id: 25z5uj

RAZEM ZORGANIZUJMY BIWAKI OJCA Z DZIECKIEM

RAZEM ZORGANIZUJMY BIWAKI OJCA Z DZIECKIEM

Our users created 1 180 945 fundraisers and raised 1 234 983 039 zł

What will you fundraise for today?

Updates3

 • W tym roku pierwszy raz "odpalamy" biwak Ojca z Dzieckiem pod Tarnowem.

  Staszek - ojciec 6 dzieci - podjął się organizacji tego wydarzenia. 

  Jesteśmy mu za to ogromnie wdzięczni, bo choć biwak trwa tylko weekend, to wymaga odpowiedniego przygotowania i poprowadzenia. Doświadczenia biwakowe mają wielką wartość, ale wymagają też wysiłku.


  Aby biwaki mogły się odbywać także w innych miejscach Polski, potrzebujemy Twojego wsparcia!

  Bez dodatkowego sprzętu i wymiany tego już zużytego fundacja nie będzie mogła zapewnić uczestnikom komfortowego pobytu i dobrej zabawy. Zależy nam także, aby wolontariusze – ojcowie posługujący na biwakach – nie musieli płacić za swój udział, bym choć w ten sposób mógł im podziękować za ogromne zaangażowanie. 


  Fundacja jest organizacją non profit i tylko dzięki wsparciu społeczności #RazemDlaRodziny może działać i nieść DOBRO do polskich rodzin. DZIĘKUJEMY! Każda wpłata mówi nam, że warto dalej działać, że to ma sens, że razem możemy więcej i lepiej!  


  0Comments
   
  2500 characters

  No comments yet, be first to comment!

  Read more
There are no updates yet.

There are no updates yet.

Description

Skompletuj z nami nowy sprzęt biwakowy i pomóż nam zebrać środki na pokrycie kosztów niezbędnych do organizacji biwaków dla ojca i dziecka.


IkruP6H97SAldDnF.png


DLACZEGO TO WAŻNE?


Od początku swojego istnienia Fundacja dla Rodziny organizuje weekendowe biwaki dla ojca i dziecka. To czas przeznaczony dla taty i córki lub syna. To nie tylko zabawa, ale ważna okazja do budowania relacji między ojcem i dzieckiem. Wspierając naszą zrzutkę, pomagasz budować miłość w rodzinach.


Dokładamy wszelkich starań, by zachęcić ojców nie tylko do zabaw i spędzania czasu z dzieckiem, ale także do refleksji nad ojcostwem, odpowiedzialnością oraz niezwykle ważną rolą męża i ojca w życiu rodziny. Z kolei dziecko ma szansę zobaczyć w tacie bohatera. Chwile spędzone przy rąbaniu drewna na ognisko są bodźcem do głębszego przeżywania i doceniania wzajemnych relacji. Przez 6 lat zorganizowaliśmy łącznie 30 takich biwaków. Wzięło w nich udział ok. 1000 osób. 


Jednak nawet najlepszą zabawę zepsuje niesprawny sprzęt! Niestety przez 6 lat intensywnego użytkowania ten  nasz dość mocno się zużył, dlatego potrzebujemy niektóre przedmioty wymienić, a niektóre dokupić, aby wyjazdy były atrakcyjne, bezpieczne i  by dawały możliwość przeżywania niezapomnianych przygód. 


ShXwqwFLnYJYC8ho.png


BIWAKOWE ATRAKCJE


Ojcowie i dzieci mierzą się podczas biwaku z szeregiem zadań, m.in.:

🪵rąbią drewno

🔥rozpalają ogień krzesiwem

🫕gotują wspólnie na ognisku

🌲biorą udział w grze terenowej

🏹strzelają z łuku/wiatrówki

🚣 pływają kajakiem

🤸‍♀️bawią się na sportowo lub tanecznie 

👨tatusiowie biorą udział w ojcowskich pogadankach/warsztatach. 


Przede wszystkim jednak mają okazję pobyć razem i w skupieniu tylko na sobie, zadbać o łączące ich więzi. 


Ich świadectwa, które możesz obejrzeć poniżej, a także rosnące zainteresowanie pokazują nam, że warto iść w kierunku rozwijania tego biwakowego projektu.
BIWAKOWE SPRZĘTY


Dzięki Wam - Darczyńcom i Waszemu wsparciu w zeszłym roku zorganizowaliśmy 8 turnusów biwakowych, a w tym roku planujemy ich aż 9. Zawsze jeden dłuższy weekend jest przeznaczony dla ojców z nastolatkami, kiedy to odbywa się biwak rowerowy 🚵 Chcemy iść za ciosem i jeszcze w 2024 r. spróbować zorganizować PIERWSZY biwak w okolicach TARNOWA.  Stawia to przed nami wyzwanie większego planowania a niestety brakuje nam potrzebnych rzeczy. 

To piękne, że coraz więcej ojców jest świadomych swojego rodzicielstwa i chce ze swoimi dzieciakami budować wspólne wspomnienia oraz więź, która zaprocentuje w przyszłości. 


Do organizacji tak dużego przedsięwzięcia potrzebujemy konkretnego sprzętu. Obecny musimy już wymienić i uzupełnić.


Koszt nowego sprzętu to kwota  13 466 zł. Spójrz na listę potrzeb [link]. Znajdują się na  niej m.in. nowe garnki i naczynia biwakowe, namioty, saperki, łuki, taśmy, latarki, itd.


g78ilhgVR0NTSgN2.png

cXQ4thZ0GwWQ1nuy.png

xRc542GlcU6qtNEo.png


BIWAKOWI WOLONTARIUSZE


Oprócz kosztów związanych z wymianą i uzupełnieniem sprzętów ponosimy także wydatki na  przygotowanie pola namiotowego, różnego rodzaju niezbędne ubezpieczenia oraz wyżywienie. Uczestnicy opłacają swój pobyt, ale my finansujemy osoby, które zajmują się całą organizacją od strony formalnej (zapisami, odpowiadaniem na telefony, maile, obsługą płatności, fakturami, obsługą systemu do zapisów i mnóstwem spraw, których z zewnątrz po prostu nie widać). Dodatkowo pokrywamy koszty wolontariuszy, którzy obsługują każdy turnus. Oni poświęcają swój czas, energię, dzielą się wiedzą i czuwają nad prawidłowym przebiegiem biwaku, a my bierzemy na siebie wydatki związane z ich pobytem. 


3 osoby odpowiedzialne + ich dzieci są obecne na każdym turnusie, co daje nam łączny koszt 18 630 zł rocznie.


IkeDl4INQ5Ba8Jzz.png


JAK MOŻESZ POMÓC?


Wesprzyj nas finansowo: zebranie 32 096 zł pozwoli nam kontynuować naszą misję wzmacniania relacji w rodzinach. Dzieci mają poczucie bezpieczeństwa i pewności siebie, gdy cieszą się bliską i pełną miłości relacją z ojcem.


Uzupełniony i dodatkowy sprzęt pozwoli nam utrzymać wysoką jakość sportowych aktywności, a ponadto umożliwi organizację biwaków w innych częściach Polski, w  których na wyprawę z tatą czekają kolejni mali odkrywcy przygód.


Chodzi przecież nie tylko o przygotowanie pola namiotowego i miejsca na ognisko, rozłożenie namiotów bazowych i organizację kuchni polowej, ale także właściwe przeprowadzenie warsztatów dla ojców, zabaw dla dzieci czy organizację gry terenowej.


Podziel się naszą zrzutką: udostępnij naszą zrzutkę znajomym i rodzinie, abyśmy mogli dotrzeć do większej liczby osób gotowych wesprzeć naszą inicjatywę.


Drogi Dobroczyńco, Twój wkład ma znaczenie! 


Wspomóż rodziny, które chcą te kilka dni zainwestować w relacje ze swoim dzieckiem. Jak pokazują prowadzone od wielu lat badania, każda kwota zainwestowana w ojcostwo zwraca się kilkukrotnie!


Dziękujemy za każdy gest dobroci i zaangażowanie w tę ważną sprawę!There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
Find out more

Moneyboxes

Add moneybox

Nobody created moneybox for this fundraiser yet. Your moneybox may be the first!

Donations 122

preloader

Comments

 
2500 characters
Zrzutka - Brak zdjęć

No comments yet, be first to comment!