id: agxr7b

Badania etnograficzne i nagranie płyt artystów z Malawi

Badania etnograficzne i nagranie płyt artystów z Malawi

Our users created 1 188 754 fundraisers and raised 1 252 088 866 zł

What will you fundraise for today?

Updates1

 • Pierwsza część naszego projektu dobiegła końca i kończy się powoli nasza zrzutka. Dziękujemy za Wasze wspaniałe wsparcie. Piotr wrócił właśnie do Polski i stan prac, które dofinansowaliście, na ten moment wygląda następująco: - 3 sesje nagraniowe z Tonga Boys - 2 sesje nagraniowe z zespołem Kukaya - 2 sesje nagraniowe z bębniarzami dr Kanuski Msowoyi - wybór utworów i wstępna umowa na wydanie dwóch płyt zespołu Katawa Singers - wybór utworów na drugą płytę Blackface Family - wybór utworów na debiutancką płytę Wave Diamond Records - trzy projekty graficzne płyt autorstwa Khumbo Desire Masanika - zebranie kilku tysięcy utworów lokalnych producentów i kilkudziesięciu lokalnych filmów - około 100 wywiadów z artystami, producentami, kapłanami, dziennikarzami i wieloma innymi osobami zaangażowanymi w lokalne muzyczne światy - trzy zapisane drobnymi literkami zeszyty z notatkami terenowymi - kilka tysięcy zdjęć i filmów dokumentujących badania - nawiązanie współpracy z kilkoma studiami nagraniowymi w Rwandzie To jeszcze nie wszystko! W sierpniu zaczynamy drugą część projektu, w ramach której planujemy: - jeszcze po jednej sesji nagraniowej Tonga Boys i Kukayi (chcemy przygotować po 2 albumy tych zespołów) - miksy i mastering BlackFace Family i Wave Diamond Heritage - sesje nagraniowe tradycyjnych wykonawców w Kasungu i w Endingeni - nakręcenie filmu dokumentującego tradycyjne praktyki muzyczne - nagrania artystów w Irindze i Dodomie w Tanzanii - dalsze wywiady, notatki, fotografie - po powrocie do Polski - mastering i tłoczenie płyt - wychodzi na to, że możemy Wam przedstawić nawet kilkanaście nowych płyt! Prosimy Was jeszcze o dosypanie środków realizację drugiej części naszego artystyczno-badawczego projektu
  0Comments
   
  2500 characters

  No comments yet, be first to comment!

  Read more
There are no updates yet.

There are no updates yet.

Description

1000HZ Records do tej pory przyniosło Wam 6 płyt z oryginalną muzyką nagraną w Malawi i Tanzanii. W tym roku chcemy wydać kolejne, ale by to doszło do skutku musimy ponownie wybrać się do tego odległego kraju. Artyści palą się do sesji nagraniowych, ale jak to wszystko sfinansować? Dlatego proszę Was o wsparcie finansowe. Uzyskane środki pozwolą na opłacenie podróży, pobytu tam (nie potrzebuję zbytków, ale jeść coś trzeba), a także sesji nagraniowych. Jeśli wszystko dobrze pójdzie, do artystów trafi zysk ze sprzedaży albumów, a także część sprzętu, z którym polecę do Malawi i Tanzanii.

Od 2016 roku współpracuję z artystami z Malawi i Tanzanii. Rozpocząłem wtedy badania etnograficzne i poznałem tych fantastycznych ludzi i muzyków. Rozpoczęliśmy wtedy, po części dla eksperymentu, a po części dla zabawy, nagrywanie ich muzyki. Cicho liczyłem na to, że wydanie nagrań w Europie pomoże im w ich codziennej egzystencji.

Rezultat... z jednej strony przeszedł oczekiwania - płyty Tonga Boys, Kukaya, BlackFace Family i Marii M. Nundwe trafiły do słuchaczy i krytyków, zyskały fantastyczne opinie fanów i recenzentów, niektóre znalazły się nawet w kilku rocznych podsumowaniach (jak np. płyta Vindodo). Artyści i ja byliśmy pewni, że tam wrócę, by kontynuować nagrania.

Z drugiej strony... nagranie i wydanie płyt dla mnie samego nie przyniosło żadnych zysków, wręcz przeciwnie, coraz głębiej muszę sięgać do kieszeni. Recenzje, opinie i lajki w mediach społecznościowych nie przekładają się na pieniądze - zapytajcie jakiegokolwiek muzyka czy wydawcę (może poza Zenkiem i kilkoma innymi).

W tym roku planuję dwa kilkumiesięczne wyjazdy badawczo-producenckie do Malawi i Tanzanii. Wyjazdy nie mogą być krótkie, bo proces produkcji, poprzedzony spędzeniem czasu z artystami, spokojnymi rozmowami z nimi na temat tego, jak ma brzmieć muzyka i co przekazywać, po prostu tyle trwa. Nie planuję żadnych safari ani wycieczek tylko ciężką etnograficzną i producencką pracę.

Krótko mówiąc, proszę Was o wsparcie. Potrzebuję pieniędzy na:

- bilety lotnicze do Tanzanii (udało mi się nazbierać na lot do Malawi)

- pobyt w Malawi i Tanzanii (śpię w tanich hotelach, jem to co miejscowi, ale to też kosztuje)

- konserwację i ubezpieczenie sprzętu (kilka rejestratorów, mikrofonów i aparatów fotograficznych już nazbierałem, ale muszę mieć 100% pewności, że to wszystko w ciągu dwóch wyjazdów będzie działać perfekcyjnie)

- wsparcie artystów (dążymy do tego, żeby docelowo płyty zmieniły ich los na lepsze, a ja planuję zostawić im część ekwipunu tak, by mogli sami zacząć się zajmować produkcją i nagrywaniem muzyki)

jeśli uzbieramy więcej niż spodziewana kwota:

- produkcja i postprodukcja płyt

Liczę na to, że w ciągu dwóch wizyt w Malawi i w Tanzanii w tym roku uda się przygotować nowe albumy Tonga Boys, Kukaya, BlackFace Family i jeszcze jeden, który póki co musi pozostać niespodzianką.

Chcę też odwdzięczyć się Wam za wpłaty. Osoby, które wpłacą:

5-9 PLN - dostaną ode mnie mejlowe podziękowania

10-19 PLN - dostaną ode mnie mejlowe podziękowania ze zdjęciem z Malawi

20-39 PLN- dostaną ode mnie pakiet 4 cyfrowych podcastów (z bonusem) z malawijską i tanzańską muzyką, które przygotowałem dla DubLab Radio, NTS Radio i RInse FM + zdjęcie z Malawi

40-69 PLN - dostaną ode mnie cyfrowy pakiet 5 płyt mojego zespołu Owls Are Not, z których 2 zostały nagrane wspólnie z malawijskimi i tanzańskimi artystami

70-99 PLN - dostaną ode mnie cyfrowy pakiet 5 płyt afrykańskich artystów wydanych przez 1000HZ: 2 płyty Tonga Boys, po jednej płycie zespołu Kukaya, BlackFace Family i Marii M. Nundwę

100-149 PLN - dostaną ode mnie ogromny cyfrowy pakiet podcastów, płyt Owls Are Not, Tonga Boys, Kukaya, BlackFace Family i Marii M. Nundwe (razem 14)

150 - 200 PLN - dostaną ode mnie ogromny cyfrowy pakiet płyt i spersonalizowane nagranie terenowe z Malawi lub Tanzanii

200 - 299 PLN - dostaną ode mnie ogromny cyfrowy pakiet płyt + spersonalizowane nagranie terenowe z Malawi lub Tanzanii + 2 płyty CD (do wyboru Owls Are Not, BFF, Nundwe, 2 płyta Tonga Boys)

300 - 399 PLN - dostaną ode mnie ogromny cyfrowy pakiet płyt + spersonalizowane nagranie terenowe z Malawi lub Tanzanii + 7 płyt CD (Owls Are Not, BFF, Nundwe, Tonga Boys)

400 - 499 PLN - dostaną ode mnie spersonalizowane nagranie terenowe z Malawi lub Tanzanii z podziękowaniami od zespołu + ogromny cyfrowy pakiet płyt + 7 płyt CD (Owls Are Not, BFF, Nundwe, Tonga Boys)

500 - 749 PLN - UWAGA - znajdą się na płycie - zespół zaśpiewa imię osoby w piosence, która znajdzie się na płycie (+ to co powyżej)

ponad 750 PLN - UWAGA UWAGA - dostaną ode mnie i od zespołu nieopublikowany utwór z dedykacją! Ten utwór będzie tylko Wasz! (+ to co powyżej)

wszystkie te prezenty otrzymacie ode mnie w czerwcu 2019, oprócz ostatnich dwóch, które ze względu na czas realizacji będą gotowe w 2020 roku. Ale warto na nie czekać!

English below:

1000HZ Records do tej pory przyniosło Wam 6 płyt z oryginalną muzyką nagraną w Malawi i Tanzanii. W tym roku chcemy wydać kolejne, ale by to doszło do skutku musimy ponownie wybrać się do tego odległego kraju. Artyści palą się do sesji nagraniowych, ale jak to wszystko sfinansować? Dlatego proszę Was o wsparcie finansowe. Uzyskane środki pozwolą na opłacenie podróży, pobytu tam (nie potrzebuję zbytków, ale jeść coś trzeba), a także sesji nagraniowych tam. Jeśli wszystko dobrze pójdzie, do artystów trafi zysk ze sprzedaży albumów, a także część sprzętu, z którym polecę do Malawi i Tanzanii.

There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
Find out more

Donations 79

PD
Piotr Dynowski
300 zł
 
Hidden data
250 zł
 
250 zł
PS
219 zł
N+
Natalia
MC
Marcin Choroszewski
JS
Jarosław Szczęsny
100 zł
 
Hidden data
100 zł
MA
Maciek
100 zł
WP
Weronika
100 zł
See more

Comments 12

 
2500 characters