id: cbrcrv

Retro Liga 1921

Retro Liga 1921

Our users created 1 167 174 fundraisers and raised 1 214 487 616 zł

What will you fundraise for today?

Description

Odkryj emocje pierwszych mistrzostw Polski w piłce nożnej i pierwszego meczu reprezentacji Polski z Węgrami z 1921 roku!W TRAILERZE WYSTĄPILI

Komentator na stadionie: Dariusz Szpakowski

Komentatorzy w studiu: Grzegorz Kwiecień, Łukasz Gosławski


REALIZACJA

Reżyseria: Adam Radoliński

Scenariusz: Bartosz Cwaliński

Nagranie dźwięku: ToStudio

Animacje: Michał SzwedI KAMIEŃ MILOWY - 15 000 zł !! SCENARIUSZ

Jeżeli zbierzemy pierwsze 15 000 zł to rozpoczniemy pracę nad scenariuszem 11 odcinków sezonu. Kwerendy gazet, pamiętników i opracowań, koncepcja scenariuszowa, prace literackie. To pierwszy element, be którego nie możemy iść dalej. Pomożecie?


II KAMIEŃ MILOWY - 115 000 !! PRODUKCJA SŁUCHOWISKA

Jeżeli zbierzemy środki na przygotowanie scena scenariusza, następnie zmienimy cel zrzutki na produkcję słuchowiska z elementami animacji.


III KAMIEŃ MILOWY - Warianty: A, B, C, D lub E (opis poniżej)


OPIS PROJEKTU

Naszym celem jest zebranie środków na produkcję internetowego słuchowiska lub serialu animowanego pt. "Retro Liga 1921", który przeniesie nas w sam środek początków polskiej piłki klubowej i reprezentacyjnej. Planujemy 11 odcinków (15-25 minut) pełnych barwnych opowieści, wspartych dźwiękami epoki i animacjami. W produkcji wystąpią zawodowi aktorzy, którzy wcielą się w role zawodników, organizatorów i dziennikarzy oraz usłyszymy głosy współczesnych komentatorów radiowych i telewizyjnych m.in.: głos Pana Dariusza Szpakowskiego, którzy ożywią zapisane w gazetach sprawozdania meczowe.


Do projektu zaprosiliśmy patronów medialnych (Przegląd Sportowy i TVP Sport) oraz drużyny, które brały udział w turnieju z 1921 r.: Cracovia, Warta Poznań, Polonia Warszawa, ŁKS Łódź, Pogoń Lwów. Stworzyliśmy również trailer z udziałem Pana Dariusza Szpakowskiego, który przenosi nas na chwilę do 1921 roku. Scenariusz trailera jest inspirowany sprawozdaniem z meczu Cracovia vs Pogoń Lwów, opublikowanym w Przeglądzie Sportowym nr. 15 z 27 sierpnia 1921 roku oraz innymi relacjami z prasy codziennej.


Serial będzie dostępny bezpłatnie dla wszystkich na kanale YouTube Fundacji Ambasada Kultury (LINK do kanału) oraz na kanałach Patronów sportowych i medialnych.


FABUŁA

W scenariuszu zostaną wykorzystane fragmenty gazet, które były wydawane w 1921 roku w Polsce m.in.: Warszawie, Krakowie, Lwowie, Łodzi, Poznaniu oraz fragmenty z Przeglądu Sportowego. Każdy odcinek będzie skupiał się na różnych aspektach mistrzostw, począwszy od ich organizacji i przygotowań, poprzez emocjonujące dziesięć kolejek turnieju, zacięte mecze i kulisy, aż po triumf zwycięskiej drużyny. Planujemy również przedstawić portrety głównych postaci związanych z tym wydarzeniem, zarówno zawodników, jak i organizatorów. W ostatnim, 11 odcinku sezonu przeniesiemy się na stadion Hungária w Budapeszcie, gdzie reprezentacja Polski rozegra swój pierwszy międzynarodowy mecz z Węgrami.


NAGRODY DLA FUNDATORÓW

Wspólnie możemy ożywić te niezapomniane chwile. Pomóż nam zrealizować ten wyjątkowy projekt! Twoje wsparcie umożliwi nam produkcję i podzielenie się tą inspirującą historią bezpłatnie z szeroką publicznością. W ramach podziękowania i za wyrażeniem zgody, nazwiska fundatorów ze Zrzutki zostaną wyróżnione w napisach końcowych każdego odcinka na imiennej liście wszystkich Fundatorów. Odcinki będą publikowane zgodnie z tygodniowym harmonogramem mistrzostw, odzwierciedlającym rozgrywki z 1921 roku. W podziękowaniu za wsparcie, wszyscy fundatorzy otrzymają również dostęp do całej serii sezonu. UWAGA! Zapoznaj się z naszą wiadomością, wygenerowaną po dokonaniu wpłaty!


SPONSORZY

Zachęcamy do nawiązania współpracy również firmy, które podzielają pasję do sportu, piłki nożnej i historii Polski. Dla tych, którzy cenią sobie te wartości, przygotowaliśmy wyjątkowe pakiety sponsoringowe. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt poprzez adres email: [email protected]


HARMONOGRAM EMISJI ODCINKÓW

ambasadakultury.com/retro-liga

h8xHf0gSTW2CBMY3.jpg

HARMONOGRAM

Zbieranie środków na realizację: marzec-czerwiec 2024 r. 
 

Wariant A, B:C Produkcja: maj-sierpień 2024 r.

Wariant D, E: Produkcja: maj 2024-sierpień 2025 r.


PREMIERA

Warianty A, B, C: Premiera słuchowiska planowana na 21 sierpnia - 30 października 2024 roku, natomiast odcinek 11 będzie miał premierę 18 grudnia 2024 roku.

Warianty D i E: Ze względu na większe nakłady pracy, pierwszym odcinkiem będzie mecz kadry zaplanowany na 18 grudnia 2024 roku. Sezon mistrzowski rozpocznie się pół roku później, 21 sierpnia - 30 października 2025 roku.

lfb52ANUstgUDthj.jpgWARIANTY I MODELE FINANSOWANIA

Każdy wariant finansowania oferuje inny poziom zaangażowania w projekt pod kątem produkcyjnym i jakościowym. W zależności od zebranej kwoty, przeprowadzimy szczegółowe opracowanie planu działania, który obecnie został podzielony na różne warianty. Te warianty stanowią kamienie milowe naszej zbiórki, umożliwiając nam stopniowe osiąganie naszych celów produkcyjnych.


Wariant A: Słuchowisko internetowe z 11 graficznymi stałymi planszami do każdego odcinka, zdjęciami i wycinkami z gazet.

- Słuchowisko: 120 000 zł 

- Animacja: 10 000 zł.

Wariant B: Słuchowisko internetowe z podstawowymi animacjami: 


5 oryginalnych epokowych barów z Warszawy, Lwowa, Łodzi, Krakowa, Poznania, logami drużyn, wynikami i składami.

- Słuchowisko: 120 000 zł

- Animacja: 50 000 zł.

Wariant C: Słuchowisko internetowe z podstawowymi animacjami: animacja przebiegu meczu w stylu Championship Manager, czyli relacja tekstowa, boisko z ruchomymi zawodnikami, studio dwóch prowadzących.

- Słuchowisko: 120 000 zł

- Animacja: 85 000 zł.

Wariant D: Słuchowisko internetowe z rozszerzonymi animacjami: animacje w stylu ruchomego komiksu przedstawiające przebieg meczu oraz relacje ze studia z prowadzącymi i ekspertami.

- Słuchowisko: 120 000 zł

- Animacja: 120 000 zł.

Wariant E: Słuchowisko internetowe z pełną animacją 2D wszystkich odcinków. Fragmenty meczów, wywiady, ujęcia ze stadionu, z szatni, ze studia i z murawy boiska.

- Słuchowisko: 120 000 zł 

- Animacja: 274 000 zł.


Jeżeli zbierzemy więcej środków to przeznaczymy je na pracę nad kolejnym sezonem serialu Retro Liga 1922.

VDolVvtuFvRUVcTj.jpgFundacja Ambasada Kultury została założona przez aktora i producenta Łukasz Gosławskiego oraz reżysera i scenarzystę Adama Radolińskiego. Wpis do rejestru Fundacja Otrzymała 10 lutego 2017 roku. Współpracujemy z MKiDN, instytucjami kultury oraz miejskimi i powiatowymi biurami kultury. Realizujemy projekty edukacyjne, historyczne, teatralne oraz interaktywne. Realizowane przez nas projekty łączą sztukę, historię, nowe media i nowe technologie. Chcemy budować interaktywną, mądrą i kreatywną społeczność, dlatego do współpracy zapraszamy zawsze wyjątkowych artystów z różnych dziedzin sztuki, teatru, muzyki i filmu. Poniżej przedstawiamy Państwu nasze dwa wybrane projekty z sektorów: Animacja i Słuchowisko!

Więcej projektów Fundacji na stronie ambasadakultury.com/projekty/


FILMY ANIMOWANE

2024 rok. Film dokumentalny "Polacy na Haiti" składający się z dwóch części, przeniesie widzów w głąb historii polskich legionów wysłanych na Haiti w latach 1802-1803 oraz przedstawi losy ich współczesnych potomków - La Pologne. 


Oficjalna strona filmu: polishlegions.com/filmSŁUCHOWISKA

2020 rok. "Cud nad Wisłą 1920" - Audycje online. Audio gazety inspirowane dziennymi komunikatami sztabu generalnego oraz ówczesną prasą wydawaną w dniach 13-23 sierpnia 1920 r. Projekt powstał z okazji 100-lecia bitwy warszawskiej. Każda audycja zawiera: raport z pola bitwy oraz lokalne historie, reklamy, ogłoszenia, klepsydry, repertuar teatrów i kin oraz zdarzenia z bieżącego dnia. 
DZIĘKUJEMY I WITAMY W DRUŻYNIE !!!lytLf59aODCrL1Pn.jpg


There is no description yet.

There is no description yet.

Location

The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
Find out more

Moneyboxes

Add moneybox

Nobody created moneybox for this fundraiser yet. Your moneybox may be the first!

Donations 25

AW
Agnieszka Wrochna
50 zł
PR
Danuta Rad
100 zł
ED
Elwira
100 zł
MF
Michał Faflik
30 zł
AO
Arnold Osiecki
100 zł
AK
Adrian Kąca
440 zł
MG
Marta Golba
30 zł
HM
Hiroaki Murakami
100 zł
PA
Paweł Augustyniak
30 zł
MW
Matii
70 zł
See more

Comments

 
2500 characters
Zrzutka - Brak zdjęć

No comments yet, be first to comment!