id: 8eeazr

Pomóżmy Rafałowi stanąć na nogi !

Pomóżmy Rafałowi stanąć na nogi !

The organizer verified the description with proper documents.
123 071 zł  (≈ 26 074 €)
of 80 000 zł (≈ 16 949 €)
153%
32 days
left
784
supporters
Donate
Zrzutka.pl does not charge any commission

Our users created 934 493 whip-rounds and collected 922 466 703 zł

What are you collecting for today?

Updates4


 • Kochani, 

  24 września nasze życie znowu przewróciło się do góry nogami. Rafal tego dnia trafił na OIOM krakowskiego szpitala z powodu wstrząsu septycznego najprawdopodobniej ze źródłem wyjścia układu moczowego. Sepsa zaatakowała nerki, a także Rafał był niewydolny krążeniowo. Założono w sedacji cewnik do dializ oraz włączono antybiotykoterapię empiryczną. Dzięki Bogu antybiotyk zadziałał, a nerki podjęły pracę. Po raz kolejny Rafał wygrał walkę o życie. Po 9 dniach wrócił do ośrodka rehabilitacyjnego w Krakowie. Niestety sepsa spowodowała osłabienie organizmu i te 3 tygodnie efektów, które Rafcio wypracował na rehabilitacji troszkę się cofnęły, ale jak to powiedział nasz przyjaciel Darek Ozga „czasami trzeba zrobić krok w tył, ale tylko po to, aby się rozpędzić i zrobić dwa w przód, dopóki walczysz jesteś zwycięzcą” ❤️. 

  Teraz Rafała najważniejszym celem jest powrót do sprawności i samodzielności. Przed nim setki godzin rehabilitacji. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że to nie są małe koszty. Jestem przekonana, że Rafcio zrobi wszystko co w jego mocy, aby osiągnąć najwyższy możliwy level w powrocie do sprawności fizycznej. On nas jeszcze zaskoczy ❤️. 

  Nadal zbieramy środki na kolejne turnusy rehabilitacyjne dla Rafała, które są dla niego niezbędne. Zostało nam 14 dni zbiórki na zrzutce 

  Bardzo Was prosimy o wsparcie, każda symboliczna wpłata 1 zł krok po kroku zbliża nas do celu. 

  Dziękujemy z całego serca za wsparcie! ❤️ Dobro wraca ❤️❤️❤️
  0Comments
   
  2500 chars

  No comments yet, be first to comment!

  Read more
There are no updates yet.

There are no updates yet.

Description

Jak co roku udaliśmy się na rodzinny wyjazd, który jest naszą kilkuletnią tradycją, kontynuowaną przez dalsze pokolenia. Wspaniały czas, spokój wakacyjnej sielanki przerwał tragiczny w skutkach wypadek, który zapisze się w naszej pamięci na zawsze. 

Dnia 22.07.2022 r. podczas zabaw w ogrodowym basenie, świat Rafała runął w ułamku jednej sekundy. Podczas zabawy w basenie Rafał uderzył głową o dno, w wyniku czego stracił przytomność, a jego ciało bezwładnie dryfowało na powierzchni wody. Po zdarzeniu odzyskał przytomność, ale uskarżał się na ogromny ból szyi, oraz brak czucia w rękach i nogach. Rafał jak najszybciej został oddany pod opiekę ratowników medycznych i trafił w ciężkim stanie do szpitala.

  

W trybie ostrodyżurowym, przeszedł skomplikowaną operację kręgosłupa, w wyniku której postawiono ostateczną diagnozę, która zwaliła nas wszystkich z nóg:

- liczne złamania odcinka szyjnego kręgosłupa: złamanie wyrostka kolczystego C3, obu blaszek łuku C4, złamanie trójkolumnowe C5,

- porażenie kończyn dolnych,

- niedowład kończyn górnych.


Rafał jest wspaniałym ojcem, mężem, synem, bratem, przyjacielem, i nigdy wcześniej nie odmówił nikomu pomocy. Przed wypadkiem pracował w trudnych warunkach jako górnik. Swoją odwagą i ciężką pracą zainspirował niejedną osobę. Jest tatą 11 – letniej Milenki, z którą spędzał każdą wolną chwilę, i która jest dla niego całym światem.  

Miał tysiące planów na dalsze życie z żoną i kochaną córeczką. 


Obecnie przebywa na Oddziale Intensywnej Terapii, w wyniku niewydolności oddechowej, w dalszym ciągu istnieje ryzyko zagrożenia życia. Fizycznie, w dalszym ciągu utrzymuje się paraliż kończyn dolnych oraz niedowład kończyn górnych. Rafał jest pod opieką psychiatry, i próbuje zaakceptować nową rzeczywistość. Mimo cierpienia, ma ogromną wolę walki i pragnie stanąć na nogi. 

Jedyną szansą, aby w jakikolwiek sposób pomóc Rafałowi, jest kosztowna rehabilitacja. To jedyna nadzieja, że Rafał odzyska częściowo sprawność, dzięki której będzie samodzielny.

Miesięczny koszt rehabilitacji, w ośrodku specjalistycznym to koszt ok. 30-40 tys. zł miesięcznie, na co się składa: pobyt, całodobowa opieka, szereg zabiegów dających nadzieję na powrót do zdrowia, dojazd, lekarstwa. Dodatkowo codzienne potrzeby związane z obecnym stanem tj. konsultacje, lekarstwa, dojazdy, opieka psychiatry to dodatkowy koszt który z dnia na dzień wzrasta.

Z uwagi na bardzo ciężki stan, Rafał będzie potrzebował co najmniej kilkumiesięcznej rehabilitacji, ale będzie mógł ją rozpocząć po ustabilizowaniu podstawowych funkcji życiowych.

Niestety wszystkie koszty znacznie przewyższają budżet rodziny, dlatego z całego serca zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie naszej zbiórki! 


Spełnijmy wspólnie marzenie Rafała, którym jest możliwość wstania i pójścia na spacer z córeczką i żoną. 


Z góry dziękujemy wszystkim pomagającym za okazane wsparcie!


* Zbiórka ma charakter charytatywny, została uruchomiona w imieniu żony Rafała Różańskiego - Iwony.

Zebrane środki, dzięki Państwu, zostaną przeznaczone na obecne konsultacje, lekarstwa, dojazdy do szpitala, opiekę psychiatryczną, rehabilitację, opiekę podczas pobytu w ośrodku, specjalistyczne zabiegi, sprzęt medyczny.


Location

Chocianów, Poland

See on map
map pin
The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
Find out more

Contributors 784

PM
Paweł Majchrzak
550 zł
DD
Kuta Daria
260 zł
SK
Sylwia licytacja
130 zł
MJ
Gosia Jędraś
100 zł
JS
Szczepanik Joanna
50 zł
AN
Anita
50 zł
MN
Marta Nowogrodzka - licytacja
30 zł
Daniel Łaciak
20 zł
KK
J. I. Kujawa
200 zł
 
Hidden data
300 zł
See more

Comments 16

 
2500 chars