id: apku28

Sprzęt dla pułku Kalinowskiego - zrzutka nr 9

Sprzęt dla pułku Kalinowskiego - zrzutka nr 9

Our users created 1 166 722 fundraisers and raised 1 213 531 941 zł

What will you fundraise for today?

Description

To już dziewiąta moja zbiórka, która pozwala pomagać walczącej Ukrainie. W czasie wojny byłem w tym kraju z pomocą już 12 razy. Wspólnie Pomagamy białoruskim ochotnikom, którzy walczą z putinowską agresją i planują stworzyć w przyszłości wolną, demokratyczną Białoruś. W czasie ostatniego transportu, który miał miejsce na przełomie kwietnia i maja 2024 roku udało się zawieźć części do konwersji AK-74, laptopy i tablety (to pozwala korygować ostrzał artyleryjski i szybko wymieniać się informacjami z innymi oddziałami, korzystajacymi z taktycznego oprogramowania armii ukraińskiej), plecaki (duże dla żołnierzy i mniejsze dla medyków), aktywne słuchawki strzeleckie, pasy taktytczne, mundury, kuchenki gazowe, papier toaletowy i zupki chińskie.


Za środki z poprzednich zbiórek udało się kupić Pułkowi im. Kastusia Kalinowskiego między innymi ciężarówkę wojskową, ciężki ewakuator (taka ciężarówka laweta do ściągania z pola walki uszkodzonego ciężkiego sprzętu), dołożyliśmy się także do platformy do przewozu sprzętu pancernego, kupiliśmy i zawieźliśmy ponad dziesiątki dronów, baterie i kontrolery do dronów, laptopy, tablety, sprzęt do podsłuchiwania wroga, specjalistyczny sprzęt radiowy od retranslatorów po porządne radiostacje do pojazdów, celowniki, łączność satelitarną (w tym systemy Starlink), umundurowanie (kurtki, spodnie, buty, rękawiczki, skarpety, bieliznę termiczną i masę okularów, chroniących oczy przed odłamkami itp), kuchenki gazowe, śpiwory, GPS trakkery, ogrzewacze chemiczne, narzędzia, noże, a nawet pościel do koszar, napoje energetyczne, proszek do prania, zupki chińskie i papier toaletowy. Oddaliśmy im też jeden kupiony dzięki zbiórce samochód dostawczy, Fiata Scudo, którym dwa razy wieźliśmy pomoc. To oczywiśnie nie jest pełna lista. To były całe tony sprzętu o wartości przekraczającej już dwa miliony złotych.

Co kupujemy tym razem?

W tym miejscu, w aktualnościach, niedługo pojawi się nowa lista potrzeb. Rzeczy, które kupujemy Pułkowi to rzeczy, które naprawdę są im w konkretnym momencie przydatne. Ustalamy na bieżąco z szefem sztabu, co będzie najbardziej istotne w momencie następnego wyjazdu i właśnie to kupujemy.

There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
Find out more

Offers/auctions 2

Buy, Support, Sell, Add.

Buy, Support, Sell, Add. Read more

Help the Organiser even more!

Add your offer/auction - you sell, and the funds go directly to the fundraiser. Read more.

Active created by Organiser:
For children • Toys • Building blocks
MIG-29 z klocków COBI
MiG-29 (kod NATO: Fulcrum) to radziecki, obecnie rosyjski, współczesny myśliwiec, produkowany od 1983 roku. Od 1989 roku samoloty tego typu służą w Si...

Starting price

200 zł
End in 7 days!
Inactive
Books • Guides & Albums
Album Szlak Pułku - limitowany, rzadki egzemplarz
Pułk Kalinowskiego wydał album, z którego można poznać historię Pułku. Oczywiście w języku białoruskim. Pierwsze wydanie to zaledwie 100 sztuk. Część ...

Final price

8304 zł

Number of bidders: 3

Finished

Moneyboxes

Add moneybox

Nobody created moneybox for this fundraiser yet. Your moneybox may be the first!

Donations 346

preloader

Comments 8

 
2500 characters