id: 9jyyh8

Diagnoza i terapia

Diagnoza i terapia

Our users created 1 181 061 fundraisers and raised 1 235 088 787 zł

What will you fundraise for today?

Description

Jestem chodzącym zmęczeniem, mimo że mam doskonałe wyniki badań. W zasadzie to od lat, ale teraz przy małych dzieciach to już nie do wytrzymania. Przy takim wyczerpaniu trudności sensoryczne coraz bardziej dają mi się we znaki: ubrania wybieram na dotyk, a hałas i głośne dźwięki są dla mnie na tyle uciążliwe, że kupiłam dobre (wygodne!) zatyczki do uszu i noszę je przy kluczach, żeby mieć zawsze pod ręką. Koncentracja? Nie ogarniam. Mój mózg zamienił się chyba w gąbkę. I nie, to nie jest słynne w internecie odpieluszkowe zapalenie mózgu Madki Polki, coś takiego nie istnieje. To po prostu ogromne zmęczenie i przeciążenie. Jest mi trudno, mojej rodzinie ze mną też, ale pracuję nad sobą i szukam rozwiązań, co niestety niezbyt mieści się w naszym budżecie. Na darmową psychoterapię jestem zapisana, czekam, aż kiedyś może zwolni się miejsce (już przy rejestracji powiedziano mi, że nie wiadomo, kiedy to się stanie, bo miejsc brak).

Dziś światowy dzień walki z depresją. To paskudna choroba – niestety coś o tym wiem. Czy jestem trochę dziwna? Możliwe: zaczęłam właśnie diagnozę w kierunku spektrum autyzmu i ADHD – za radą psychoterapeutki. Choć to dla mnie ogromnie trudne, to nie chcę o tym wszystkim milczeć i dalej z miłym uśmiechem udawać, że wszystko ok. Dlatego właśnie dziś proszę o pomoc.

Dostałam maila: mogłabym zacząć diagnostykę już za dwa dni, mają akurat wolny termin. Autyzm i ADHD. Tylko nie mam wolnych funduszy na ten cel. Zarobki w naszym zawodzie zdecydowanie nie generują nadmiaru gotówki.

Znalazłam dobrą poradnię, na dodatek mam do niej bardzo blisko. To dla mnie naprawdę ważne, aby pomóc sobie poukładać w głowie, nazwać i zdefiniować to, co nie pozwala mi normalnie funkcjonować. Przez dwa tygodnie od kiedy terapeutka zasugerowała mi diagnozę w kierunku spektrum, nie potrafiłam myśleć o niczym innym. Rozważałam diagnozę już kilka lat temu; tyle że wtedy temat diagnozowania dorosłych kobiet dopiero u nas raczkował, a koszty były dla mnie zaporowe. No i najważniejsze: dopiero od jakiegoś czasu zaczęłam traktować poważnie swoje potrzeby i dbanie o siebie.

Pod koniec jesieni udało mi się zacząć psychoterapię - dzięki dofinansowaniu. Ale dofinansowanie się kończy i będę musiała dalej płacić samodzielnie. Oczywiście jestem zapisana w kolejce oczekujących na NFZ, może kiedyś się odezwą (miły pan powiedział mi przez telefon, że naprawdę nie wiadomo, kiedy zwolni się miejsce). A nie chcę przerywać terapii w momencie, kiedy dopiero zaczynam czuć się w niej swobodnie i znajdować porozumienie z terapeutką.

Diagnoza to około 4-7 spotkań x 200 zł. Plus psychiatra 320 zł. Terapia z kolei to 170 zł za spotkanie (raz w tygodniu).There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
Find out more

Moneyboxes

Add moneybox

Nobody created moneybox for this fundraiser yet. Your moneybox may be the first!

Donations 58

AA
Ewa Lewandowska
20 zł
AP
Znajoma
30 zł
MI
Marta i Jędrek
hidden
MN
Magdalena Niedziela
50 zł
TZ
Dawny znajomy z Pijarów
170 zł
 
Hidden data
20 zł
MO
Magdalena Oliwiecka
50 zł
MM
Monika M
50 zł
MA
Marta
50 zł
IN
Iza
30 zł
See more

Comments 1

 
2500 characters
  • TZ
    Dawny znajomy z Pijarów

    Trzymaj się, terapia to dobra sprawa! Powodzenia!

    170 zł