id: 82zxhw

Zbiórka na sfinansowanie prac związanych z budową pomnika "Rzeź Wołyńska" autorstwa Andrzeja Pityńskiego

Zbiórka na sfinansowanie prac związanych z budową pomnika "Rzeź Wołyńska" autorstwa Andrzeja Pityńskiego

Our users created 1 167 108 fundraisers and raised 1 214 373 849 zł

What will you fundraise for today?

Updates7

 • Ważny komunikat.


  Mamy sygnały, że niepokój Państwa wzbudza nieaktualny już opis naszej zrzutki. Gdy zakładaliśmy ją  21.07.2021 sądziliśmy, że uroczystość odsłonięcia i poświęcenia pomnika odbędzie się 11 lipca 2022 roku. Tak się nie stało, gdyż napotkaliśmy na trudności ze strony GZUT w Gliwicach związane z nie wydaniem nam szablonu –wzornika zawierającego rozmieszczenie otworów pod śruby mocujące pomnik do cokołu a następnie utrudnianie nam odbioru rzeźby autorstwa Mistrza Andrzeja Pityńskiego. Poprawiony opis powinien brzmieć następująco: Po uroczystości odsłonięcia i poświęcenia pomnika „Rzezi Wołyńskiej”, co nastąpi prawdopodobnie jesienią 2023 roku, w drugim etapie planowana jest budowa Mauzoleum, w którym znajdą się sale ekspozycyjne upamiętniające martyrologię mieszkańców wsi na Kresach Wschodnich.

  Zbigniew Walczak

  Prezes SKBP "Rzeź Wołyńska"


  1Comment
   
  2500 characters
   

  Sławomir Wawrzyniak • 13.03.2024 22:31

  Panie Zbigniewie--- WIELKI SZACUN

  No comments yet, be first to comment!

  Read more
There are no updates yet.

There are no updates yet.

Description

Zwracam się z uprzejmą prośbą o wsparcie prac związanych ze wzniesieniem pomnika „Rzeź Wołyńska” Mistrza Andrzeja Pityńskiego w gminie Jarocin.  Atutem tej lokalizacji jest usytuowanie terenu pod pomnik  w bezpośrednim sąsiedztwie trasy szybkiego ruchu S 19 (Barwinek – Rzeszów – Lublin – Kuźnica Białostocka). Pomnik będzie górował nad okolicą. Z MOP Bukowa II (Miejsca Obsługi Podróżnych) można będzie można przejść  pod pomnik. Niecałe 300 m dzielić będzie miejsce pod pomnik od obecnej drogi krajowej Nr 19.                                                                                                                                        

         Pomnik, dla którego od lat nie było miejsca w Polsce będzie centralnym punktem Memoriału Ofiar Ludobójstwa na Kresach Wschodnich, którego dopuścili się ukraińscy nacjonaliści w czasie II wojny światowej. Po uroczystości odsłonięcia i poświęcenia pomnika „Rzezi Wołyńskiej” w dniu 11 lipca 2022 roku, w II etapie planowana jest budowa Mauzoleum, w którym znajdą się sale ekspozycyjne upamiętniające martyrologię mieszkańców wsi na Kresach Wschodnich.

Zbigniew Walczak – wójt gminy Jarocin i zarazem prezes Społecznego Komitetu Budowy Pomnika „Rzeź Wołyńska” w Domostawie w gminie Jarocin

 


There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
Find out more

Donations 2290

preloader

Comments 120

preloader