id: bwvenh

Artroskopia stawów biodrowych

Artroskopia stawów biodrowych

Our users created 1 188 815 fundraisers and raised 1 252 182 197 zł

What will you fundraise for today?

Description

Mam na imię Artur, mam 33 lata. Od 15 lat jeżdżę na deskorolce, a zawodowo zajmuje się elektroniką.

Od kilku lat, z powodu zwyrodnienia stawu biodrowego nie mogę już oddawać się pasji, która była bardzo ważnym elementem mojego życia. Jeżeli w najbliższym czasie nie odbędę operacji, grozi mi endoproteza, która odbierze mi szansę, nie tylko powrotu na deskę, ale wykonywania czynności niezbędnych w życiu codziennym.Około 6 lat temu po wysiłku fizycznym zacząłem odczuwać ból w biodrze, więc zdecydowałem się zasięgnąć porady ortopedów. Pomimo licznych wizyt i narastającego bólu, lekarze nie byli w stanie poprawnie zdiagnozować co mi dolega, klasyfikując to schorzenia jako "biodro strzelające".

Po 3 latach tułania się po lekarzach, znalazłem jednego, który potraktował sprawę poważnie i skierował mnie na rezonans magnetyczny. To wtedy wyszło na jaw, że cierpię na "Sklerotyzację powierzchniową stropów panewek ze zmianami zwyrodnieniowymi na górnej krawędzi panewki lewej oraz skróconą szyjkę kości udowej i spłaszczoną głową z osteofitozą wieńcową obustronnie."


Oznacza to, że mam zwyrodnienie lewego stawu, a z prawym prędzej czy później stanie się to samo. Zazwyczaj choroba ta dotyka osób dużo starszych, niestety trafiło na mnie. Oczywiście zarejestrowałem się na operację refundowaną przez NFZ, jednak jej data została wyznaczona na 2024 rok. Niestety ból stawu narasta z dnia na dzień, uniemożliwiając mi normalne funkcjonowanie. Po konsultacjach z lekarzami z kliniki w Komorowicach pod Wrocławiem, stało się jasne, że jedyną szansą na to, żeby uratować moją nogę, jest jak najszybsza artroskopia stawu. Po tej operacji, czeka mnie kolejna na drugą nogę.

Pierwszą operację zaplanowaną mam na 2 marca, całość zabiegów opiewa na kwotę 32000zł.


Pomimo tego, że na co dzień jestem aktywny zawodowo - zajmuję się szeroko pojętą elektroniką (m.in. tworzę wzmacniacze lampowe, naprawiam elektronikę sceniczną), moja sytuacja finansowa nie pozwala mi na opłacenie operacji. Z trudem proszę Was o wsparcie. Pozostanie w "ruchu" jest dla mnie jedną z najważniejszych rzeczy w życiu.


Opis ostatniego rezonansu prezentuje się następująco:

Badanie MR lewego stawu biodrowego wykonano w sekwencjach FSE (obrazy T1-, T2-zależne oraz STIR i PD) w projekcjach poprzecznych, czołowych i strzałkowych. Głębokie osadzenia głowy k. udowej w panewce stawowej Znaczne zwężenie szpary stawowej w stawie biodrowym z uszkodzeniem chrząstki stawowej Widoczne zmiany obrzękowe w warstwach podchrzęstnych panewki stawowej oraz głowy k. udowej Dodatkowo w panewce stawowej widoczna torbiel zwyrodnieniowa wlk wlk 23x10mm oraz pojedyncza torbiel zwyrodnieniowa w głowie k. udowej wlk 7mm Osteofitoza wieńcowa głowy k. udowej Całość obrazu wskazuje na nasilone zmiany zwyrodnieniowo - wytwórcze, najpewniej w przebiegu FAI typu mixed.

There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
Find out more

Donations 80

 
Hidden data
30 zł
PW
Paulina
20 zł
 
Hidden data
10 zł
 
Hidden data
hidden
PM
Cyb
100 zł
JC
Jermo
200 zł
PB
100 zł
RA
Rafik
300 zł
MS
Michał
200 zł
TO
Tomasz
20 zł
See more

Comments 4

 
2500 characters
 • JC
  Jermo

  Zdrowia i powrotu do skejtowania ✌️

  200 zł
 • R
  Rafik

  Zdrowia i powodzenia ze zbiórką!

  300 zł
 • ML
  Lupa

  Trzymaj się!

  hidden
 • JK
  J.Kolcz

  Jak byłem młodszy jarałem się skate flavors 🔥 Zdrówka ✌💪🏿

  20 zł