id: 7naxd6

Z Serca dla Skóry: Rozpalmy solidarność dla życia bez blizn!

Z Serca dla Skóry: Rozpalmy solidarność dla życia bez blizn!

Our users created 1 178 302 fundraisers and raised 1 231 859 823 zł

What will you fundraise for today?

Description

Jest spokojny zimowy wieczór, siadasz na kanapie. Synek już śpi. Włączasz interesujący serial i delektujesz się chwilą. Nic nie wskazuje, że tego dnia coś się jeszcze może wydarzyć…


Noc 20 stycznia 2024 r. nieodwracalnie zmieniła życie Adrianny, pięknej, radosnej, młodej kobiety. Pełnej energii i chęci życia. Mamie 7 letniego synka. 

Chwilę przed północą dochodzi do nieszczęśliwego wypadku. W mieszkaniu znajduje się Adrianna i Ignaś. Wybucha ciecz (paliwo do biokominka), która wyrywa okno balkonowe wraz z framugą. Żywy ogień pokrywa ciało Ady. Huk i alarmy aut zaparkowanych wokół budynku stawiają zasypiające osiedle na nogi. Nadludzką mocą wyrywa drzwi do łazienki i próbuje gasić płonące włosy, twarz, ręce, klatkę.

Słychać sygnał straży pożarnej, nadbiegają sąsiedzi, widać nadchodzącą pomoc. Dopiero teraz dociera ból. Jego intensywność wielokrotnie przekracza poziom, jakiego kiedykolwiek wcześniej doświadczyła. 


Ze względu na stopień i rozległość obrażeń, decyzją lekarza dyżurnego przetransportowana została do Wschodniego Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej w Łęcznej. To była najdłuższa i najbardziej bolesna noc w jej życiu, początek walki o życie.

ipRT5VoU0GX5l2ap.jpg

Po tygodniu intensywnej terapii, padła diagnoza: 

IIb i III stopień poparzeń na powierzchni 18% ciała, w tym na skórze twarzy, szyi, oparzenia klatki piersiowej, oparzenie nadgarstka oraz bocznej części uda i tułowia.


Od nocy, która na zawsze zmieniła jej życie, przeszła 2 przeszczepy skóry, którym zostały pokryte wszystkie ww. części ciała oraz kilkanaście zabiegów usuwania martwicy z ran.


W takich chwilach najgorsza jest bezsilność, w której znajdujemy się patrząc na jej NIEWYOBRAŻALNE cierpienie. W którym nie pomagają nawet najsilniejsze leki dostępne na rynku.


Adka to nie tylko genialna osoba, również wspaniała Mamcia (bo tak właśnie do niej zwraca się synek). A także niezwykła partnerka, przyjaciółka z niespotykanym poczuciem humoru.

Przy niej nie można się nudzić, co ewidentnie potwierdza powyższa sytuacja. 

fOHYOnOWwZ21pNkj.jpg  

 

Wierzymy, że Ada wróci do pełnej sprawności. Jednocześnie wiemy, że jest to proces długotrwały, który może trwać latami. Zabiegi, przeszczepy i związany z tym pobyt w szpitalu, to tylko część leczenia, właściwie jego początek. 

Nieodzowna jest wyspecjalizowana pomoc fizjoterapeutyczna, opieka psychologiczna. Powrót do zdrowia mogą przyspieszyć nierefundowane, a niezwykle potrzebne rehabilitacje, masaże, zabiegi plastyczne i kosmetyczne, laseroterapie, mezoterapie, kąpiele lecznicze, specjalistyczne maści, kremy oraz bardzo kosztowne (szyte na miarę) ubrania uciskowe. 


Każda kwota, która zostanie wpłacona, to dar i szansa. Zróbmy Adzie prezent na 30-ste urodziny i dajmy jej możliwość powrotu do zdrowia, do życia, do nas.


Dziękujemy za wszelkie wsparcie!

There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
Find out more

Donations 3590

preloader

Comments 24

 
2500 characters
 • Agata Wiśniowska

  Użytkownik niezarejestrowany kwota 1600 zł jest to kwota zebrana przez Szkolny Klub Wolontariatu przy Szkole Podstawowej im. 11 KDP w Krzywczy

 • Agata Wiśniowska

  Użytkownik niezarejestrowany kwota 1620 zł jest to zbiórka ze stoiska charytatywnego zorganizowanego przez KGW Bachowianki z Bachowa podczas XXIV Sejmiku Folklorystycznego związanego z obchodami Świat Wielkanocnych w Reczpolu, 17.03.2024

 • Agata Wiśniowska

  Zbiórka podczas XXIV Sejmiku Folklorystycznego w Reczpolu, Gmina Krzywcza, 17.03.2024

  703 zł
 • Miłosz Gawęcki

  Użytkownik niezarejestrowany 1 250 zł - kwota ze zbiórki organizowanej podczas spektaklu w Babicach, gmina Krzywcza, 10.03.2024

 •  
  Anonymous user

  Panie Jezu,
  Ty się tym zajmij!

  hidden