id: 9svg3r

Bez kuchni i łazienki w nieocieplonym domu

Bez kuchni i łazienki w nieocieplonym domu

46 000 zł (≈ 9 766 €)
of 45 000 zł (≈ 9 554 €)
102%
ended 28.05.2022
532 
supporters
Donate
Zrzutka.pl does not charge any commission

Updates10 • Każda złotówka wykorzystywana jest aby zrealizować cel zrzutki. Przeszliśmy pozytywnie weryfikację czy pieniądze zebrane dotychczas są wydane zgodnie z opisem.

  Zrobiliśmy już łazienkę, częściowe ocieplenie domu. Teraz trwają prace remontowe w kuchni i jednocześnie w WC. Zakupiliśmy już kuchenkę gazową, lodówkę, zlewozmywak, panele oraz gipsy, kleje gipsowe i grzejnik do WC. 
  Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem na koniec kwietnia lub najdalej na początku maja będziemy mieć skończoną kuchnię. Meble do kuchni, łazienki i szafkę do WC robi nam brat męża. Jego córka miała dość poważny wypadek uszkadzający kręgosłup stąd opóźnienie w realizacji. 

  Mąż teraz szykuje ściany, podłogi, sufity. 

  Jaką radość mają dzieci widząc to co się dzieje ❤️❤️❤️

  Do końca brakuje jeszcze 6250 zł to są pieniądze już składane na docieplenie reszty domu. 

  Kochani zrobiliśmy wielki krok do przodu, do godnego i normalnego życia. TYLKO DZIĘKI WAM 🥰. 

  Proszę pomóżcie jeszcze zebrać resztę aby skończyć to co zaczęte. Wierzę, że Polacy mają dobre serca - od ponad pół roku to obserwuję gdy wpływają kolejne wpłaty. 

  Poniżej zdjęcia z różnych etapów:

  image
  image
  image
  image
  image
  image
  image
  image
  image
  image
  image
  image
  image
  image
  image
  image
  image
  image
  image
  image

  Read more
 • 🇺🇦🇺🇦❤️🇺🇦🇺🇦UKRAINA 🇺🇦🇺🇦❤️🇺🇦🇺🇦

  Kochani dziękuję za wszelką pomoc ❤️  

  Oczy świata teraz są zwrócone na wschód co jest zrozumiałe. To co się teraz tam dzieje to piekło na ziemi. Zdaję sobie sprawę, że pomoc tamtym ludziom jest ważna. Rozumiem fakt, że moja zbiórka się wstrzymała. 
  Nie tracę jednak nadziei, że będzie lepiej, że to się skończy....♥️

  Choć wszyscy są zaangażowani w pomoc dla uchodźców, to mam nadzieję że uda się też nam pomóc ♥️🇵🇱


  Proszę Was Polaków 🇵🇱  aby w tym wszystkim co robicie dla Ukrainy choć odrobinę poświęcić nam Polakom 🇵🇱 nie zapominajcie o nas... proszę Was o to bardzo ♥️♥️♥️ 

  POLSKA RODZINA POTRZEBUJE POMOCY ❤️🇵🇱

  Widzę siłę naszego narodu, jak potrafią pomagać i poświęcać się dla drugiego. Jesteście wielcy w tym co robicie 💪💪💪

  Proszę chociaż o symboliczne wsparcie 🇵🇱❤️
  Tylko z Wami damy radę ❤️
  Read more
 • DZIĘKUJEMY ♥️♥️♥️


  Już 63% potrzebnych pieniędzy udało się uzbierać dzięki Waszej pomocy. Każda Wasza wpłata przybliża nas do realizacji marzeń o normalnym życiu.
  SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ


  Poniżej przedstawię jak mamy zaplanowaną pracę krok po kroku i dlaczego akurat tak:

  1. Łazienka - to już mamy - DZIĘKI WAM - to był numer jeden gdyż kąpiel w byłej oborze to był koszmar. Zimno, brudno itp. Dlatego to był priorytet.

  2. Częściowe ocieplenie - zrobione DZIĘKI WAM - nowa łazienka mieści się w dobudowanej części, tam było lodowato. Nie byłoby możliwe korzystanie z nowej łazienki gdyby nie był ocieplenia zewnętrznego. Stąd pomysł aby najpierw ocieplić część murowaną. To już zrealizowaliśmy.

  3. Kuchnia - jeszcze nie ruszone - to najdroższy etap. Potrzebujemy pieniędzy na farby, kleje, podłogę, sprzęty, meble...  Jednym słowem na wszystko. Dużo tego. Teraz właśnie odkładamy pieniążki aby zrealizować ten etap. Niedługo powinniśmy zacząć prace. Mąż wszystko co się da robi sam aby było taniej. Zaczynamy niebawem..,.

  4. WC - to następna sprawa po kuchni. Obecnie mamy na sieni tymczasową "toaletę" na czas remontu więc można jeszcze poczekać. Jest to w części nieocieplonej więc korzystanie z WC zimą jest trudne, temperatura pomieszczenia to około 12 -14 stopni pomimo ciepłego grzejnika na sieni. 

  5. Ocieplenie reszty domu - to odłożone na sam koniec. Będziemy to realizować wiosną o ile uda się uzbierać potrzebne pieniądze.  Tak mniej więcej wygląda plan pracy. Mąż wszystko robi sam co tylko może. Czasem pomaga mu jego tata, czasem brat - gdy prace wymagają więcej rąk. 

  Wierzę że uda się nam zrealizować cały plan. 
  Proszę Was o pomoc w realizacji. Każda złotówka ma znaczenie ❤️❤️❤️

  Bardzo dużo osób zagląda na naszą zrzutkę miło by było gdyby każdy z Was pozostawił po sobie symboliczną złotówkę. To niewiele a dla nas kroczek do przodu.

  Jesteście naszymi aniołami zesłanymi przez Boga 💜💜💜


  Read more


 • WERYFIKACJA:

  Chciałbym poinformować, że pozytywnie przeszliśmy weryfikację wiarygodności zrzutki. Sprawdzono czy pieniądze zebrane dotychczas są wykorzystywane zgodnie z opisem. Wszystko przebiegło pomyślnie.

   Dziękuję za zaufanie i wsparcie. To dla nas wiele znaczy.


  TO JUZ MAMY: 
  Z pieniędzy, które zebraliśmy do tej pory udało nam się zrobić łazienkę oraz częściowo położyć ocieplenie. To było dla nas nieosiągalne. Niech Wam, drodzy pomocnicy, Bóg błogosławi... 


  TO JESZCZE NIE KONIEC:   nadal kuchnia jest w stanie surowym a my gotujemy w pomieszczeniu poza domem, w pomieszczeniu które dawno temu było oborą.

  Teraz odkladamy pieniądze na kuchnię...  TYMCZASOWA KUCHNIA W OBORZE:

  Wiele osób w komentarzach pisze nam , że tam trzeba posprzątać, że brudno itp: 

  To pomieszczenie gospodarcze nie jest przystosowane aby było kuchnią. Tam stoi tylko kuchenka, blat, stolik i dwie szafki i pralka.  Nie ma tam podłogi (są cegły) na ścianach jest folia, nie ma okien. Jest też lodówka.    Trudno tu utrzymać porządek. Nie ma gdzie tego schować i tak leży na blacie. Mało to nad tym wszystkim pociągnięte są sznurki gdzie suszę pranie. Teraz gdy jest zimno myszy włażą w każdą dziurę, gdy jakaś zdechnie to śmierdzi. Gotowanie w takich warunkach to koszmar.
  Woda pociągnięta jest rurkami z domu, wszystko robione prowizorycznie bo miało być na chwilę. Rurki z wodą zimą zamarzają i wtedy nie ma bieżącej wody.     To miało być tylko na czas remontu, który na chwilę obecną trwa 2,5 roku... Piszę to aby każdy kto czyta zechciał zrozumieć naszą sytuację tak zwyczajnie po ludzku. 

  Przed nami kolejna zima z kuchnią poza domem...  Jeśli ktoś ma wątpliwości czy to co napisałam jest prawdą zapraszam do nas do wsi pod Kielcami. Nie mam nic do ukrycia, można wszystko zobaczyć bezpośrednio

  W pokojach w domu jest czysto ale tam jest podłoga, którą można zmyć, tam są szafeczki gdzie można coś schować. Łóżka można zaścielić, okna umyć. 

   Cały remont uruchomiliśmy z  myślą przede wszystkim o dzieciach.

  Chcemy stworzyć godne warunki dla nich ale tak jak pisałam z bieżącej pensji, gdy wszystko takie drogie, nigdy tego nie skończymy. Różnie próbowaliśmy jednak życie bieżące i związane z nim wydatki uniemożliwiają nam odłożenie takiej kwoty aby to wykończyć.

  Nie umiemy sobie poprostu poradzić z tym problemem. 

  Potrzebujemy jeszcze pieniędzy na: kuchnię, WC i docieplenie reszty domu, 

  Bez Was tego nie zrobimy. Proszę o pomoc ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

  Jezu Ty się tym zajmij, bądź wola Twoja

  Dziękuję raz jeszcze za każdą Twoją pomoc ❤️

  image
  image
  image
  image
  Pomóż nam spełnić marzenia ❤️
  Read more
 • Ocieplenie części murowanej:

  Kochani darczyńcy dzięki waszej pomocy udało nam się ocieplić część murowaną domu i kawałek ściany drewnianej. Fundament przykryty jest styropianem natomiast ściany pianą PUR. Całość zabezpieczona jest folią membranową aby warunki atmosferyczne nie zniszczyły izolacji. 

  Reasumując ocieplenie położone jest na 1/3 domu. 

  Cała drewniana część domu jeszcze nie przykryta (poza tą jedną ścianką) Ciągle jeszcze zbieramy pieniądze aby kontynuować pracę.

  Tylko dzięki Wam jesteśmy w stanie zrobić wszystko. 

  Pozostało jeszcze do zrobienia: reszta ocieplenia, kuchnia, spiżarnia i WC

  Wierzę, że z Wami się uda 💜💜💜

  Dziękujemy...❤️❤️❤️❤️

  image
  image

  Read more
 • Zimno, coraz zimniej...
  Kochani bardzo nam już pomogliście, jednak wiele jeszcze przed nami.

  Za oknami już jesień, noce chłodne. Ma być  coraz zimniej a nasz dom nieocieplony....Piec będzie spalał ogromne ilości opału aby  utrzymać ciepły dom. To nas bardzo rujnuje  finansowo. Zbyt dużo pieniędzy przeznaczamy na opał. 

  Na podwórku już dość zimno, zwłaszcza rankiem i wieczorem.
  Każdorazowo chcąc wyjść do kuchni  zjeść lub zrobić choćby herbatę trzeba się ubrać ciepło. Jest piątka dzieci i wyjście na obiad czy kolację i śniadanie to wyprawa. Kurtki, czapki, buty... piątka dzieci. Rano jest najgorzej...

  Proszę pomóżcie nam spełnić marzenia o kuchni i ciepłym domu....
  Wszystko bardzo drogie, sami nie damy rady

  Nasza kuchnia to goły tynk i beton pod nogami...nie mamy nic

  Tylko wy możecie sprawić, że dom będzie pachniał obiadem, że będzie ciepło....
  Read more


 • Łazienka już jest ale to nie koniec....

  Dziękujemy bardzo wszystkim, którzy do tej pory nam pomogli. Dzięki wpłatom udało się nam skończyć łazienkę. Wreszcie dzieci mogą kąpać się w czystym i eleganckim pomieszczeniu. To ogromne ułatwienie codziennego życia. Bóg zapłać.

  Raz jeszcze dziękuję, bez Was nie byłoby to możliwe. Nadal jednak zbieramy pieniądze,  jeszcze dużo do zrobienia. Kuchnia nadal poza domem, dom nieocieplony co zimą będzie bardzo odczuwalne, WC też do zrobienia. Z Wami damy radę... 
  image

  Read more
 • image

  Dziękujemy bardzo za  wsparcie naszej zbiórki :)))

  Z pierwszych pieniędzy, które dostaliśmy robimy łazienkę. Położyliśmy już płytki, wykonczylismy fugą, wbudowaliśmy odpływ do prysznica. Najbliższe pracę to malowanie sufitu. Dzieci bardzo się cieszą z tego, że prace ponownie ruszyły. Będą niedługo mogły wykąpać się w czystej łazience. 

  To dopiero początek , jeszcze wiele przed nami ale wierzę, że z Wami się uda. 

  Każdy gest ma dla nas ogromne znaczenie i za wszystko raz jeszcze dziękuję.
  Read more
 • Dla Boga nie ma nic niemożliwego,
  On może odwrócić każdą , nawet najgorszą
  sytuację, w Nim zawsze jest nadzieja.

  Kochani, wpłynęły już pierwsze wplaty. Jestem bardzo wdzięczna za wszelką pomoc i zainteresowanie. Każda złotówka będzie wykorzystana na stworzenie domu naszym dzieciom.


  Nasz dom teraz to tylko dwa pokoje (Około 35 metrów - reszta ma stan surowy...) ale wierzę, że Bóg czyni cuda i ofiaruje nam kuchnię, łazienkę, WC i ocieplenie.

  Mieszkamy w trudnych warunkach już kilka lat ale wierze,  że taki jest Boży plan.  

  "Starajcie się najpierw o królestwo Boże i Jego sprawiedliwość, a to wszystko będzie wam dodane" (Mt 6, 33)


  Read more
 • Marzymy o domu gdzie kuchnia i łazienka wraz z pokojami będą pod jednym dachem, gdzie będzie pachniało smacznym obiadem, gdzie będzie cieplutko.


  Dołączone zdjęcia przedstawiają:


  1. Pomieszczenie w którym ma być kuchnia. Jest tam zrobiona wylewka, na ścianach są płyty gipsowe. Mąż zrobił instalację elektryczną, kanalizację.


  2. Fragment domu z zewnątrz. Przedstawia połączenie drewnianego domu z dobudowaną kuchnią. Budynek jest bez ocieplenia. Zimą temperatura w tej części domu osiąga 12 stopni. To wpływa na ogromne koszty ogrzewania.


  3. Tymczasowa "kuchnia", która jest około 15 metrów od domu. To jest pomieszczenie gospodarcze które na czas remontu spełnia funkcję "kuchni" 


  4. Tymczasowy "prysznic"....


  Warunki są dokuczliwe przede wszystkim zimą. Każde wyjście do kuchni to wyprawa, każde wyjście pod prysznic to też wyprawa.


  Proszę pomóżcie nam spełnić marzenia

  Jesteśmy rodziną wierzącą Bogu i wiem, że On czuwa nad nami.
  Read more
There are no updates yet.

There are no updates yet.

Description

Na wstępie chciałbym bardzo podziękować, za kliknięcie w moją zrzutkę. To dla mnie wiele znaczy.


Parę słów o nas:

Jesteśmy wielodzietną, kochającą się rodziną. Mamy 5 dzieci, jesteśmy zgodnym małżeństwem dla których dzieci są najważniejsze. 


Los chciał, że 7 lat temu musieliśmy zamieszkać w drewnianym domu, który ma około 70 lat.

Dom w chwili zamieszkania miał pokój, kuchnię, sień. Nie było łazienki, WC.

Chcieliśmy poprawić warunki mieszkaniowe dla naszych dzieci.

Zaczęliśmy remont domu:

- dobudowaliśmy pomieszczenie na nową kuchnię, łazienkę, WC i spiżarnię,

- wymieniliśmy 2 okna,

- zrobiliśmy wylewki w starej części i potem w nowej

- założyliśmy grzejniki i piec do centralnego ogrzewania,

wyremontowaliśmy pokój i starą kuchnię przerobiliśmy na drugi pokój.


Tyle daliśmy radę zrobić z bieżącej pensji i odłożonych pieniędzy.

Z braku pieniędzy remont stanął... 

Już około 2 lata nic się nie dzieje...

Mąż pracuje w gastronomii, która nie dała planowanej pensji w dobie pandemii. Mieliśmy duży problem z bieżącymi wydatkami. Ponadto dom jest nieocieplony a to bardzo wpływa na ilość spalanego opału. Bieżące wydatki i koszty uniemożliwiają kontynuację remontu. 


Gdy zlikwidowaliśmy starą kuchnię, na czas remontu przenieśliśmy ją do pomieszczenia gospodarczego gdzie teraz gotujemy i się myjemy. Pomieszczenie gospodarcze jest około 15 metrów od domu. Każdorazowo chcąc skorzystać z kuchni, umyć ręce czy dziecko trzeba wyjść na podwórko. Zimą jest bardzo trudno zwłaszcza, że są małe dzieci. Chcąc wziąć prysznic trzeba ubrać kurtkę, czapkę ciepłe buty... Najgorzej jest zimą...

Gotowanie też wiąże się z zostawianiem dzieci samych bo warunki higieniczne nie są dobre w "tymczasowej" kuchni aby młodsze dzieci tam mogły się bawić. Zostawiam młodsze dzieci pod opieką starszych... i siedzą same gdy ja gotuję.


Naszym marzeniem jest stworzyć dzieciom łatwiejsze warunki do życia, aby nie musiały być same gdy ja gotuję, aby nie musiały w chłodne i mokre dni biegać przez podwórko aby umyć ręce czy zrobić sobie herbatę. Marzymy aby w domu pachniało obiadem...

Jesteśmy ludźmi bez nałogów, staramy się jak najlepiej wychowywać dzieci, wierzymy Bogu, że nam pomoże.


Nie mamy perspektyw na poprawę, nie mamy zaplecza finansowego aby to kontynuować, nie mamy zdolności kredytowej...    tkwimy w martwym punkcie.

Ja od września idę do pracy do szkoły na pół etatu że względu na małe dzieci.

 Aby wykończyć parter potrzebujemy stworzyć kuchnię, łazienkę, WC, spiżarnię. To wszystko jest w surowym stanie. Ponadto dom trzeba ocieplić gdyż w części dobudowanej pomimo ciepłych grzejników temperatura osiąga zimą około 12 stopni. W części drewnianej - 18 stopni. W domu zimą jest chłodno pomimo pieca pełnego opału...

Nie mamy nic prócz gołych ścian, wszystko jest bardzo drogie i wiem, że tylko z Wami mamy szansę na lepsze warunki.

Zdaję sobie sprawę że są ludzie o większych potrzebach. Jednak przy piątce dzieci brak łazienki i kuchni to duży problem.


Będę wdzięczna za każdą złotówkę


Wierzę że Bóg postawi na naszej drodze ludzi którzy zrozumieją naszą sytuację...


The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
Find out more

Moneyboxes

Add moneybox

Nobody create moneybox for this whip-round yet or none of the moneyboxes have raised funds.

Contributors 532

 
Hidden data
5 000 zł
ŁŻ
Łukasz
1 500 zł
FG
Fundacja Gość Niedzielny
1 500 zł
 
Hidden data
1 000 zł
 
Hidden data
1 000 zł
 
Hidden data
1 000 zł
WZ
Wojtek
600 zł
NZ
Szczęść Bożę
591 zł
 
Hidden data
500 zł
 
Hidden data
500 zł
See more

Comments 24

 
2500 chars

Rewards

Donate 20 zł and more
Modlitwa w intencji darczyńcy
Kochany darczyńco jeżeli już zdecydujesz się, że chcesz nam pomóc obiecuję wieczorną modlitwę w Twojej intencji, aby Pan Bóg miał Cię w opiece 💜
expand

chosen 175 times

Choose
Donate 100 zł and more
Sms z podziękowaniem
Kochany darczyńco, jeżeli zdecydujesz się aby nam pomóc wyślę SMS-a z treścią specjalnie przygotowaną dla Ciebie. Może to niewiele ale chociaż tak mogę się odwdzięczyć 💚
expand

chosen 36 times

Choose
Donate 500 zł and more
Pocztówka z naszych stron
Kochany darczynco ! Jeżeli zdecydujesz się nam pomóc, wyślemy pocztą pocztówkę ze specjalnymi pozdrowieniami od naszej rodziny. To, że nam pomogłeś wiele znaczy i chociaż tak chcemy przekazać podziękowania 💚
expand

chosen 4 times

Choose
Donate 1500 zł and more
Zaproszenie na kawę
Kochany darczyńco, jeżeli zdecydujesz się pomóc nam chcę zaprosić Cię na kawę i ciasto do nas do domku. To być może niewiele ale choć tak chcę się odwdzięczyć ☕💜
expand

chosen 1 time

Choose

Our users created

862 981 whip-rounds

and collected

758 913 907 zł

What are you collecting for today?