id: b6d2hj

Wsparcie w rozwoju Zuzanki

Wsparcie w rozwoju Zuzanki

The organizer verified the description with proper documents.
22 413 zł  (≈ 4 779 €)
of 30 000 zł (≈ 6 397 €)
74%
7 days
left
369
supporters
Donate
Zrzutka.pl does not charge any commission

Our users created 956 479 whip-rounds and collected 962 449 454 zł

What are you collecting for today?
whip-round under the patronage:

Updates4

 • Witajcie drodzy pomagacze 💚

  Z uwagi na fakt, iż mimo przedłużenia zbiórki do końca roku 2022 obecnie nie udało się nam zebrać całej zakładanej kwoty - mamy 60% a do końca zrzutki teoretycznie pozostało 20 dni.

  Wobec powyższego ponownie wydłużamy czas...

  Z dotychczasowych pieniędzy zebranych dzięki waszemu wsparciu, tj. uzbieranej i przekazanej na subkonto Fundacji we wrześniu 2022 roku kwocie 15 000zł /30 000 zł do uzbierania tutaj udało się:

  -sfinansować w całości koszt badania genetycznego WES (7500zł), (które wykazało że przyczyną większości problemów i zaburzeń u Zuzi jest delecja genu SET - to wada de novo - my nie mamy braków w żadnych genach - mutacja w genie SET została opisana w literaturze medycznej w 7 przypadkach na całym świecie - w tym Zuzia i jeszcze jedna dziewczynka w Polsce);

  -opłacić koszty paliwa na dojazdy z Zuzią do lekarzy, na rehabilitacje i terapie w całym roku 2022 (ok. 6500zł za LPG),

  - zakupić pomoce terapeutyczne: dyski do terapii SI, książki edukacyjne, akcesoria, gry (ok. 1300zł).

  W roku 2023 Zuzia jest zapisana na dwa terminy turnusów rehabilitacyjnych w okresie wakacyjnym - zostały opłacone zaliczki.

  Oczywiście koszty: dojazdów do lekarzy, na rehailitację, terapię; koszty prywatnych wizyt lekarskich; koszt za terapię logopedyczną, a w przyszłości też terapię SI oraz ćwiczeń ortoptycznych,rehabilitacji; koszty dalszej diagnostyki; zapewnianie

  w miarę możliwości turnusów rehabilitacyjnych obowiazywać będą nas przez cały okres życia Zuzanki:(

  Bardzo bardzo dziękujemy za Waszą obecność, prosimy - zostańcie z Nami nadal🍀

  To dzięki Wam mamy wraz z Zuzanną realne możliwości poprawy jakości jej życia i funkcjonowania ♥️

  0Comments
   
  2500 chars

  No comments yet, be first to comment!

  Read more
There are no updates yet.

There are no updates yet.

Description

Kiedy Zuzia przyszła na świat jako nasza trzecia córeczka po 39. tygodniach wyczekanej ciąży z wagą 3300g wzrostem 53cm, otrzymując maksymalną ilość punktów w skali Apgar, nikt nie podejrzewał i nic nie wskazywało na to, że jej rozwój będzie prawie w pełni zaburzony.

Mijający czas zaczął ujawniać, jak bardzo nasza córka odbiega od swoich rówieśników.


Rozpoczęta diagnostyka, szereg wykonanych badań i obserwacji oraz wizyty kontrolne u wielu specjalistów wykazały deficyt wzroku w pierwszych 3,5 miesiącach życia Zuzi.

Opóźniony rozwój wzroku i zaburzenia widzenia ośrodkowego; wady wzroku: zez rozbieżny naprzemienny z przewagą oka lewego, nadwzroczność oraz zaburzenia neurorozwojowe i obniżone napięcie mięśniowe spowodowały u córki opóźniony rozwój psychomotoryczny; zaburzenia rozwoju mowy. Ponadto zdiagnozowana wada ośrodkowego układu nerwowego w postaci pogrubionej kory mózgowej przy zakręcie prehikampa (gdzie odbywają się procesy odpowiedzialne za pamięć świeżą i zdolność uczenia się) powoduje, że córka wymaga wielomiesięcznych powtórzeń, aby przyswoić sobie jakiekolwiek nowe umiejętności i wiedzę – Zuzia żadnej z umiejętności, jakie posiada, nie nabyła samodzielnie - każda czynność wymaga wielomiesięcznych powtórzeń. Obecnie, od ok. 3 miesięcy obserwujemy u córki rozwój naśladownictwa, co daje nam nadzieję na to, że córeczce łatwiej będzie przyswajać nową wiedzę i umiejętności.

Ponadto u Zuzi zaobserwowany został brak oczekiwanego rozwoju fizycznego – Zuzia nie rośnie, nadal prowadzimy diagnostykę również w tym zakresie.


To wszystko sprawia, że rzeczywistością naszej córeczki – zamiast tradycyjnego poznawania otaczającego świata i zabawy z rówieśnikami – stały się regularne wizyty w specjalistycznych gabinetach (neurolog, okulista, lekarz rehabilitacji, endokrynolog, genetyk) oraz zajęcia z szeregiem terapeutów w każdym tygodniu: Zuzia objęta jest pomocą Punktu Wczesnej Interwencji w ramach NFZ: 45 min z fizjoterapeutą, 45 min z tyflopedagogiem (terapeutą oczu) oraz 45 min terapii psychologiczno-pedagogicznej. Ponadto córka w ramach Wczesnego Wspomagania Rozwoju w ramach szkolnictwa zgodnie z opinią o potrzebie WWR objęta jest: 60 min z fizjoterapeutą, 45 min z tyflopedagogiem oraz 45 min z neurologopedą. Niestety, z uwagi na odległość od miejsca zamieszkania, codziennie dojeżdżamy ok. 50 - 66 km na zajęcia, ponadto są też systematyczne dojazdy na wizyty u specjalistów, m.in. do Zabrza, Katowic (roczny koszt dojazdów na terapię i do specjalistów na podstawie zeszłorocznych faktur za paliwo(sam gaz) kształtuje się na poziomie ok. 5500zł, kwota ta nie obejmuje kwot bieżących napraw samochodu służącego głównie do przewozu Zuzi) -wyłącznie stałość i systematyczność terapii daje Zuzance szanse na ciągły rozwój i możliwość "dogonienia" rówieśników w jakimkolwiek zakresie.


Zuzia ma ponad 2,5 roku - obecnie największe trudności córka przejawia w rozwoju poznawczym i w rozwoju mowy. O ile rozumienie mowy jest już u Zuzi na poziomie normy wiekowej (było opóźnione o ok.4 miesiące), to mowa czynna nadal kształtuje się obecnie na poziomie ok. 13 miesiąca życia i wymaga dodatkowego wsparcia w tym zakresie, gdyż zajęcia w ramach WWR są niewystarczające - od marca Zuzia uczęszcza także na zajęcia prywatne 1 raz w tygodniu z logopedą, co generuje dodatkowe wysokie koszty (koszt terapii to 100zł/godz, w skali roku 5200zł).

Rozwój poznawczy córki jest obecnie opóźniony o ok. rok. Córka wymaga terapii psychologiczno-pedagogicznej w celu rozwijania u niej funkcji poznawczych.


Z uwagi na fakt, że jakiekolwiek dłuższe przerwy w terapiach i rehabilitacji ruchowej powodują u córki regres w rozwoju poznawczym i mowy, pragniemy móc objąć ją wsparciem także w okresie wakacyjnym - kiedy wszystkie zajęcia są w bardzo okrojonej ilości z uwagi na sezon urlopowy lub nie ma ich wcale - poprzez jej udział w turnusach rehabilitacyjnych, żeby ciągłość terapii była zachowana (wstępny koszt 2 tur turnusu trwającego po 2 tygodnie to kwota 9200zł).


Córka wg sugestii neurologa ma mieć wykonane badanie genetyczne WES w celu znalezienia przyczyny jej problemów zdrowotnych, którego cena znacznie przewyższa nasze zdolności finansowe (koszt ok. 6000zł).

Zuzia ma mieć wykonane ponownie prywatnie badania VEP (koszt ok. 500zł), które mają na celu wskazanie, jakie są uszkodzenia widzenia ośrodkowego w mózgu oraz jakie córka ma rokowania i możliwości rozwoju funkcji wzrokowych w przyszłości.

Ponadto Zuzanka ma w bardzo złym stanie zęby, od pół roku staramy się zabezpieczyć jej leczenie pod narkozą w ramach NFZ, jak na razie bezskutecznie. Koszt jednorazowego leczenia prywatnie kształtuje się na poziomie ok. 3000zł.
Pełni nadziei, zwracamy się do Państwa z gorącą prośbą o pomoc dla naszej córeczki, która wymaga stałej wielokierunkowej terapii i kompleksowej opieki specjalistów, aby mieć szansę na dalszy rozwój i tym samym wyrównywanie różnic rozwojowych.

Każdy Państwa gest realnie przyczyni się do poprawy zdrowia i sprawności naszej córeczki, dlatego też za każdy z nich prosto z serc – DZIĘKUJEMY!


Rodzice Zuzanny

Location

Chybie, Poland

See on map
map pin
The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
Find out more

Moneyboxes

Add moneybox

Nobody create moneybox for this whip-round yet. your moneybox may be the first!

Contributors 369

ŻW
PAULINA WACHA
DB
Donia
MF
Gosia
15 zł
ZK
Zibi Korycki
30 zł
 
Hidden data
hidden
NP
Norman Power
30 zł
AW
Agnieszka Witoszek
PW
Jan Kalus
See more

Comments 68

 
2500 chars