

Add moneybox

Nobody created moneybox for this fundraiser yet. Your moneybox may be the first!

Donations 60

IB
Izabela Błońska
100 zł
BS
Bożena Szczepanik
100 zł
MM
Maria Mazur
50 zł
AW
Anna Waluch
70 zł
 
Hidden data
50 zł
MK
Milena K
300 zł
 
Hidden data
10 zł
AN
Anna
20 zł
SW
Sylwia L.W.
50 zł
TL
Tomasz Lebiecki
500 zł
See more

Comments

 
2500 characters
Zrzutka - Brak zdjęć

No comments yet, be first to comment!