id: ck5a5x

Naprawmy auta tych, którzy powstrzymują rosjan w Ukrainie

Naprawmy auta tych, którzy powstrzymują rosjan w Ukrainie

Our users created 1 189 483 fundraisers and raised 1 253 320 656 zł

What will you fundraise for today?

Updates2

 • Pierwsze auto - praktycznie gotowe! W Jeepie została już wymieniona uszkodzona skrzynia i reduktor, naprawione zostały przewody hamulcowe i paliwowe, oraz wiązki elektryczne, które wał na siebie nawinął i wyszarpał. Za skrzynię, reduktor i wał udało się zapłacić jedynie 1,400 PLN. Wymiana i naprawa powyższego, wraz z olejami, które wyciekły - wyszła na teraz ok 2,544 PLN + 1,400 PLN = 3,944 PLNPozostaje jeszcze dostosowanie wału napędowego (przecięcie części starego, przespawanie części do kupionego nowego, zbalansowanie) i poprawa hamulca ręcznego.

  0Comments
   
  2500 characters

  No comments yet, be first to comment!

  Read more
There are no updates yet.

There are no updates yet.

Description

Proszę Was o wsparcie w wyremontowaniu samochodu oddziału głębokiego rozpoznania, działającego z ukraińską 92 Brygadą. Pododdział szturmowy tego zespołu pozostał z jednym samochodem, który ledwo już jeździ. Łącznie zbieram na remont trzeh aut, szczegóły w tekście.


Kim jestem – na samym dole. Tam też różne zdjęcia. Warto zobaczyć.

 

W aucie potrzeba wymienić skrzynię biegów z reduktorem, wał napędowy, przedni most, naprawić przewody paliwowe i inne, pomniejsze już, rzeczy. 

 

(chłopacy z oddziału)


Pozyskaliśmy działające, używane części w bardzo dobrych pieniądzach, a praca też będzie zrobiona po kosztach. Inaczej taki remont wyniósłby dużo, dużo więcej. Auto jest już w warsztacie. Remont tego auta wyniesie nas ok 5tys. 540 PLN. Zamieściłem kwotę uwzględniającą remont dwóch innych samochodów i zakup kompletu kół do jednego; jeśli uda się zebrać kwotę 15 tys. PLN, pomożemy dużo bardziej.

 

Jedna osoba, która przekaże min. 100 PLN, zostanie obdarowana jedną z najważniejszych w mojej karierze zawodowej statuetką – Bohaterona. To przepiękna, mosiężna statuetka Powstańcy Warszawskiego. Co roku wręcza je Kapituła Nagrody, w której zasiadają również.. no właśnie - Powstańcy Warszawscy. 

 

Trzy osoby, które przekażą min. 50 PLN, zostaną również obdarowane. Jeden dar to, występująca w Ukrainie w liczbie może trzydziestu sztuk, naszywka tego oddziału rozpoznania. Otrzymują ją żołnierze oddziału. Mam zgodę dowódcy, by przekazać tą naszywkę. 


Drugi dar to pusta skrzynka amunicyjna, wykorzystana jeszcze w czasie obrony Bachmutu. Idealna na klucze do auta, narzędzia w domu, lub do biżuterii, albo do noszenia obiadu do pracy… (tyle, że można wtedy wystraszyć współpracowników…). 

 

Trzeci dar to zestaw czterech łusek – dwóch po pociskach 30 mm, przywiezionych z broniącego się Vuhledaru, i dwóch 12,7mm. od karabinu maszynowego Browning. Wystrzelone za Toreckiem, w czasie jednej z operacji specjalnych, które dokumentowałem. Uwaga - to nie łuski od automatów, tylko od działka szybkostrzelnego i ciężkiego karabinu maszynowego. Można z nich zrobić bardzo ciekawe rzeczy.

 

Jeśli przekażesz min. 500 PLN, koniecznie napisz do mnie – w podzięce prześlę równie autentyczną niespodziankę..


Apeluję do wszystkich dobrych serc o wsparcie naprawy choć tego jednego auta tutaj. Remonty zostaną przeprowadzone w Ukrainie, po kosztach. Wszystkie wyremontowane auta służyć będą żołnierzom Sił Zbrojnych Ukrainy w walce z rosyjskim najeźdcą. Całość zebranych środków idzie na remont aut.

 

Nazywam się Michał Przedlacki, jestem autorem kilkunastu półgodzinnych reportaży z Ukrainy, przygotowanych dla TVN/TVN24 (program Superwizjer). Od początku inwazji Rosji na Ukrainę, na przestrzeni dwóch ostatnich lat spędziłem na frontach broniącego się kraju około roku. 


(chłopacy z oddziału)

HMsZZHAz504TcM9Q.jpg

E0sAgwet4fnCO7y6.jpg

2YwDcdSmvUx8zbp1.jpg

SrouI7ufV5GduKRm.png

HryGH8BfTkKM8JNl.jpg

UtglvA25Jf7UV1U5.jpg

4HkG4Ba6c7z3y8l6.jpg

Zdjęcia uszkodzeń auta - i w ogóle więcej szczegółów u mnie na FB - https://www.facebook.com/michal.przedlacki.9

There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
Find out more

Moneyboxes

Add moneybox

Nobody created moneybox for this fundraiser yet. Your moneybox may be the first!

Donations 102

preloader

Comments

 
2500 characters
Zrzutka - Brak zdjęć

No comments yet, be first to comment!