id: 7zezsx

Film "Tobiasz"

Film "Tobiasz"

Inactive donations - the required operation of the Organiser of the fundraiser. If you are an Organiser - log in and take the required action.
Active moneyboxes on fundraiser: 3
Add a moneybox to the fundraiser

Our users created 1 167 071 fundraisers and raised 1 214 317 672 zł

What will you fundraise for today?

Description

Promo naszej zrzutki


Dlaczego chcemy zrobić ten film?

Od wielu tygodni obserwujemy przetaczającą się przez Polskę falę proaborcyjnych manifestacji. Demonstrującym i komentatorom towarzyszą wielkie emocje, które odbijają się echem w naszych domach. Cały spór zaczyna też wkraczać w sferę godności ludzkiego życia. To zaś powoduje nasz wielki smutek i daje nam powód do zajęcia stanowiska w tej kwestii. Trzon Teatru EXIT stanowią osoby niepełnosprawne, cierpiące na schorzenia, które mogłyby stanowić dla większości protestujących powód do dokonania aborcji...

i1620f64fd3473fc.png

Nasi aktorzy całe szczęście się urodzili. Większość z nich cierpi od urodzenia. Cztery osoby urodziły się z dziecięcym porażeniem mózgowym, jeżdżą na wózku, nie mają sprawnych w pełni rąk. Są osobami niezdolnymi do samodzielnej egzystencji. Jednak mimo to, znalazły przestrzeń w której mogą się spełniać, realizować. Przestrzeń w której mogą też dać wiele innym ludziom. Ta przestrzeń to Teatr EXIT.

d6c6da2348082276.jpeg

Kilka słów o wolności i pięknie

Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego. Tysiące osób demonstrujących na ulicach zdaje się tego nie dostrzegać używając dla pominięcia tego faktu słowa wytrychu – wybór. Demonstrujący młodzi ludzie nie dostrzegają tej wielkiej manipulacji i oszustwa. To jacy oni są to konsekwencja świata w którym wyrośli. Świata, który zmieniał się na naszych oczach. Świata, który stał się niebywale egoistyczny, pozbawiony odpowiedzialności. Świata, dla którego celem życia staje się zaspakajanie pożądliwości i kolekcjonowanie przyjemności. Powodem tych zmian, powodem przyjęcia takiego stylu życia są wzorce zaczerpnięte z kultury masowej, która stała się niesamowicie nihilistyczna.

Filmy, spektakle teatralne, muzyka nie budują już człowieka, kultura masowa odeszła od wielkiej triady – dobra, piękna i prawdy. I to jest powodem jej upadku i zmian, które tak masowo obserwujemy. Teatr EXIT w tym co robi chce wrócić do tych wartości, pragniemy realizować sztukę, która buduje człowieka, sztukę w której coś dzieje się naprawdę.

h9e62830db65be79.jpeg

Tobiasz

Nasz film wychodzi naprzeciw tym postawom i w tym sensie jest filmem PRO – LIFE.

„Tobiasz” to adaptacja biblijnej księgi. Chcemy dotknąć w nim sensu małżeństwa i powiedzieć jasno, że poza kluczem chrześcijańskim – wyborem pobłogosławionym przez Stwórcę, skazane jest ono na porażkę i umieranie. Tobiasz pokazuje, że do pełni uzdrowienia relacji międzypokoleniowych niezbędne jest wyjście z domu, ułożenie swojego życia, po to by móc potem uzdrowić relacje z pokoleniem rodziców. To film również o tym, jak ważni są ludzie z którymi idziemy przez życie, jak ważni są nasi przewodnicy.


Ten film będzie kolejnym dowodem dostarczanym przez nasz teatr do ukazania godności życia.

Obraz będzie bardzo odważny artystycznie, bezkompromisowy. Pragniemy by stanowił punkt wyjścia do dyskusji, które po każdej projekcji będziemy prowadzić.

of93c17c5f6c739c.jpeg

Na co konkretnie zbieramy?

Mamy napisany scenariusz, zaplanowane zdjęcia, obsadzone role i dobraną ekipę niezbędną do realizacji. Nie mamy pieniędzy. Potrzebujemy 150.000 zł. To pozwoli nam pokryć koszty sześciu dni zdjęciowych, takie jak:


W okresie zdjęciowym:

 • wynajem obiektów zdjęciowych,
 • niezbędne noclegi podczas zdjęć wyjazdowych,
 • transport,
 • gaże dla wykonawców,
 • wynagrodzenie ekipy filmowej: operatora obrazu, operatorów kamer, oświetleniowca, dźwiękowca, technika, kierownika planu, etc.,
 • wynajem kamer, oświetlenia, dymiarek, etc.


W okresie przygotowawczym:

 • stworzenie kostiumów, rekwizytów, scenografii,
 • pracy kierownika produkcji podczs planowania zdjęć.


W okresie postprodukcji:

 • montażu – musimy opłaćić pracę studia postprodukcji filmowej, zmontowac i udźwiękowić film,
 • stworzenia muzyki do filmu,
 • nagrań dźwiękowych, mixu, masteringu,
 • korekcji barwnej.


r64376ffc1c59a9a.jpeg

Dziękujemy za wsparcie

Za każde wsparcie finansowe naszego filmu mamy przewidziane nagrody. Są one niematerialne, po pierwsze dlatego żeby ograniczyć koszty, na które nas nie stać. Po drugie, pomyśleliśmy, że Państwo – tak jak my będą chcieli przyłączyć się do naszej akcji dla idei. Dlatego nagrodą jest wymienienie każdego darczyńcy w napisach końcowych filmu jako jego współtwórcy.


Do 50zł Donator


51 – 150 zł Twórca


151 – 250 zł Autor


251 – 500 zł Ambasador


Powyżej 500zł Mecenas


ic40b0c7bfae377b.jpeg

Jedność

Jako wierzący, chcemy zjednoczyć całe środowisko chrześcijańskie, aby dało ono konkretny głos opowiadający się za życiem nienarodzonych. Do naszej akcji zapraszamy więc ambasadorów, dzięki którym mamy szanse przemówić jednym głosem i sprawić, żeby nasza inicjatywa wyrażała się w jedności wobec Boga. Wierzymy, że dzięki podjętej zbiórce uda nam się nie tylko zrealizować jej cel i wyprodukować film. Ufamy, że ten proces będzie zbliżeniem ludzi podobnie myślących, konsolidacją osób i środowisk broniących godności ludzkiego życia. To na czym najbardziej nam zależy w teatrze, to co robimy na co dzień to spotkanie, poczucie wspólnoty i wzajemna wymiana darów. To jest prawdziwym naszym celem.


Ambasadorami filmu Tobiasz są:


Robert Skassa


Robert Friedrych Litza


Mariusz Wach, Mateusz Nosek, Bosski FIRMA, Arkadiusz Tańcula


Tomek Drozdek


Marcin Jakimowicz


Bawer Aondo Akaa


Ewelina Jagielska


Andrzej "Kogut" Sowa


Darek Malejonek


W realizacji zbiórki Teatrowi Exit pomaga nowo powstała inicjatywa propagująca wiarę i tradycyjne wartości przez produkcję filmów i multimediów DOBRE ŁOTRY.


www.dobrelotry.pl


x136f90dc40ee5bb.png

There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
Find out more

Donations 1513

preloader

Comments 75

 
2500 characters