V edycja festiwalu Rock am Palast
V edycja festiwalu Rock am Palast
Description
Rock am Palast – wolny festiwal, który tworzą ludzie
Rock am Palast to coś więcej niż festiwal muzyczny.
To spotkanie ludzi, muzyki i miejsca z historią, z Pałacem w Rozkochowie.
Od kilku lat wspólnie tworzymy jeden z największych darmowych festiwali rockowych na Opolszczyźnie. Bez biletów, bez barier, bez komercyjnej presji.
Rock am Palast narodził się oddolnie, z potrzeby grania, spotykania się i ożywiania miejsca, które przez lata było zapomniane. Dziś pałac znów żyje: muzyką, sztuką, ludźmi z całej Polski (i nie tylko).

Naszym celem jest wspieranie zawodowych zespołów, które inni nazywają amatorskimi, bo jeszcze nie wydali znanego singla granego w radio. Naszym celem jest stworzenie festiwalu, który traktuje naszych artystów równo pod każdym względem. Naszym celem jest stworzenie miejsca na mapie koncertów, w którym będziecie mogli zobaczyć genialne kapele, które normalnie grają w dużych miastach, w małych klubach za bilety. Chcemy abyście poznali zespoły, które mają ogromy potencjał i zapewne wkrótce usłyszy o nich cały kraj albo świat, a my chcemy dołożyć do tego małą cegiełkę poprzez stworzenie fajnego miejsca do grania, ze świetną publicznością.
Robimy ten festiwal, bo kultura powinna być dostępna dla wszystkich. Nie powinna być luksusem, a wspólnym dobrem. Tlenem dla społeczeństwa.
Małe zespoły zasługują na profesjonalną scenę, ciepły obiad i nocleg. Zasługują na dużo więcej, więc co roku coraz bardziej się staramy aby było lepiej.
Małe miejscowości też mogą robić wielkie rzeczy, a muzyka może to połączyć.
Co roku na scenie Rock am Palast występują zespoły z Polski i zagranicy, wybrane spośród setek zgłoszeń. Oprócz koncertów są warsztaty, działania artystyczne, atrakcje dla dzieci, pole namiotowe, spotkania i wspólne bycie - bez podziałów, bez wykluczeń.
Choć festiwal jest darmowy dla uczestników, jego organizacja wiąże się z realnymi kosztami. Zebrane środki przeznaczymy głównie na ludzi, czyli osoby, które poświęcają swoje całe urlopy, ale pomóc stawiać scenę, zabezpieczać teren, kierować ruchem, przywozić swoimi samochodami całą infrastrukturę.
Gotują innym za własne pieniądze, dowożą wodę dla tych co pracują fizycznie. Zabezpieczamy środki na zaplecze techniczne i logistyczne, na paliwa, na samochody, na noclegi i prysznice dla osób, które przez dwa tygodnie działają na miejscu, abyście mogli spędzić u nas trzy dni z dobrą muzyką. Zbieramy na noclegi i wyżywienie dla zespołów, aby mogły odpocząć i zjeść często po długiej podróży. Zbieramy na działania organizacyjne i promocyjne, na plakaty, na kartki, na folie do laminarki, aby teren był dla Was dobrze oznaczony. Na drobne reklamy w mediach, abyście wiedzieli kto zagra. Na kontener, który zaoszczędzi nam trzech dni grzebania w śmieciach. :) Niby zabawnie, ale ból pleców i zapach były nieznośne. :D
Każda złotówka trafia bezpośrednio na realizację festiwalu, dla ludzi, którzy oddają Wam 200% energii i często nadludzkiej siły aby to przedsięwzięcie mogło powstać. :)
Organizatorzy, artyści i wolontariusze dokładają ogrom pracy społecznej i własnych zasobów - Twoje wsparcie pozwala nam domknąć budżet i zrobić wydarzenie na poziomie, na jaki zasługują artyści i najlepsza na świecie publiczność!
Dziękujemy za wsparcie.
Ekipa Rock am Palast