id: 7zppzd

Remont dwóch SPOTów - Placówek Wsparcia Dziennego dla 64 dzieci

Remont dwóch SPOTów - Placówek Wsparcia Dziennego dla 64 dzieci

3 233 zł 
from 30 000 zł
10%
14 days left
35 
supporters
Donate
Zrzutka.pl does not charge any commission

Updates4

 • c78f98d304ec92e0.jpegTaki napis czeka na wszystkich, którzy nas odwiedzą. Może i krzywy - ale od serca!

  Read more
 • A jak już o drabinach, to poznajcie Newtona - naszego kierownika budowy, który umie wchodzić na drabiny i pomaga w remoncie najbardziej ze wszystkich! ed317ebfb67f96cf.jpeg

  Read more
 • No i co z tego, że farba na suficie się łuszczy, skoro mamy przyjaciół, którzy nie boją się drabin i nam pomogą?tbac118498b4cf11.jpeg

  Read more
 • Środa, 15 IX 2021: Trwają prace remontowe w obydwu lokalach. Gdyby ktoś nam powiedział trzy tygodnie temu, że staniemy się specjalistami od cekolowania, szlifowania, malowania i hydrauliki to byśmy nie uwierzyli! Łącznie ponad 300 metrów do remontu, a czas nas goni i dzień otwarty coraz bliżej!

  x1bc4bc084ef0283.jpeg


  Read more
There are no updates yet.

There are no updates yet.

Description

Wraz z końcem lata 2021 roku spełniło się nasze największe marzenie: będziemy mogli pomagać dzieciom w Placówkach Wsparcia Dziennego! Dostaliśmy niesamowitą szansę, udało się nam zdobyć dotację i możemy działać! Cała kadra placówek skrzyknęła się i na zasadzie inicjatywy pracowniczej szpachlujemy, cekolujemy, ścieramy, gruntujemy, malujemy, myjemy, sprzątamy i robimy wszystko, żeby w możliwie jak najkrótszym czasie przygotować lokale do pracy. Nie ma znaczenia: psycholog, pedagog, kierownik czy logopeda, każdy zakasał rękawy i robi rzeczy zdecydowanie wykraczające poza materiał studiów! Chcemy stworzyć ciepłe, ładne i przyjazne miejsca, do których dzieciom będzie chciało się przychodzić, w którym będą mile spędzać czas. Wierzymy, że piękne otoczenie ma wpływ na to, jak dziecko się w nim czuje, że szanując przestrzeń szanujemy tych, którzy do niej przychodzą.


Dlatego prosimy: pomóż nam i współtwórz tę przestrzeń razem z nami! Bardzo potrzebujemy Twojej pomocy, ponieważ chcemy działać, ale nie mamy już pieniędzy na remont.


Będziemy pracować w dwóch lokalizacjach (Witomino i Śródmieście). Lokal na Witominie jest większy (250m2) i jest w lepszym stanie technicznym, ale z racji metrażu wymaga też więcej pracy. Czekamy na odwiedziny mykologa i dekarzy. Lokal na Śródmieściu jest mały, ma zaledwie 50m2 i składa się z 3 niewielkich pomieszczeń, ma za to jeden wielki problem: toaletę. To niewielkie pomieszczenie jest w stanie wymagającym kapitalnego remontu, którego najważniejszym elementem jest pociągnięcie ścianki działowej aż do sufitu - obecnie sięga ona zaledwie do połowy wysokości ściany, dlatego wszystko to co się w niej dzieje słychać na zewnątrz. Potrzebujemy też pomocy elektryka i hydraulika, a może i innych specjalistów.


Co to są Placówki Wsparcia Dziennego i co będziecie tam robić?

 • Placówki Wsparcia Dziennego (w Gdyni zwane SPOTami) to miejsca gdzie dzieci z różnych, czasami bardzo trudnych środowisk, przychodzą po lekcjach. Głównym naszym zadaniem jest pomoc w opiece i wychowaniu dzieci z rodzin przeżywających trudności w wypełnianiu funkcji opiekuńczo-wychowawczych.
 • Nasze SPOTy są bezpłatne - żadne dziecko uczęszczające na zajęcia nie ponosi z tego tytułu żadnych kosztów
 • W naszych SPOTach oferujemy dzieciom pomoc w nauce, socjoterapię (czyli metodę terapii zajęciowej skierowanej do osób z zaburzeniami emocjonalnymi i zaburzeniami zachowania), dożywiamy dzieci, oferujemy pomoc psychologiczną, pedagogiczną i logopedyczną, wzmacniamy ich zainteresowania, pracujemy na relacji i zasobach dzieci. Pracujemy też z całymi rodzinami: oferując reintegrację rodzin oraz Trening Umiejętności Wychowawczych. Jesteśmy też otwarci na naszą społeczność lokalną, bo na wiele naszych działań zapraszamy wszystkich naszych sąsiadów, a w naszym zespole są też streetworkerzy, pracujący z dziećmi na terenie całej dzielnicy.
 • Swoją opieką obejmujemy 64 osób: 24 na Śródmieściu i 40 na Witominie. Są to dzieci i młodzież w wieku od 6 do 18 lat.


Kim jesteście? Co robicie?

 • Fundacja Młodorośli to niezależna, apolityczna fundacja założona w styczniu 2020 roku, której przedmiotem działalności jest pomoc społeczna. Fundacja Młodorośli swoją nazwę zawdzięcza ludziom, których najczęściej obejmuje swoją opieką – młodym wchodzącym w dorosłość. Naszą misją jest upowszechnianie pedagogiki serca oraz znaczenia relacji w pracy wychowawczej.
 • Cele naszej pracy to uczestnictwo w systemie wspierania rodziny i pieczy instytucjonalnej; Ochrona dzieci i dorosłych przed przemocą fizyczną, psychiczną, seksualną, ekonomiczną oraz przez zaniedbanie; Pomoc rodzinom i dzieciom w sytuacjach kryzysowych, trudnych sytuacjach życiowych oraz wspieranie rodzin mających trudności w wypełnianiu funkcji opiekuńczo – wychowawczych; Działalność na rzecz ochrony praw dziecka i człowieka, ich upowszechniania i przestrzegania; Przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym oraz pomoc osobom, których problemy te dotyczą; Wyrównywanie szans edukacyjnych i społecznych dzieci i młodzieży a także ich rodzin oraz Tworzenie miejsc pracy w sektorze pomocy społecznej
 • W marcu 2020 roku Fundacja otworzyła grupę na facebooku – Widzialna Ręka Trójmiasto, której celem jest sieciowanie osób potrzebujących i gotowych tej pomocy udzielić. Aktualnie grupa liczy już prawie 26 tysiący użytkowników.
 • W ramach swojej działalności Fundacja przeprowadziła zrzutkę na „Posiłki dla Bohaterów” w ramach której udało się zebrać ponad 25 tysięcy złotych i przekazać je restauratorom, którzy przygotowali posiłki dla pracowników Trójmiejskich Szpitali.
 • Kolejną akcją prowadzoną przez Fundację był program „Dobronosze” który otrzymał honorowy patronat prezydentów Miast Gdyni, Gdańska i Sopotu i który obejmował dostarczanie zakupów do osób niepełnosprawnych, objętych kwarantanną i seniorów.
 • Fundacja Młodorośli w maju 2020 roku pozyskała 2000 maseczek oraz 70 przyłbic i przekazała je sieci Gdyńskich SPOT – 15 Placówek Wsparcia Dziennego.
 • Jesienią 2020 roku Fundacja przystąpiła do konkursu Akumulator Społeczny i wygrała grant na warsztaty dla dzieci i rozwój Fundacji. W październiku 2020 roku wzięliśmy udział w wydarzeniu "Podwieczorek Społeczny - Pomaganie w najbliższym sąsiedztwie", gdzie podzieliliśmy się doświadczeniem płynącym z prowadzenia grupy Widzialna Ręka oraz realizacji programu Dobronosze.
 • Za swoje działania Fundacja Młodorośli otrzymała nagrodę Bursztynowego Mieczyka im. Macieja Płażyńskiego w kategorii „Debiut Roku” oraz nagrodę „Pakiety szyte na miarę”.
 • W 2021 roku rozpoczęliśmy realizację projektów: Ciało, Bella (warsztatów psychoedukacyjnych w ramach Gdańskiego Funduszu Młodzieżowego) oraz Żywe Planszówki (zajęć animacyjnych w ramach Gdańskiego Funduszu Sportowo-Rekreacyjnego). 


Na co przeznaczycie pieniądze?

 • na remont łazienki widocznej na zdjęciu: kafelki i płytki, wymianę miski WC i umywalki z baterią, przede wszystkim na postawienie ścianki sięgającej sufitu, żeby dzieci mogły załatwić swoje potrzeby w prywatności oraz na dodatkowe drzwi pomiędzy dużym pomieszczeniem a łazienką, by jeszcze bardziej wyciszyć to pomieszczenie. Chcielibyśmy również ogarnąć sytuację z rurami: nie jesteśmy specami, ale one chyba powinny iść w ścianie a nie na niej!
 • na pracę hydraulika i elektryka - to, co się da robimy oddolnie, na zasadzie inicjatywy pracowniczej, ale są pewne rzeczy, które wykraczają poza nasze umiejętności albo wręcz wymagają prawnie specjalisty: np. podłączenie kuchenki
 • na materiały do remontu: farby, grunty, pędzle, taśmy, gładź szpachlową - wiele z tych rzeczy już kupiliśmy z pieniędzy prywatnych albo dostaliśmy od dobrych ludzi, którzy nam pomogli. Niestety, nasze środki się wyczerpały, a potrzebujemy jeszcze troszkę materiałów. Bardzo chcemy kupić np. dosyć drogą farbę tablicową oraz farbę do drewna by zetrzeć i pomalować brzydkie meble, które zostały i z których da się jeszcze korzystać
 • na podłogi: linoleum (10m2), wykładzinę (30 i 20 m2), podkłady i kleje do jej położenia, potrzebujemy też listw przypodłogowych
 • na meble: przede wszystkim szafki kuchenne, regały i szafki do przechowywania rzeczy, gier, zabawek i materiałów plastycznych, w dalszej kolejności na pufy dla dzieci do siedzenia, huśtawkę sensoryczną


Co zrobiliście do tej pory?

 • Przewieźliśmy różne meble, materiały i przedmioty, które zgromadziliśmy w różnych miejscach przygotowując się na otwarcie
 • Wyrzuciliśmy stare, zniszczone i brzydkie meble, które pozostawiono w lokalach i które nie nadawały się do użytku
 • Usunęliśmy zabrudzenia i posprzątaliśmy lokale
 • Pomalowaliśmy drzwi wejściowe zniszczone farbą do grafitti
 • Zacekolowaliśmy i starliśmy część ścian, zagruntowaliśmy je. Udało nam się w całości pomalować dwa pomieszczenia! Zerwaliśmy też różne nieużytkowe rzeczy przyklejone do ścian, np. zniszczoną sprayem tablicę korkową
 • Pozyskaliśmy z różnych źródeł trochę mebli (np. krzesła, stoły, biurka, szafy) i sprzętów (mikrofalówki, czajniki, lodówka podblatowa, płyta elektryczna, odkurzacze), które czekają na remont pomieszczeń, by służyć dzieciom :)


Co, jeśli chcę Wam pomóc inaczej?

 • To super! Bardzo potrzebujemy pomocy!
 • Jeśli chcesz i potrafisz robić rzeczy wykraczające poza naszą wiedzę pochodzącą z tutoriali z youtuba, np. znasz się na hydraulice, elektryce albo umiesz kłaść kafelki i chcesz zrobić to w ramach wolontariatu - napisz do nas!
 • Jeśli nie masz wiedzy specjalistycznej a potrafisz trzymać wałek i chciałbyś przyczynić się do powstawania Placówek, masz trochę wolnego czasu i chcesz się do nas przyłączyć- napisz do nas! Zapraszamy do ekipy. Zapewniamy papierową czapeczkę :)
 • Jeśli masz sprzęty, które są nam potrzebne i możesz je nam przekazać, prosimy napisz do nas. Aktualnie potrzebujemy pilnie np. zmywarek 60cm (nie do zabudowy) z możliwie jak najwyższą temperaturą mycia


Nie rozumiem. Przecież macie dotację, czemu Fundacja nie opłaci remontu sama?

 • Fundacja Młodorośli działa na zasadzie grantów, to znaczy że dostajemy środki, które wygrywamy w konkursach, z przeznaczeniem na konkretne działania. Jeśli czegoś nie wydatkujemy - musimy to zwrócić.
 • Fundacja nie prowadzi też działalności gospodarczej, ani nie ma bogatych sponsorów, którzy przekazywaliby jej środki. Jesteśmy malutką fundacją, z jednoosobowym zarządem. Bogate fundacje, z wieloma sponsorami, zasobami finansowymi na remonty i działania charytatywne pewnie istnieją - ale my do nich nie należymy :)
 • Dotacja na realizację zadań publicznych - prowadzenie Placówek jest spora, ale te środki nie mogą zostać przeznaczone w całości na remont. Z dotacji musimy opłacić media, prąd, telefon, zapewnić dzieciom wyżywienie, materiały edukacyjne i plastyczne, wypłacić wynagrodzenia pracowników, dlatego z całej dotacji na remont większego lokalu możemy przeznaczyć tylko 2 tysiące złotych, a mniejszego- tysiąc. Więcej zwyczajnie nie mamy.


Co, jeśli mam wątpliwości i chcę się upewnić, czy to nie oszustwo i pieniądze wydatkujecie właściwie?

 • To żaden problem, ponieważ kierujemy się zasadą transparentności. Każdy wydatek, który poniesiemy ze zrzutki jest ewidencjonowany, zakupów dokonujemy na fakturę i każdy dokument opisujemy w sposób trwały wskazując na źródła, z których pochodzą pieniądze. Na życzenie osoby wpłacającej chętnie udostępnimy dowody zakupów.
 • TU znajdziesz KRS Fundacji Młodorośli a TUTAJ nasz statut
 • Jeśli chcesz wiedzieć coś więcej, chciał(a)byś dodatkowych zdjęć, masz dodatkowe pytania, skontaktuj się z nami na facebooku
The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
Find out more

Contributors 35

Z
Zaboklicki
300 zł
TW
Tomasz Wija
300 zł
PS
Przemek Staroń
300 zł
 
Hidden data
200 zł
M
M.K
200 zł
 
Hidden data
200 zł
PI
Paweł i Renia
100 zł
JR
100 zł
BD
Bolek Drapella
100 zł
 
Hidden data
100 zł
See more

Comments

 
2500 chars
Zrzutka - Brak zdjęć

No comments yet, be first to comment!

Our users created

750 817 whip-rounds

and collected

540 019 856 zł

What are you collecting for today?