id: awwy4s

Wesprzyj seniorkę zwolnioną w czasie epidemii!

Wesprzyj seniorkę zwolnioną w czasie epidemii!

5 455 zł 
from 5 000 zł
109%
ended 23.04.2020
143 
supporters
Donate
Zrzutka.pl does not charge any commission

Description

Wesprzyj seniorkę zwolnioną w czasie epidemii!

Środki do życia i pomoc prawna dla walczących portierek.


Epidemia wirusa jest szczególnie groźna dla osób starszych. Tymczasem dziś portierka i działaczka Inicjatywy Pracowniczej Krystyna Wilk dosłownie walczy o przetrwanie. Została zwolniona z pracy zaraz po tym, jak związek powiadomił szefa Krystyny o zawiązaniu u niego organizacji związkowej, a działaczka wypowiadała się w mediach w obronie praw pracowniczych portierek.


Zwolniona za działalność Krystyna Wilk i ponad 30 portierek walczy ze wsparciem Inicjatywy Pracowniczej o zaległe wypłaty za pracę dla podwykonawców publicznych instytucji. Są to głównie osoby starsze. Brak środków do życia i koszty pomocy prawnej są szczególnie dotkliwe dla seniorek, znajdujących się w grupę wyższego ryzyka zakażenia i powikłań po wirusie COVID-19.


W związku z kompletną biernością i opieszałością państwa w obliczu tego systematycznego wyzysku, który dotyka przede wszystkim pracujących na outsourcingu seniorów i seniorki, związek został zmuszony do podjęcia szerokich działań prawnych. Poszkodowani portierzy i portierki stracili zarobki i pracę, a niektórzy z nich znajdują się w trudnej sytuacji materialnej, także ze względów zdrowotnych. Potrzebujemy Waszego wsparcia przede wszystkim w celu sfinansowania obrony prawnej portierek. Zakładamy, że równolegle może się toczyć nawet kilkadziesiąt różnych spraw.


Do sądu pracy został złożony pozew, w którym pełnomocnik zwolnionej zarzuca firmie Hunters Sp. z o.o. nierówne traktowanie ze względu na przynależność związkową i domaga się odszkodowania.


Wobec dramatycznej sytuacji Krystyny i innych portierek już dziś Inicjatywa Pracownicza apeluje: wesprzyjmy je choćby małą kwotą. W zależności od zebranej kwoty środki zostaną podzielone na dwa cele:

  • Krystyna opłaci czynsz, rachunki i koszty opieki medycznej
  • pozostałym 30 portierkom walczącym o zaległe wypłaty zapewnimy stałą pomoc prawną
The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
Find out more

Contributors 143

 
Hidden data
200 zł
 
Hidden data
200 zł
 
Hidden data
200 zł
 
Hidden data
100 zł
 
Hidden data
100 zł
MG
Magdalena Gawin
100 zł
AG
Adam Gomola
100 zł
 
Hidden data
100 zł
BB
Beata Bielska
100 zł
BK
Beata Kowalska
100 zł
See more

Comments 1

 
2500 chars
  • IM
    Iwona Ma

    Dużo sił i zdrowia dla Pani Krysi!

    25 zł

Our users created

800 083 whip-rounds

and collected

620 164 695 zł

What are you collecting for today?