Wsparcie dla ręki po amputacji - bądź moim bohaterem!
Wsparcie dla ręki po amputacji - bądź moim bohaterem!
Updates3
Add updates and keep supporters informed about the progress of the campaign.
This will increase the credibility of your fundraiser and donor engagement.
Description
Nazywam się Aleksandra Mieszczak, mam 53 lata, mieszkam w Katowicach i od 11 lat jestem osobą niepełnosprawną.
W 2014 roku miałam bardzo poważny wypadek samochodowy w wyniku którego trzeba było amputować lewą rękę. Jak to lekarze określili była to operacja ratująca życie, ponieważ cała ręka wraz z łokciem uległa zmiażdżeniu wraz z tętnicą.
Czarna passa nadal trwała, ponieważ rok po moim wypadku zmarła moja mama a w kolejnym roku odszedł partner, który nie udźwignął ciężaru bycia z osobą niepełnosprawną.
W całym tym dramacie zostałam sama bez żadnego wsparcia najbliższych mi osób, co było dla mnie bardzo trudne i często miałam okresy zwątpienia w dalszą walkę o siebie.
Po zakończonym leczeniu niestety już nie mogłam wrócić do pracy i przeszłam na rentę co też nie miało dobrego wpływu na moją psychikę, bo z osoby bardzo aktywnej zawodowo stałam się wycofana i zamknięta w czterech ścianach swojego domu. Również miało to wpływ na zmniejszenie moich dochodów.
Zostałam sama ze swoją niepełnosprawnością i nadal sama muszę borykać się z problemami dnia codziennego.
Wykonywanie zwykłych czynności stało się problematyczne np. zapięcie zamka w kurtce, zawiązanie sznurowadeł, wylanie wiadra z wodą, zawieszenie firanek czy przygotowanie posiłków, stanowią wyzwanie.
Dodatkowym problemem jest pogarszający się stan prawej ręki , która jest przeciążona wykonywanymi czynnościami i musi być regularnie rehabilitowana co nie jest możliwe w naszym systemie zdrowotnym i muszę korzystać z odpłatnej rehabilitacji na miarę swoich możliwości finansowych.
W ostatnim czasie pojawiły się również problemy z kręgosłupem, który przez ten cały okres po amputacji ręki uległ znacznemu skrzywieniu, w tej kwestii będę dalej diagnozowana z początkiem nowego roku. Więc czekają mnie kolejne wyzwania i walka o zachowanie jak najdłużej sprawności.
Moją jedyną szansą na poprawę swojej sytuacji i powrotu do większej samodzielności i niezależności od osób trzecich, a także komfortu życia jest zakup protezy bionicznej, której koszt przekracza moje możliwości finansowe a wynosi on 150.000 zl i jest to cena najtańszej wersji protezy bionicznej bo o tej droższej, lepszej, nawet nie marzę bo jej cena jest zawrotna i wynosi 500.000 zł w tym jest koszt dwuletniej gwarancji i jej serwisu.
Ważna jest też dla mnie możliwość utrzymania samochodu z automatyczną skrzynią biegów aby jak najdłużej mi służył i dzięki któremu mogę być samodzielna i niezależna.
Moje marzenie? Jest zwykle, proste....
Pragnę wyjść latem bez skrępowania w krótkim rękawie i nie widzieć wzroku innych na sobie i słyszeć przykrych komentarzy na mój widok.
Życie jest nieprzewidywalne i w każdej chwili może się ono zmienić, tak jak to było w moim przypadku, w ulamku sekundy przez brawurę i nieostrożność innego kierowcy ze zdrowej, pełnej życia kobiety stałam się osobą niepełnosprawna.
Wierze, że dzięki Państwa wsparciu uda nam się wspólnie osiągnąć cel.
Proszę, wspomóż mnie w walce o sprawność. Jeśli mozesz wplac darowiznę, udostępnij ta zbiórkę. Twoja pomoc to szansa dla mnie na życie bez ograniczeń.
Z góry bardzo dziękuję za okazanie wsparcia i pomocy mojej osobie. Każda nawet niewielka kwota przybliża mnie do osiągnięcia mojego celu i powrotu do życia sprzed wypadku.
Location
Offers/auctions 8
Created by Organiser:
Ręcznie robiona kartka Urodzinowa 7
20 zł
Available 1 pcs.
Ręcznie robiona kartka Urodzinowa 6
20 zł
Available 1 pcs.
Ręcznie robiona kartka Urodzinowa 5
20 zł
Available 1 pcs.
Ręcznie robiona kartka Urodzinowa 4
20 zł
Available 1 pcs.
Ręcznie robiona kartka Urodzinowa 3
20 zł
Available 1 pcs.
Ręcznie robiona kartka Urodzinowa 1
20 zł
Available 1 pcs.
Olu, trzymam kciuki za bluzeczkę z krótkimi rękawkami tego lata, Monika
Dziękuję 😘Też mam taką nadzieję, że w końcu latem zrzucę te wszystkie długie rękawy ukrywające brak ręki 🙂
Nie poddawaj się!!!! Życie jest nieprzewidywalne i może Cie jeszcze pozytywnie zaskoczyć!!
Staram się w tej całej sytuacji myśleć pozytywnie i cieszyć się życiem bo jest bardzo kruche o czym się przekonałam na własnej skórze.....ale czasami tracę wiarę w lepsze jutro. Dziękuję za wsparcie i dobre słowo. Pozdrawiam serdecznie 🙂