id: 7myxuj

Pomagamy Ukrainie

Pomagamy Ukrainie

227 218 zł (≈ 48 242 €)
of 200 000 zł (≈ 42 463 €)
113%
25 days left
1188 
supporters
Donate
Zrzutka.pl does not charge any commission

Updates13

 • 200 000 już blisko! Ale my sie nie zatrzymujemy! Zbieramy dalej! 
  Na Ukrainie nadal potrzebna jest nasza pomoc! 
  Za nami wyjazd do Charkowa, z ktorego film juz sie klei a przed nami kolejny kurs za Dniepropietrowsk! Nie zatrzymujemy sie !
  Jeszcze wiele istniwn uda nam sie uratowac!!!! 

  Nie udalo by nam sie to rowniez bez pomocy Huberta Walasa z kanalu Good Times Bad Times! Hubert  dziekujemy Ci za patronat nad nami!

  https://youtube.com/c/GoodTimesBadTimesPL

  Dziekujemy ze pomagacie nam pomagac! 
  Read more
 • Napisali o Nas w mediach ukraińskich 😁💙💛
   https://ukraine-inform.com/russian-invasion-of-ukraine/111889-pan-tomash-blaschyak-tomasz-b-asiak-pan-vlodzh-mezh-kra-vs-k-w-odzimierz-krajewski-profesor-yagellons-kogo-un-versitetu-v-krakov-sp-l-no-z-naparnikom-vozit-guman-tarnu-dopomogu-u-hark-v.html
  Read more
 • https://youtu.be/JxdySBmRMR4
  Długa cisza zostaje przerwana z grubej rury! Zapraszamy na kolejny film z udziałem naszego niestrudzonego komandosa ;)  Tomasz Błasiak
  Z Wami nie ma rzeczy niemożliwych! Dziekujemy! #PaczkiDlaUkrainy #TeamKrakowDlaUkrainy
  Read more
 • https://www.youtube.com/watch?v=c_a7TLayveY&ab_channel=GrzegorzGrucha%C5%82a
  Kolejny transport do Dniepro za nami.Tomek, Staszek i Włodek odwalili kawał dobrej roboty!Największym zagrożeniem na tego typy wyjazdach okazuje się zmęczenie... Blisko 2500 kilometrów w 3 dni to nie lada wyzwanie i naprawdę duży koszt. Paliwo na jeden samochód to około 2000 zł (oczywiście jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, co raczej rzadko się zdarza) :DDla tego tak ważna jest dla nas Wasza pomoc! 

  TO WY POMAGACIE NAM POMAGAĆ!DZIĘKUJEMY!
  #PaczkiDlaUkrainy #StandWithUkraine #TeamKrakówDlaUkrainy
  Read more
 • https://youtu.be/Bz-oVvhTs00

  Druga wizyta w domu dziecka w Lwowie oraz w jednej z Lwowskich szkół. 

  Dostarczylismy żywność długoterminową, srodki higieniczne, zabawki i ubranka. 

  To juz druga akcja w ktorej dzialamy z StandWithUkraine oraz Team Kraków dla Ukrainy ! 


  Ozywiscie nie dalibyśmy rady bez Was! 

  Dziekujemy że pomagacie nam pomagac!

  Read more
 • https://www.youtube.com/watch?v=evJEwAgfboc&t=6s&ab_channel=GrzegorzGrucha%C5%82a
  Jeśli ktoś z Was zastanawia się, jak to jest jeździć z Humanitarką na Ukrainę to ma okazję zobaczyć to od zaplecza :)Tomasz Błasiak i Włodzimierz Krajewski dzielą się z nami kawałkiem swojej historii! :)Transport odbył się do Dunajewic, skąd został dalej wysłany do walczących na froncie. W brzuchu naszego Bohdana przewieźliśmy Power Banki i telefony komórkowe dla osób, które są teraz odciete od świata i jakiejkolwiek komunikacji, dużą dawkę medykamentów, opatrunków postrzałowych i sprzętu taktycznego. Ponad to jedzenie z długim terminem ważności oraz buty i ubrania.
  Dziękujemy że pomagacie nam pomagać!
  Read more
 • Wczoraj, dzięki Waszej pomocy, kupiliśmy ponad tonę jedzenia! Makarony, ryże, kasza, zupy instant, ważywa i koncentraty w puszkach, słodycze i konserwy mięsne! Łącznie wydaliśmy ponad 5000 zł. 
  Oprócz zakupów żywieniowych udało nam się kupić 30 par butów taktycznych oraz 100 opasek uciskowych, które jadą w sobotnim transporcie do Dniepra i dalej na front !
  Jesteście niesamowici! Dziękujemy że pomagacie nam pomagać!!!
  Łączna wartość zakupionych rzeczy przekracza 14000 zł !!! image

  Read more
 • Święta, święta i po świętach. Teraz Wielkanoc obchodzą nasi Sąsiedzi ze wschodu. Mamy nadzieję, że walczącym na froncie będzie dane zaznać chociaż wideo rozmowy ze swoimi bliskimi. A co z tymi, którzy nie mają już z kim świętować? Co z tymi, którzy zostali sami nie tylko w te, ale każde kolejne Święta? Nic nie boli na tej wojnie bardziej, niż tysiące cierpiących, niczemu niewinnych dzieci! Przez te putinowskie bestie już nigdy nie będą mieli możliwości poznania rodzinnego ciepła i będa żyć z traumami, które napiętnują je na całe życie! 
  Dlatego właśnie, kiedy odezwał się do mnie Jakub Łakomy, który wraz ze swoimi bliskimi spędzili Święta na przygotowaniu małych podarunków dla dzieci w domach dziecka we Lwowie, które przyjechały z Mariupola i Zaporoża, oraz dla tych, które ciągle znajdują się w sercu tego piekła, z prośbą o pomoc w transporcie, poprostu wsiadłem w samochód i pojechaliśmy. 
  Obrazek uśmiechniętych na widok misiaków, maleńkich twarzyczek na długo zostanie w mojej pamięci! Twarzyczek tak młodych a już tak mocno potraktowanych przez okrutne życie... Oprócz pluszaków i słodyczy mogliśmy przekazać im również chociaż odrobinę miłości, na którą tak bardzo zasługują wszystkie dzieci, która tak bardzo im się poprostu należy... 
  Oprócz misiaków, do Lwowa pojechał również duży zastrzyk pomocy Humanitarnej, jednak o tym przeczytacie u organizatora, czyli Kuby, w osobnym poście.
  Każdy z tych uśmiechów powstał również dzięki Wam i waszym wpłatom na naszą Zrzutkę! To Wy pomagacie nam pomagać! Każda złotówka z Waszej kieszeni to dla nas ogromne docenienie oraz zobowiązanie by wydać ją w sposób, ktory pomoże naszym cierpiącym ukraińskim Braciom i Siostrom!
  https://zrzutka.pl/7myxuj
  Kuba, pamiętaj że Ty oraz Wasza Fundacja zawsze możecie na nas liczyć! 

  P.S. Szczególne podziękowania dla anonimowego darczyńcy, który wczoraj wieczorem przekazał nam potężny zastrzyk w postaci 20 000 zł!
  image

  Read more
 • Kolejny transport przygotowany! Jutro skoro świt ruszamy by dostarczyć potrzebującym najpotrzebniejsze produkty. image

  Read more
 • W końcu dotarliśmy do miejscowości, w której znajduje się ośrodek dla uchodźców, z którym nawiązała kontakt Anastasiia Osinska. Wielki podziw i podziękowania należą się władzom i mieszkańcom tej miejscowości, za zorganizowania takiego miejsca. Jest to przedszkole, w którym mieszka obecnie około 70 matek z dziećmi, które uciekły przed wojną ze wschodu Ukrainy. W przedszkolu przygotowano dodatkowe miejsca do spania dla dorosłych. Na szczęście wszystko było już przystosowane dla dzieci, które, choć nie rozumieją, tak jak my dorośli, tego co się wokół nich dzieje, to czują to nieporównanie mocniej. Mam nadzieję, że takie miejsce, jak przedszkole, wypełnione zabawkami, kolorowymi ścianami i dobrymi, uśmiechniętymi twarzami kochających matek i dobrych ludzi, choć trochę powstrzyma ten smutek sączący się do małych serc. Dlatego, pomimo zmęczenia, dużych kosztów finansowych, poświęcenia życia rodzinnego i zawodowego, robimy to co robimy i jesteśmy szczęśliwi, że możemy choć trochę pomóc naszym ukraińskim siostrom, braciom i dzieciom. Tą radość słychać w głosie, a jeszcze lepiej widać w oczach Robert Daboub „Anioł” na dołączonych filmach.image

  Read more

 • Pakowanie samochodów pomocą Humanitarną było jak zwykle pośpieszne, spocone i zdyszane – chcieliśmy szybko ruszyć w drogę. Tym razem, w drodze do granicy polsko-ukraińskiej nie było wytchnienia. Ze względu na obfite opady śniegu na południowym wschodzie Polski, musieliśmy na krótkofalówkach, dogadać zmianę planu trasy – zdecydowaliśmy, że zamiast południem, wjedziemy do Ukrainy jednym z północnych przejść. Za kierownicami samochodów zasiedli Anna Błasiak , Grzegorz Gruchała, Tomasz Terlecki i Tomasz Błasiak. Nad logistyką, dokumentami i stroną organizacyjną czuwały Anastasiia Osinska i Veronika Kotyk. Aniołem wyprawy był Robert Daboub, a jej dokumentalistą Olle Öberg.image

  Read more
 • image
  NASZ NAJMŁODSZY JAK DO TEJ PORY UCHODŹCA
  🤍❤️💙💛
  Read more

 • Kolejny wyjazd do Ukrainy mamy już za sobą. Po każdym takim wyjeżdzie jesteśmy "zryci", zarówno fizycznie, jak i psychicznie, ale szybko zaczynamy planować i organizować następny wyjazd. Stąd między innymi takie opóżnienie i chwilowa cisza na naszej grupie FB. Zanim opiszę i zilustruję sam wyjazd, to przesyłam jeszcze kilka foto i video relacji z samego gromadzenia darów dla przebywających na terenie Ukrainy uchodźców z terenów objętych bestialską i brutalną działalnością Rosji Putinowskiej. Materiały, które zamieszczam to zdjęcia i filmy wykonane przez Robert Daboub, który po prostu pewnego dnia wsiadł w samolot i przyleciał z Chicago aby pomagać uchodźcom z Ukrainy. Robert od ponad tygodnia jest w Polsce i po prostu pewnego dnia, w ferworze dziłań natknęliśmy się na niego i tak już zostało - teraz popmagamy ramię w ramię!
  image
  image

  Read more
There are no updates yet.

There are no updates yet.

Description

Jesteśmy grupą ludzi związanych z Zakładem Neurofizjologii i Chronobiologii na Wydziale Biologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Od rozpoczęcia wojny w Ukrainie staramy się pomagać jak tylko możemy!

Obecnie działamy głównie po stronie Ukraińskiej. Przekraczamy granicę zawożąc jedzenie, sprzęt, i wszelką potrzebną pomoc oraz pomagając ludziom w przekroczeniu granicy oraz dotarciu do celu podróży, którym nie zawsze jest nasz kraj.

Osoby przekraczające granice są oficjalnymi członkami Ukraińskiej Organizacji Humanitarnej: Fundacja Wsparcia Rusi Kijowskiej, której przedstawicielem w Krakowie jest Anastazja Osińska https://www.facebook.com/AnastasiiaOs9 - założycielka grupy #Stand With Ukraine.

Na początku nasza działalność skupiała się przede wszystkim na pomocy w zaopatrzeniu i organizacji obozu dla Uchodźców w Przemyślu. Dzięki lokalnej zbiórce potrzebnych artykułów i środków na nie, do tej pory udało nam się już przetransportować do Przemyśla i Korczowej wiele zapakowanych po sufit samochodów z najbardziej potrzebnymi rzeczami oraz wiele, wiele rąk do pracy.

Nasza chęć pomocy nie zna granic. Zdajemy sobie jednak sprawę, że takie przedsięwzięcie wymaga wsparcia finansowego na większą skalę niż lokalna zbiórka wśród naszych znajomych i rodzin.

Dlatego prosimy Was: pomóżcie nam pomagać! RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ! 😀

The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
Find out more

Contributors 1188

BM
Bartosz Medoń
50 zł
 
Hidden data
40 zł
 
Hidden data
100 zł
PK
Piotr Kurek
20 zł
 
Hidden data
50 zł
 
Hidden data
50 zł
KA
Kacper
100 zł
TK
T.Kowalczyk
300 zł
 
Hidden data
100 zł
 
Hidden data
50 zł
See more

Comments 19

 
2500 chars
 • I
  igor

  Nienawidzę poczucia bezsilności. Dziękuję z całego serca za dobroduszną pracę wszystkich którzy aktywnie pomagają.

  20 zł
 • MM
  Michał Mruczkowski

  Dziękuję za to co robicie ❤️ Слава Україні!

  100 zł
 •  
  Anonymous user

  Na pochybel ruskim

  100 zł
 •  
  Anonymous user

  Dzięki za to co robicie, życzę wytrwałości i pogody ducha. Jesteście ludźmi którzy odważyli się działać zamiast biernie przyglądać się wojnie. Good Luck!!! :)

  100 zł
 •  
  Anonymous user

  \m/

  20 zł
 • See more

Our users created

862 983 whip-rounds

and collected

758 914 529 zł

What are you collecting for today?