id: bzapfu

Agregat prądotwórczy do schronu dla dzieci i kobiet na Ukrainie

Agregat prądotwórczy do schronu dla dzieci i kobiet na Ukrainie

Our users created 1 188 308 fundraisers and raised 1 251 152 088 zł

What will you fundraise for today?

Description

Aktualizacja

Bardzo dziękujemy wszystkim Darczyńcom za wpłaty! 


Ponieważ nie udało się nam zebrać pełnej kwoty (18.000 zł ) na duży agregat prądotwórczy do schronu dla dzieci, pani wójt gminy Kułykiwka poprosiła, aby zakupić inne urządzenia zapewniające prąd. Za zebrane środki zakupiliśmy: 


- dwa zasilacze awaryjne 12/230V (3000/9000W) – koszt 3500 zł 

- przenośną stację zasilania na 600W – koszt 1900 zł 

- przenośny panel solarny – koszt 700 zł 

- 20 sztuk lampek bezprzewodowych na akumulator – koszt 1400zł 


Razem: 7500 zł, z czego 7267,50zł wypłaciliśmy ze Zrzutki a drobną różnicę dołożyliśmy z własnych środków.


Powyższe urządzenia zostały zawiezione do schronu osobiście przez wolontariusza Henryka Staszewskiego i przekazane w dniu 22 kwietnia 2023 pani wójt gminy Kułykiwka Yuliyii Posternak wraz z innymi środkami pomocy dostarczonymi przez naszą fundację. 


Na naszej stronie:

https://www.fundacjanagrodzkiego.pl/2023.05.20-rozliczenie-zrzutki


znajdziecie Państwo faktury zakupu urządzeń, potwierdzenie wypłaty środków ze zrzutki, potwierdzenie odbioru zakupionych środków pomocy przez panią wójt Yuliyę Posternak (urządzenia elektryczne) oraz zdjęcia.


Jeszcze raz ogromnie dziękujemy! 

Dzięki Państwa wpłatom mogliśmy wspólnie pomóc poszkodowanym przez wojnę dzieciom z Kułykiwki na Ukrainie.


Zdjęcie 1. Wolontariusz fundacji Henryk Staszewski wraz z Panią Wójt Gminy Kułykiwka Yulia Posternak przed wejściem do szkoły pod którą jest schron. Na schodach środki pomocy, także te ze zrzutki (lewy dolny róg). Kwiecień 2023, Kułykiwka, Ukraina.YZ8KCfRIzBIk7GDL.jpg

Zdjęcie 2. Wolontariusz Henryk Staszewski z zakupionymi dzięki Zrzutce urządzeniami, dzień przed wyjazdem na Ukrainę. Kwiecień 2023, Sopot..

VLYPwBcbcoLa87HL.jpgAKTUALIZACJA 19.02.2023

Dziękujemy ogromnie za dotychczasowe wpłaty! Przedłużamy zrzutkę na marzec w nadziei na zebranie większej kwoty. Schron w Kułykiwce jest już prawie całkowicie wyremontowany (trwa ostatni etap remontu - postępy można śledzić na naszym WWW i FB). W marcu będzie skończony i wtedy zamierzamy zakupić i zawieźć do schronu agregat. Zebrane dotychczas pieniądze nie zostały przez nas wypłacone, czekają na swój cel tutaj na zrzutce. Prosimy o dalsze wsparcie!

https://www.fundacjanagrodzkiego.pl/nasze-projekty

https://www.facebook.com/FundacjaNagrodzkiegoAKTUALIZACJA 30.01.2023

Jesteśmy nieustająco ogromnie wdzięczni wszystkim darczyńcom za przekazane środki finansowe! Podjęliśmy się remontu drugiej części schronu na Ukrainie dla 400 kobiet i dzieci. Planujemy zakończyć go w lutym 2023. Przedłużamy zrzutkę w nadziei że uda nam się zebrać docelową kwotę na potrzebny agregat. Szczegóły tutaj: https://www.fundacjanagrodzkiego.pl/nasze-projektyATUALIZACJA 30.12.2022

Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom za przekazane środki finansowe. Przedłużamy zrzutkę w nadzieji że uda nam się zebrać docelową kwotę.


/English version below/

Zbieramy na agregat prądotwórczy do schronu dla dzieci i kobiet, który mieści się w Kułykiwce - wiosce na północ od Kijowa na Ukrainie, obwód czernihowski. W schronie podczas bombardowania przebywa za każdym razem około 400 osób, głowie dzieci z mamami oraz chorzy i starcy – często przez kilka dni bez wychodzenia, gdyż są to osoby przywożone z kilku okolicznych wiosek.  

Agregat jest potrzebny m.in. do obsługi pompy do wydobycia wody, która służy w schronie do picia i gotowania a także umożliwia skorzystanie z sanitariatów. W razie zimna może służyć także do ogrzewania, oświetlenia oraz ładowania urządzeń do podtrzymania łączności. Bardzo prosimy o wszelką pomoc gdyż zbliża się zima a ostrzały na terenie całej Ukrainy nie ustają. Schrony stają się niestety miejscem, w którym dzieci muszą spędzać coraz więcej czasu. Pomóżmy im wspólnie przetrwać ten trudny czas!


English:

We collect for an electricity generator for a children's and women's bomb shelter located in one of the villages north of Kiev in Ukraine (Kulykivka near Czernihov). During the bombing, about 400 children, some with mothers, stay in the shelter - often for several days without getting out. This is the only shelter in this area and children from several villages around gather here during bombing.

The generator is needed, among others, to operate the pump for extracting water, which is used in the shelter for drinking and cooking, and also allows you to use the sanitary facilities. It will also be used for heating, lighting and charging devices for communication.

Please help us help these children -  as winter is coming and the bombing throughout Ukraine do not stop. The bomb shelters, unfortunately, became places where children have to spend more and more time. Let's help them survive this difficult time!

There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
Find out more

Donations 20

 
Hidden data
1 500 zł
 
Hidden data
500 zł
 
Hidden data
500 zł
MP
Mateusz Pigoń
100 zł
KA
Karol
100 zł
AB
Anna bacik
150 zł
MT
Malgorzata Tkaczyk
hidden
 
Hidden data
500 zł
II
Iryna
 
Hidden data
500 zł
See more

Comments

 
2500 characters
Zrzutka - Brak zdjęć

No comments yet, be first to comment!